Villast ja vildist

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite poolt valmistatud villast ja vildist esemeid. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Kango Tekstiil ühendab endas kahte sõpra, disainerit ja käsitöömeistrit – Nataliya Sukhorukovat ja Vivika Soppi. Tegutseme koos juba üle 16 aasta.

Põhitegevuseks on kangastelgedel kudumine ja oma kangastest toodete õmblemine. Meie töökojas valmivad sallid, pleedid, jakid, kotid ja veel palju muudki.

Hindame vanu käsitöötehnikaid, põhjamaist disaini ja töörõõmu.

Võta kauplejaga ühendust!

Lahemaa pärimuskoja peremees ja perenaine on Roland ja Liis Burk.
Lahemaa pärimuskoda hoiab, viljeleb ja annab edasi meile omast kultuuripärandit. Teeme seda läbi õpitubade, konsultatsioonide ja eeskuju. Toimetame Uuri külas Kuusalu kihelkonnas. Meie ümbruses on paesed kadakateväljad, Kahala järv ja looduse rahu. Igapäevaselt kasvatame lambaid ja tegeleme rahvusliku käsitööga (puutöö ja villatöö, muistne nõeltehnika). Pärimuskultuurist üks südamelähedasemaid teemasid on meile ka eesti pulmakombed. Lisaks paljule muule armastame eest vedada erinevaid projekte ja luua sündmuseid. Meie rõõm on pakkuda oma letil ka MUST pässiku tõmmist. Musta pässiku tõmmis aitab hoida kehas loomulikku tasakaalu ja tugevdab organismi.

Lahemaa pärimuskoda teeb puhta käsitööna 3 ööpäeva valminud tugevat tõmmist 0,5-liitristes ja 1-liitristes taassuletavates pudelites. Lahemaa pärimuskoja musta pässiku tõmmis on puhas. Me ei lisa oma tootesse teisi ravimtaimi, alkoholi, mett ega maitsemõjutajaid. Kasutame oma tõmmise valmistamiseks vaid looduslikult ja pikaajaliselt kasvanud musta pässiku seent. 

Võta kauplejaga ühendust!

FeltMilli vildiateljee Kalamajas. 

FeltMill kaubamärgi all valmivad kvaliteetsed ja omanäolised vildist tooted, kõik käsitööna.

Vilt on mõnus ja tänuväärne materjal, otsekui Eesti kliimasse loodud: püsib suvel jahedana ja pakub talvel sooja.

Saa vildiga sõbraks!

Võta kauplejaga ühendust!

Pitsikeskus on käsitöökeskus, kus asub Haapsalu pitside püsiekspositsioon ning saab tutvuda nende valmistamisega ja ka osta Haapsalu salle, rätte ja muid pitsilisi esemeid ja sallilõnga ning vardaid. Meie majas toimuvad erinevad töötoad ning üritused, alati on esitlemisel ka käsitöönäitus. Selle maja tegevuste ja lahtioleku eest kannab hoolt MTÜ Haapsalu Käsitööselts.

Võta kauplejaga ühendust!

Riina Tombergi kujundatud ja Kuressaare töökojas valmistatud kudumid,

mille taust on traditsiooniline ja alalhoidlik, kuid mis on suunatud tänapäeva kandjale,

kes otsib hetkemoest kestvamat rõivast.

Võta kauplejaga ühendust!

Lelukoda - Lembe Maria Sihvre

Lembe Maria Sihvre Lelukojas valmivad kaunid tikitud padjad, rahvuslikud tited, nunnud kaisuloomad ja uhked tikitud rõivad

Võta kauplejaga ühendust!

Hoiame ja viime edasi rahvuslikke käsitöötraditsioone: pärimuslik kõrvuti uusloominguga. Meie Tallinna käsitööpoodides on rohkem kui 200 meistri ja ettevõtte toodang.

Valmistame tellimusel rahvuslikke kudumeid ja rahvarõivaid.

Võta kauplejaga ühendust!

Sellel aastal on meie toodete keskpunktis alpakavillast tooted ja alpakalõngad. Pakume alpakavillast kootud kauneid pitssokke, pitssõrmikuid, pitssukki , mütse ja lastele tooteid. Samas saab osta ka alpakalõnga. Aga tootevalikus leiab ka villaseid paksemaid sukki , sääriseid , põlvikuid ja džempreid. Kogu toodang on puhas käsitöö ja ühe meistri toodang.

Võta kauplejaga ühendust!

Raina Subi nõelvilditud ja heegeldatud tooted

Erinevad nõelvilditud tooted kotid, kuumaalused, pildid, vaibad, istumisalused, linikud, mänguasjad, nõelapadjad. Tooted on valmistaud loodslikest materjalidest. 2012 ilmus raamat „Villapallist villapildini“, seal on palju erinevaid õpetusi nõelviltimiseks. 

Heegeldatud mänguasjad.

Võta kauplejaga ühendust!

KYLLIKE- see on disainrõivaste bränd, mille tooted valmivad keskkonnasäästlikult naturaalsetest materjalidest ning on suunatud nn. „aeglase moe” hindajatele. Käsitsi maalitud siidist ja meriinovillast valmistame nunoviltimise tehnikas originaalse materjali, sellest omakorda ainulaadse mantli või jaki.

Linaste mantlite muster on disaineril käsitsi vaba käe joonega kangale kantud või käsitsi trükitud.

Just neile väärtustele – isikupärased värvid, looduslikkus, ainulaadsus – on loodud KYLLIKE bränd, mille disainer on Küllike Tuvikene.

Võta kauplejaga ühendust!

Emma Leppermanni on tekstiikunstnikud Merle Suurkask ja Liisa Kallam. 

Emma leppermann on ka: kirglik kasitöö ,naturaalsed materjalid, nutikad tehnilised lahendused, loov katsetamine, uued ideed, rõõmsad inimesed, erilised lood ja jonnakas oma asja ajamine 🙂  ning muidugi imeline ploom.

Võta kauplejaga ühendust!

Villakamber

Üks toetab teist.

Lamvavilla sisuga tekid ja padjad, kattemadratsid, voodiriided, vanutatud vaibamaterjal telgedel kudumiseks, lõngad.

Valmistame tooted algusest lõpuni ise. Valime oma kangad hoolikalt, mis sobivad ka alla kolme aastastele lastele. 

Meie vill pärineb enamuses Läänemaalt ja töötlema seda oma villavabrikus, mis samuti asub Läänemaal. Me ei kasuta villapesuks keemilisi ega sünteetilisi pesemisvahendeid.

Väärindame Villa ja otsime pidevalt uusi ideid uuteks toodeteks.

Võta kauplejaga ühendust!

Ropkamõisa Lõngapood

Pakume suures valikus käsitöömaterjale:

villased lõngad, lõimed, puuvillased ja linased lõngad, heegelniidid, peenvillased tikkimislõngad, masinkudumislõngad, õmblusmasinaniidid, villane (kalev) ja linane kangas, linased ja puuvillased köied.

Võta kauplejaga ühendust!

Meie peretalu paikneb looduskaunis Lahemaa Rahvuspargis. 


Tegudelt oleme suured – tegeleme sinise tekseli tõulammaste kasvatuse, aretuse ja müügiga, kes ühtlasi hooldavad poollooduslikke kooslusega kadakalisi karjamaid. Meie lambad on väga hea villakuga, millest valmistame mõnusaid tooteid – kindad, sokid, sallid, padjad ja kõike muud vajalikku, et külm naha vahele ei poeks 🙂 


Loomulikult on meie kaubavalikus ka säravate triipudega kaltsuvaibad ning kvaliteetsed lambanahad.

Meil on siin ilus, oma ja hää!

Võta kauplejaga ühendust!

annibutlogo
Mardilaadal pakume Otepääl valminud villasest lõngast väikekudumeid: sokke, labakindaid, sõrmikuid, peidulabakuid, randmesoojendajaid, sääriseid, põlvikuid, mütse ja salle ning villast lõnga. Suurusnumbrid algavad 0 aasta vanusest kuni kõige suuremateni.

Võta kauplejaga ühendust!

Muhu Käsitööselts Oad ja Eed

Muhu käsitööselts Oad ja Eed ühendab inimesi, kel on huvi ja tahtmine teha käsitööd. Juba 25 aastat tegutsenud seltsi eesmärgiks on rahvusliku käsitöö, eriti Muhus ajalooliselt viljeletud käsitöövaldkondade ja -võtete elujõulisena hoidmine: õppimine ja õpetamine, tutvustamine ja populariseerimine. Laialdaselt on tuntud ja hinnatud Muhu tikand ja värviküllased rahvariided.

Käsitööseltsi nimi Oad ja Eed on vanad Muhu mehe ja naise nimed. Praegu on seltsi liikmeteks 20 naist. Meie käsitööd saab imetleda Muhu keskuses Liival asuvas seltsi käsitööpoes, mis on avatud kevadest sügiseni. 

Võta kauplejaga ühendust!

Mithio on 2009. aastal loodud Eesti bränd, mis loob ajatuid kudumeid meestele ja naistele. Mithio kampsunid on inspireeritud karmi kuid kaunist põhjamaa looduse nelja aastaaja värvidest.

Meie koekirjades leidub erinevates värvikombinatsioonides geomeetrilisi mustreid ja palmikuid, mis igas uues kollektsioonis loovad uue mulje.
Lisaks mõnusale praktilisele imagole on meie eesmärgiks luua jätkusuutlik toode, millel on selle kandja garderoobis tähendus veel palju järgnevaid aastaid.

Võta kauplejaga ühendust!

Mardilaadal on mul soov tutvustada oma tooteid, kus on kasutatud looduslikku taimetrükki otse siidile ja käsitsi valmistatud vilttoodetele. Samuti tutvustan vilttooteid, mis on valmistatud erinevast villast ja nende segudest.

Võta kauplejaga ühendust!

  • Koeravilla-(hall) ja lambavillalõng(valge), valmistatud Jõgevamaa lammaste villast
  • Taimedega värvitud villane lõng
  • Vilditud sussid nahast tallaga
  • Käsitsi kootud sokk-sussid nahast tallaga
  • Käsitsi kootud koeravillasokid
  • Lõnga jääkidest heegeldatud mantel ja jakid
  • Taaskasutatud teksariidest lapitehnikas ja vabatikandiga kaunistatud jakk, mantlid ja kotid.

Võta kauplejaga ühendust!

Oleme väike pereettevõte Viljandimaal – kasvatame mahelambaid, laseme nende villast teha lõnga ja valmistame sellest kaunist Eesti käsitööd. Kindad on tikitud käsitsi ja seetõttu on iga paar ainulaadne ja kordumatu. Mitmed mustrid on inspireeritud Eesti rahvarõivaste tikanditest. Käsitöö tooted on valmistatud 100% lambavillasest lõngast ning neid on hoolikalt vanutatud, et hoida sind soojas ka kõige külmemate ilmadega. Meie toodete hulgast leiad – kaunid sõrmikud, soojad käpikud, kätised, nutikindad, meeste kindad, laste kindad, villased sokid, põlvikud, säärised, mütsid ja sallid.

Võta kauplejaga ühendust!

Rahvuslikud villased kudumid. Taimvärvitud lõngad käsitsi kudujale. Uued tooted – tootmisjäägid taaskasutusse (mummu pontšod, värvilised kampsunid, kõik on üksiktooted)

Võta kauplejaga ühendust!

Klauser Baltic

Kanga valmistaja (villased, linased, akrüül, sega kangad), kangad rahvamustriga,  valmistame õmblustooteid sh.oma kangast – laudlinad, liinikud, rätikud, põlled, pajalapid tee-kohvikannusoojendajad jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Ribiinia

Ribiinia uued tooted on villased kootud mantlid erinevates pikkustes, rõõmsates värvides ja sinna juurde sobivad mütsid.

Võta kauplejaga ühendust!

Lõngast loodud

Olen kirglik kuduja. Mind inspireerivad värvid, vormid ja uue ning vana leidlik sidumine.

Sallikollektsioon sündis ideest leida kasutust rahvariide seelikutest üle jäänud lõngadele. 

Praegu kasutan suurtootmiste peenvillaseid lõngajääke.

Valikus on rahvusliku triibustikuga, Eesti lindude värvidest inspireeritud ja merestiilis toru- ning rõngassallid.

Võta kauplejaga ühendust!

OmaKing on olnud Eesti kodude lahutamatu osa juba üle 20 aasta. Kõik meie jalatsid valmivad käsitööna Lõuna-Eestis, Kirumpääl. Mardilaadalt võib leida OmaKinga pastlaid, susse nii täiskasvanutele kui lastele ja muid populaarsemaid tooteid. Kasutame tootmisel naturaalseid materjale nagu vilt, lambavill ja nahk. Tooted kannavad meie pere väärtusi ja traditsioone, millest kutsume ka teid osa saama!

Võta kauplejaga ühendust!

Mardilaadal pakun müügiks lõbusate piltidega kahekordselt kootud ja vanutatud käpikuid.Valikus on veel mütsid,õlarätikud, rukkililledega kaunistatud pontsod ja käsitsi kootud kampsunid.Kõik tooted on valmistatud villasest lõngast.

Võta kauplejaga ühendust!

Järvamaal, Wile Farmis, kasvavad Lõuna-Ameerikast pärit villaloomad alpakad. Alpakade vill on imepehme, väga soe ja esineb paljudes looduslikes toonides. Valmistame alpakade imepehmest ja soojast villast lõnga ning kudumeid. Meie looduslikes alpakatoonides tooted valmivad nii käsitööna kui käsikudumismasinatel.

Võta kauplejaga ühendust!

Vormsi Käsitöö Selts loodi aastal 2000. Seltsi eesmärk on kohaliku kultuuripärandi tundmaõppimine ja tutvustamine, hoidmine, jäädvustamine ja jagamine.

Korraldame üheskoos toredaid õpitubasid, vahetame oskusi, teadmisi ja kogemusi. Oma töödes ja tegemistes kasutame võimalikult palju kohalikke ressursse ning taaselustame kohalikke traditsioonilisi käsitöövõtteid, sageli ka moodsas võtmes. Selle läbi hoiame elus ning kanname edasi siinset kultuuripärandit.

Oleme teadlikult sidunud oma tegemised lastega, sest laste kaasamine on meie töö ja järjepidevuse loomine.

Võta kauplejaga ühendust!

Viru Käsitöö Salongist saab osta eesti rahvuslikku käsitööd. Poes on lai valik tekstiilitooteid, keraamikat, metallehistööd, puidu- ja nahatööd, suveniire ja käsitöömaterjale. Samas on eksponeeritud Virumaa rahvarõivad.

Omatoodanguna pakume rahvuslikke tekstiile – kleite, jakke, džempreid, kindaid, sokke, mütse, salle jne. Toodetes kasutame naturaalseid materjale. Valmistame rahvarõivaid nii üksikisikutele kui kollektiividele. Tellida saab terve komplekti aga ka üksikuid esemeid. Valmistoodetena pakume erinevate kihelkondade seelikukangaid, kirivöösid, sukapaelu, pastlaid, ehteid, rätikud jpm.

Võta kauplejaga ühendust!

Mütsid, käsitsi kootud, naturaalsetest kiududest mütsid. 

Inga Torim on 2 mütsiraamatu autor. Viimast neist saab ka laadalt soetada!

Võta kauplejaga ühendust!

Hiiu Vill on pika ajalooga pereettevõte, mis tegutseb juba aastast 1992. Kõik tooted valmivad algusest lõpuni Hiiumaal, Vaemla villavabrikus.

Hiiumaa lammaste villast keritud lõngast kootakse villavabrikus valmis soojad ning minimalistliku disainiga kudumid.

Võta kauplejaga ühendust!

Lambavillast vaibaseeriad kaljumaalingutega, mediteerimis- või istumisvaibad, tikandiga randmesoojendajad ja kätised, narmastega kindad

Võta kauplejaga ühendust!

Etnowerk on Eestis loodud käsitöökudumite kaubamärk – rahvarõivastest inspireeritud rõivad on täis emotsioone ja külluslikku ilu. Rõivaloojad Liina ja Annika soojendavad oma loominguga klientide südameid ning muudavad nende päevad säravaks.

Annika on tõeline tikandimeister. Tema eriti peenelt tehtud tikandid on kudumitel võrratuks dekoratsiooniks ning tulemuseks on moodsed rõivad kaasaegsele naisele.

Liina on väga osav julgete värvide ja uhkete materjalide kombineerija. Värviküllane tulemus teeb igaühe rõõmsaks – nii kudumi kandja kui ka selle imetleja.

Võta kauplejaga ühendust!

Hiiumaa käsitöö, meeste käsitöö, käsitöö meestele, mehised materjalid.

Võta kauplejaga ühendust!

Tartu Maanaiste Liit

Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud Antud meistrile on omastatud

Võta kauplejaga ühendust!

Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ

Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ esitleb ja müüb Vana-Võromaa käsitöömeistrite tehtud tarbe- ja iluasju, milles on ühendatud Võromaa loodust ja mustreid, aga ka võrokese mõtteviisi ja huumorit. Mardilaada väljapaneku teemaks on sel korral Aigu piten mõtsa poolõ. See viitab viimase kahe aasta käsitöökonkurssidele, mis tõid käsitöösõprade rõõmuks uusi ummamuudu tooteid. 

 

Vana-Võromaa käsitöö kaubamärgiga tooteid leiad laias valikus Vana-Võromaa e-poest umapuut.ee

Võta kauplejaga ühendust!

Üll on kudumibränd Hiiumaalt, mis räägib naturaalsete lõngadega lihtsast luksusest. Suures ja võimalusterohkes alpaka- ja villalõngade, mustrite, koepindade ja värvide maailmas vormuvad soojade kätega pehmeteks ja mugavateks aksessuaarideks mütsid, sallid, peapaelad, kindad ja sokid ning palju muud, mis tehtud hoole ja hoolimisega. 

Võta kauplejaga ühendust!

Meretaguse rahvakillu – kihnlaste – käsitöö on omanäoline: peentel varrastel kootud kirjud kjõndad (kindad), kapõtad (sokid), sukad ning troid (kampsunid) kestavad väga kaua.

Varem kooti igal ajal ja igal pool — jalgsi teed käies, vankril või laevaga sõites, karjas, rannas kalamehi oodates, kodus sööki keetes ja mujal. Kombeks oli, et ainult kirikuteel vardaid (vardu) ei kootud. Täna tehakse käsitööd igal võimalikul vabal hetkel vaid vanema põlvkonna seas.

Teada on kihnlaste armastus lillelise ja neerulise sitsiriide vastu: sitsijaki õmblemisest järele jäänud riidetükid õmmeldakse taskuteks, vardakottideks, titemütsideks ja veel paljudeks muudeks tarbeesemeteks.

Tule vaata meie käsitöökauba valikut Mardilaadal!

Võta kauplejaga ühendust!

JuurPärimus on alustav ettevõte, meie tooted on valmistatud armastusega ning neis on pärimust, julget värvikooslust, vabadust.

JuurPärimuse esimene kollektsioon – Juurkood. Juurkood on väljamõeldud sõna ning tähendab Kätli jaoks sidet paigaga, kust on pärit esivanemad – Muhu.

Kollektsioon loodi ühe suguvõsa erineva põlvkonna naistele. Kollektsiooni tähtsaim rõivaese – juurdevise – ümber õlgade või puusadele kinnituv tikandiga kaetud rõivaese. Juurdeviske inspiratsiooniks sai Käti esiema madalpiste tikandiga kaunistatud pruuttekk.

JuurPärimuse rõivaid leiad rõivagaleriist. Valikusse kuuluvad sügisel 2021:

  • kleit Mirja,
  • kleit Kristel,
  • pikk-ja lühike juurdevise.

Peagi on tootevalikusse lisandumas abujakk.

Rõivad valmivad koostöös Gitta Truus ga, kes konstrueerib ja õmbleb JuurPärimuse rõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

Tugikeskus Juks

Tallinna Tugikeskuses Juks valmistavad erivajadusega pikaajaliste kogemustega käsitöömeistrid ja kunstnikud erilisi ning omanäolisi käsitöötooteid. Meilt võib leida kaltsuvaipu, saorisalle, kotte, keraamilisi tooteid, siidisalle, vilditud seepe, maalitud nõusid, helkureid ja teisi põnevaid tooteid. Valmistame neid ka tellimustöödena näiteks firmakingitusteks.

Võta kauplejaga ühendust!

Harakalooming

Meie loomingu hulka kuuluvad kaunid mustrilised või pitsilised kindad, labakud, mütsid, säärised, sokid, põlvikud, sukad ja veel nii mõndagi kaunist ja erilist. 

Harakaloomingu mustrilised labakud ja sokid on maavillased ning hoiavad käed soojas ka krõbedamal talvel. Lisaks kinnastele ja sokkidele võib end ehtida kauniste ja õhuliste haapsalu sallidega. Väiksemale sõbrale pakume suuremaid ja väiksemaid heegeldatud loomakesi ning päris pisikestelegi saab kindad kätte, sokid jalga ja kampsuni selga.  Kõik Harakaloomingu loodu on südamega tehtud käsitöö.  

Võta kauplejaga ühendust!

Katarina Naarits

Katarina Naaritsa loomingus peitub muinasjutt ja värvidega kohtumise rõõm. Iga ese on hoolikalt valmistatud ja kingib kandjale killukese julgust teha midagi uut ja olla just see kaunis inimene kes ta on.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilditud kotid, baretid,fantaasiaehted erinevast materjalist (suled, pärlid,traat,lõng) taaskasutusteemalised rõivad-kleidid, kampsunid, mantlid jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Elotroi OÜ

Elotroi OÜ on tegelenud käsitöö tootmisega ja müümisega peaaegu 30 aastat. Põhiliselt toodame kootud kudumeid ning materjalideks kasutame peamiselt villast, linast ja puuvillast. Meie tunnuslause on naturaalne ja mugav läbi aasta, mis iseloomustab meie tooteid. Meie tooted on inspireeritud Eesti rahvuslikest ornamentidest.  

Võta kauplejaga ühendust!

Hea Villa Selts MTÜ

Julika Roosi käsitsi kedratud koerakarvased lõngad ja Jaani talu erinevad lambavillad ketramiseks ja viltimiseks.

Käki-Tasmuthi talu küüliku- ja lambanahad, villaheie, lõngad.

Villa kraasimise ja kedervarrega ketramise töötoad.

Võta kauplejaga ühendust!

Lillemantel OÜ, Janika Saar

Lillemantlite ja lapivammuste lood on Eestimaa loodusest, lapsepõlvest 

ja igavikulisest igatsusest. Oma töödes kasutan vanu kudumeid ja tootmisjääke.Vajadusel koon ja heegeldan juurde. Detailid ühendan käsitsi ja masinaga, viimistlen nõelviltimise ja vanutamisega.

Tikand on aastate jooksul välja kasvanud vanaema sünnikoha Paistu arhailisest tikandist ning on muutunud minu oma käekirjalisteks ornamentideks.Oma teadmisi annan edasi töötubades ja käsitöökursustel.

Võta kauplejaga ühendust!

Kaberneeme sadamast inspireeritud ‘KA:MA – a Kaberneeme Marina brand’ on registreeritud kaubamärk. Idee sai alguse merel käijate vajadusest soojade tuuletõkkevoodriga mütside järele. Meil pole rahvusmustreid, küll aga alati mingi tähelepanuväärse nüansiga tooted. Kasutame helkurniidiga lõngu, vooderdame tuuletõkkekangaga, teeme lõbusaid, aga ka täiest soliidseid pintsakuga kantavaid peakatteid.
 
Kõik me kudumid on valminud käsitööna, et anda kandjale edasi seda positiivset energiat ja rõõmu, mida kuduja neid tooteid luues kogeb. Lisaks mütsidele koome torusalle, pikki talvesalle, kampsuneid, jms. Voolime keraamikat ja heegeldame.

Võta kauplejaga ühendust!

Lahemaa Lammas

Kuusalu vallas, Uuri külas, Pärlijõe käärus asuv Sae talu on üks vanimaid põlistalusid Lahemaal. Siin elavad lahemaalambad.

Eesti maalamba lugu on pikk: aastatuhandeid inimese kõrval elades on nad teda riietanud ja toitnud. Põhja lühisabalammaste hulka kuuluv eesti maalammas on mitmevärvilise ning mitmekihilise villaga usin muru- ja võsapügaja.

Kust on tulnud vill meie rahvariideseeliku ja -kuue tarbeks?

Kust meie sukad-sokid-käpikud? Lahemaalammas teab!

Pakume maalamba-ja koeravillasegust loodusvärvides lõnga, kudumeid  (ka luuvalu vastu), mütsist sokini ja viltvaipu, lambaahast veste, papusid, susse jppm.

 

Taavi ja Imbi Jäetma

Sae talu peremees ja -naine

Võta kauplejaga ühendust!

Kaire Tali armastab kududa nii varrastel kui kangastelgedel, õmmelda, tikkida, siidi maalida, tegeleb ka ehete ja kübaratega – kõigega mis inspireerib ning parasjagu huvitab. Armastab naturaalseid materjale ja on kirglik taaskasutaja.

Kaire: „Minu teosed on inimestele, kes hindavad erilist, keskkonnasäästlikku ning kestvat loomingut. Tegelikult pole praeguse mugava elustiiliga meile kuigi palju vaja! Kui hing ihkab midagi uut ja kordumatut … Palun – tule ja avasta minu loodud sallid, peakatted ja tekstiilist kaelaehted igapäevaselt minu Katariina Gildi stuudiost“.   

Võta kauplejaga ühendust!

Emma-Elfriide kübarad

Emma-Elfriide OÜ on spetsialiseerunud vildist ja veluurist peakatete valmistamisele. Lustlikult võib välja käia, et pähe võivad saada nii naised kui mehed, nii noored kui vanad. Tootevalikus on nii klassikalisi kübaraid ja kaabusid, kuid ka möödunud aegade hõngulisi peakatteid. Uhkusega valmivad ka rahvarõivaste juurde kuuluvad kaapkübarad. Olgu Su sooviks praktiline või ebapraktiline peakate, Sa oled oodatud!

Võta kauplejaga ühendust!