Kangas ja vaip

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite poolt kangast ja vaipast ning kangaspuudel valminud tooted. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Kango Tekstiil ühendab endas kahte sõpra, disainerit ja käsitöömeistrit – Nataliya Sukhorukovat ja Vivika Soppi. Tegutseme koos juba üle 16 aasta.

Põhitegevuseks on kangastelgedel kudumine ja oma kangastest toodete õmblemine. Meie töökojas valmivad sallid, pleedid, jakid, kotid ja veel palju muudki.

Hindame vanu käsitöötehnikaid, põhjamaist disaini ja töörõõmu.

Võta kauplejaga ühendust!

Anu Sergo, kangastelgedel käsitsi kootud linased linikud ja vaibad.

Võta kauplejaga ühendust!

IIDA Käsitöökool ja Kangakudumise muuseum.

Kangakudumise kursused.

Kangakudumise ajaloo uurimine, talletamine ja edasi kandmine.

Võta kauplejaga ühendust!

Klauser Baltic

Kanga valmistaja (villased, linased, akrüül, sega kangad), kangad rahvamustriga,  valmistame õmblustooteid sh.oma kangast – laudlinad, liinikud, rätikud, põlled, pajalapid tee-kohvikannusoojendajad jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Kylli vaibad

Kangastelgedel kootud vaibad kirivööd ja lauakatted.
 
Teen seda, mis mulle väga meeldib – töö ja hobi ühes ja olen elule väga tänulik, et minu teele see võimalus anti saatuse poolt!

Võta kauplejaga ühendust!

Rõude Küla Selts „Rõude Kangrupesa“

Meistrid: Helve-Marge Ütsik, Evi Renning ja Ellen Allmere
 
Meie majas asub Kangrupesa, kus kootakse kangastelgedel kaltsuvaipu.  Vaibad on kvaliteetsed ja kaunid. Kangastel kootud vaibad on leidnud väga suurt tunnustust. Meie vaibad kaunistavad Eestimaal paljusid kodusid ja on müüdud ka Eestist väljapoole, näiteks Brüsselisse, Kamtšatkale, Soome, Rootsi, Lätti ja Leetu.  Kaltsuvaipu tehakse ka tellimuse peale, arvestades kliendi soovi olemasolevatest mustrites ja värvides. Võimalik on ka kududa rahvariideseeliku riiet. Näiteks on tellitud meilt rahvariideseelikuriiet Šveitsist. Kangrupesa võtab vastu ka praktikante, kes soovivad alustada kudumist kangastelgedel.

Võta kauplejaga ühendust!

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tooted on valmistatud nägemispuudega inimeste poolt. Kõik esemed on valminud käsitööna, mistõttu on iga toode kordumatu! Pimedad ja vaegnägijad valmistavad erinevaid keraamilisi tooteid, kaltsuvaipasid, puidust esemeid, harju jms. Samuti on võimalik soetada kinkekaart pimemassööri juurde või keraamika töötuppa.

Ostes meie tooteid toetad nägemispuudega inimeste töötamise võimalusi!

Võta kauplejaga ühendust!

Olen kangakudumisega tegelenud juba üle 25 aasta. Lõpetasin TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala. 2005. aastal sündis pereettevõte OÜ Puuhabe, nimi viitab toodete loodussõbralikkusele.

Minu pakutavate kaupade hulka kuuluvad tööstusliku trikotaaži jäätmetest ning käsitsi lõigatud T-särkidest kangastelgedel kootud põrandavaibad. Taaskasutatud materjalidest kaltsuvaibad on tugevad ja püsivad aastaid. Lisaks valmistan kangastelgedel kootud kangast laudlinasid ja käekotte. Teen ka kaelasalle ja pisut kootud mütse.

Võta kauplejaga ühendust!