Skip to content

Ehted ja aksessuaarid

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud ehteid, kotte ja aksessuaare. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Pitsikeskus on käsitöökeskus, kus asub Haapsalu pitside püsiekspositsioon ning saab tutvuda nende valmistamisega ja ka osta Haapsalu salle, rätte ja muid pitsilisi esemeid ja sallilõnga ning vardaid. Meie majas toimuvad erinevad töötoad ning üritused, alati on esitlemisel ka käsitöönäitus. Selle maja tegevuste ja lahtioleku eest kannab hoolt MTÜ Haapsalu Käsitööselts.

Võta kauplejaga ühendust!

Vaimustun jätkuvalt 18.-19.saj. ehtekultuurist. Valmistan oma ateljees käsitööna hõbedast kihelkondlikke ehteid. Ehteid, mis kujunesid välja koos rahvarõivastega: sõled, preesid, kuhiksõled, kodarrahad, kannaga rahad, silmadega preesid, hõbeketid, krõllid,  sõrmused, kõrvarõngad, ripatsid.

Võta kauplejaga ühendust!

Katre Arula ei järgi suuri trende, tema bränd on omaette energiaga, pidevalt kasvav, arenev ning jätkusuutlik. Katré on oma brändile loonud täiesti oma DNA, mis annab toodetele suure lisaväärtuse. Kõik Katré tooted on valmistatud Eestis, kasutamata toorikuid ja masstootmist – võite kindel olla, et kannate midagi väga erilist. Taaskasutus, vanade esemete disainimine uueks ning jääkide kasutamine on kõik aspektid, mida Katré enim disaintooteid luues hindab. Tootevalikusse kuuluvad kotid ja nende juurde kuuluvad aksessuaarid, kleidid, pusad, T-särgid.

Võta kauplejaga ühendust!

Lelukoda - Lembe Maria Sihvre

Lembe Maria Sihvre Lelukojas valmivad kaunid tikitud padjad, rahvuslikud tited, nunnud kaisuloomad ja uhked tikitud rõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

Murueide ehtekoda tegeleb ajalooliste ehete kontaktkoopiate valmistamisega. Valikus on sõled, ripatsid, käevõrud ja sõrmused, materjaliks hõbe ja pronks. Ehete originaalid asuvad erinevates muuseumides ja erakogudes.

Võta kauplejaga ühendust!

Maalitud portselan. Tootepered: Sinine sari, Täpp, Tunnustatud Eesti Käsitöö märgiga von Lauw. Ehtesari LYSA

Võta kauplejaga ühendust!

Anneli Endla Glass

Anneli Endla Glass tegeleb klaasikunsti ja -disainiga. Valikus on unikaalsed klaasist aksessuaarid ning tehtut iseloomustab julge värvivalik. Aksessuaarid valmivad klaasi kuumtöötlemisel ja kõrgkuumus-ahjus.

Võta kauplejaga ühendust!

Anne Roolaht - autoriehted

Inspiratsiooni eluks pakub mulle ehete loomine! 

Soovin, et minu loodud ehe oleks mugav ja kantav igas olukorras, rahvariietel, kostüümil või pintsakul, siidkleidil või karmimal kangal. Soovin, et minu looming toetab ja rõõmustab, paitab ja armastab, innustab ja inspireerib, lennutab kõrgele ja aitab maanduda pehmelt. 

Just niimoodi sünnivad minu loodud ehted ja leiavad oma inimesed.

Võta kauplejaga ühendust!

Eesti suurim valik rahvuslikus stiilis käsitööehteid!

Rahvariiete mustritest inspireeritud kõrvarõngad, prossid ja ripatsid on auväärsed ehted, mida saab kanda uhkusega nii argi- kui pidupäeval!

Võta kauplejaga ühendust!

Etno stiilis ehted ja sõled – Eesti disain ja käsitöö.

Igasse päeva midagi ilusat!

Võta kauplejaga ühendust!

Emma-Elfriide OÜ

Emma-Elfriide on spetsialiseerunud vildist ja veluurist peakatete valmistamisele. Meie juurest leiad klassikalisi kübaraid, kaabusid, nokatseid jne. Peakatteid on nii edevaid kui igapäevaseid. Ja kui juhtub, et seda päris õiget ja oma ei leia, siis tellida saad ka. Vajad nõu või abi juba olemasoleva kübara osas, oled samuti oodatud!

Sinu kübarameister
Merle Sepp

Võta kauplejaga ühendust!

Ester Koitmaa

Oma mõeldud-tehtud keraamilised ehted. Inspireerivad vanad sümbolid ja muidugi looduse värvid ning vormid.

Võta kauplejaga ühendust!

Taaskasutusrõivad, -aksessuaarid, -ehted, mis on valmistatud erinevatest materjalidest. Vanad kampsunid, lipsud, pitsid, kleidid, jakid, tikitud linikud, villane lõng, traat, pärlid jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Etskae ehted valmivad autoriloominguna. Iga ehe on väike teos, mis peegeldab  hetke meeleolu, mõtet  ja loovust.  Iga toode on omanäoline ja kordumatu. Etskae tootevalikus on põhiliselt kõrvarõngad ja prossid, kuid leiab ka armsaid pilte interjööri elavdamiseks.

Võta kauplejaga ühendust!

Eva Raudkivi Art/ Määra Mäe Meistrikoda

Eva Raudkivi Art/ Määra Mäe Meistrikoda.  12 aastat olen tegelenud keraamikaga, 30 aastat siidimaaliga. Hetkel suunanud oma tähelepanu keraamikast tekstiili tootedisainile.

Võta kauplejaga ühendust!

Galder OÜ

Minu nimi on Silja Reemet ja Mardilaadale tulen kauplema Hiiumaalt. Mardilaadale võtan kaasa ehted, mis on valminud minu töökojas, kasutades põhiliselt kohalikku materjali.

Materjaliks on erinevate loomade luud ja sarved – põdrad, hirved, metskitsed, karud ja hundid jätkavad oma elu läbi ehete, täienduseks on vanad mustrid, figuurid ja sümbolid.

Võta kauplejaga ühendust!

Hiiumaine traditsiooniline ja uus käsitöö, tooted lastele, jõulud, kingitused, ehted, koeravillast tooted, villane lõng, sokid, kindad, mütsid, kudumid, raamat „Hiiumaa heegelpitsid“, raamat „Hiiumaa kindad“ ja muud põnevat.

Võta kauplejaga ühendust!

Harakalooming

Meie loomingu hulka kuuluvad kaunid mustrilised või pitsilised kindad, labakud, mütsid, säärised, sokid, põlvikud, sukad ja veel nii mõndagi kaunist ja erilist. 

Harakaloomingu mustrilised labakud ja sokid on maavillased ning hoiavad käed soojas ka krõbedamal talvel. Lisaks kinnastele ja sokkidele võib end ehtida kauniste ja õhuliste haapsalu sallidega. Väiksemale sõbrale pakume suuremaid ja väiksemaid heegeldatud loomakesi ning päris pisikestelegi saab kindad kätte, sokid jalga ja kampsuni selga.  Kõik Harakaloomingu loodu on südamega tehtud käsitöö.  

Võta kauplejaga ühendust!

Meie eesmärk on pakkuda kunstniku loominguna valminud autoriehteid, mis on kvaliteetsest materjalist ainueksemplarid. Inga Kalistru Ehted on kooslus väärismetallist ja põnevast looduslikust materjalist nagu vääriskivid, Eestis leiduvad kivimid, kohalik ajupuit ja pärlid. Meid on inspireerinud karge põhjamaine loodus. Nii pakume mitmete kollektsioonide raames ehteid just Eesti materjalidest. Klientide tagasiside on olnud väga julgustav. Tuttavatest kivimitest ja puidust ehetes on killuke Eestit alati kaasas.

Võta kauplejaga ühendust!

Janika Mägi loob kõrgmoe tikandeid ja ehteid, mis paistavad silma oma unikaalsuse, ajatu disaini ja elegantsusega.
Eristuvaks muudavad need ajaloolised helmes- ja kuldtikandi tehnikad ning sõlest inspireeritud signatuurtehnikas metallpunutised. Hoiame uhkusega elus vanu traditsioone ja lisame neile kaasaegseid nüansse.

Võta kauplejaga ühendust!

JO ehted on inspiratsiooni saanud Eesti loodusest. Need on välja lõigatud kvaliteetsest puidust ning neile on käsitsi peale maalitud.
JO kollektsioonis võib kohata erinevaid loomi, linde, kujundeid ja sümboleid.

ÖÖHELK märgid on inspiratsiooni saanud Eesti loodusest. Märgid on valmistatud pleksiklaasist ning kaetud EU standarditele vastava helkiva materjaliga.

Võta kauplejaga ühendust!

Jyrgens ART

Originaalsed ajatud ehted. Ainueksemplarid ja väikeseeriad.

Võta kauplejaga ühendust!

Kairi Himma

Eesti ajalooliste klaashelmeste huviline Kairi Himma valmistab neist inspireeritud ehteid ja tutvustab huvilistele meeleldi Eesti erinevaid klaashelme ajastuid.

Võta kauplejaga ühendust!

Katarina Naarits

Katarina Naaritsa loomingus peitub muinasjutt ja värvidega kohtumise rõõm. Iga ese on hoolikalt valmistatud ja kingib kandjale killukese julgust teha midagi uut ja olla just see kaunis inimene kes ta on.

Võta kauplejaga ühendust!

Kosejõe Käsitöökool

Kosejõe Käsitöökooli nimetuse alla on koondunud kolm ettevõtet:

Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ, kes peab kooli, bränd nimega Pilliait ja disainerliku vaatevinkli eest esemetes seisab MRK Magic Design OÜ. Tõõkojas tegutsevad: Margit Solo, Heidi Solo, Rein Reinpõld.
Ootame kõiki huvilisi aadressil Kosejõe 9d/2, Kose-Uuemõisa.

Mardilaada raames pakume:
helkurtooteid (sertifitseeritud helkurmärgid, rippuvad helkurid, helkursallid jne);
puitjuveele (suuremad ja väiksemad puitehted, väiketiraažid);
väikekandleid (nii harjutamiseks kui profile);
kodalukke (nii uste ette kui ehtekarpidele).

 

Võta kauplejaga ühendust!

Käpp Kunstis

Käsitsi valmistatud rahvariietes nukkudest ehted ja taaskasutusdisain KUUPS – käsitsi kootud rahvuslike kindamustritega villasest lõngast detailidega täisvillane kuub.

Võta kauplejaga ühendust!

Ehtekollektsiooni KROON läbivaks motiiviks on kolmnurk – algelement, mis iidsetest aegadest on tuntud kui tulemärk ja tugevalt seotud päikesega, andes kõigile valgust, soojust ja energiat.  Kolmnurkade ühendamisel tekkinud kujundid on ehteseeria baasmudeliteks – TULI, VESI, ÕHK, mille edasiarendusest on sündinud uued kaelakeed ja kõrvarõngad. Ehted on kerged ja elegantsed, mõjudes õhuliste ja graafilistena. Tõstavad esile kandja väljapeetud lihtsat stiili, võimaldavad end identifitseerida ja rõhutada kuuluvustunnet. 925 hõbedast ehted on valminud käsitsi kasutades traditsioonilisi käsitöövõtteid.

Võta kauplejaga ühendust!

Laura Šmideberga

Laura Šmideberga on Lätist pärit klaasikunstnik, kes leidis huvi klaashelmeste ajaloo vastu klaasi valmistamise tehnikast lampwork – tehnika, kus kasutatakse klaasesemete ja -helmete manipuleerimiseks ja vormimiseks lahtise leegi allikana gaasipõletit. 2011. aastal loodi vanalinna Laura Šmideberga klaasistuudio ja viimased 6 aastat on see olnud osa Meistrite Hoovist.
Laura eripära on ajalooliste klaashelmeste taastamine, mille eest ta on saanud eritellimused ERM-i, Turu Ülikooli Ajaloo instituudi ja Balti Ehete muuseumi jaoks, aga kõige suurem osa Laura Šmideberga loomingus on tema oma kunstiline väljendus.

Võta kauplejaga ühendust!

Klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Termin flameworking – traditsiooniliselt tuntud rohkem kui lampworking – hõlmab palju erinevaid klaasitöötlemise tehnikaid kasutades leekpõletit. Maailmas on klaashelmeid valmistatud aastatuhandeid ning neil on pikk ja värvikas ajalugu. Sõna lampworking pärineb ajast, kus klaashelmeste valmistamiseks kasutati õlilampe. Tänapäeval on selleks leekpõleti, mille tööks on vajalikud propaan ja hapnik. Klaashelmeid saab kasutada ehete valmistamiseks või kujunduselemendina kunstilistes projektides.

Võta kauplejaga ühendust!

MTÜ Mondo arendab ja müüb Ghana, Keenia, Uganda ja Afganistani partnerkogukondade käsitöötooteid, et toetada naiste ja erivajadusega inimeste toimetulekut.

Võta kauplejaga ühendust!

MTÜ EIT Tugiliisu

Oleme mittetulunduslik eraõiguslik sotsiaal- ja erihoolekande teenuseid osutav asutus. Pakume ja arendame kogukonnapõhiseid teenuseid mõõduka ja raske intellektipuudega täiskasvanud inimestele, kes ei vaja järelvalvet ja hooldust. Osutame ka teisi sotsiaalhoolekande teenuseid erivajadustega inimeste ja nende perekondade toetamiseks toimetulekuks tavapärases keskkonnas.
Toodetena müüme vaimupuudega inimeste poolt valmistatud keraamikat, mis on kõrgelt hinnatud erinevate tarbijate poolt. Lisaks keraamikale pakume ka teisi kvaliteetseid käsitööna valminud tooteid.

Võta kauplejaga ühendust!

Nukukoja loomingulises töötoas saab juhendajate abiga meisterdada erinevat tüüpi nukke: traadinukk, nöörinukk ja lusikanukk.

Võta kauplejaga ühendust!

Olevus ART

Olevus Art joonistab enda ümber olevat kõikjal, joonistab loomi ja fantaasiat. Ja joonistustest tekivad loomad ja muud olevused, kes on toredad igapäevased kaaslased käsitööna valminud
kõrvarõngaste kujul. Kõrvarõngaste kollektsiooni kuuluvad nii mugavad kõrvapealsed pisikesed joonistatud loomad kui ka suuremad rippuvad olevused. Tootevalikus on ka joonistustega postkaardid, kleebised ning prindid.

Võta kauplejaga ühendust!

Kodumaised riided naturaalsetest materjalidest. Fookuses on lihtsad skandinaavia mudelid, mis sobivad igale vanusele, kehatüübile ja rahakotile. Kasutame viskoosi, mahedat puuvilla ja musliini. Kangad omavad ülemaailmset GOTS sertifikaati. Kõik riided valmivad Tallinnas  käsitööna. Lisatootena pakume portselanist prosse.

Võta kauplejaga ühendust!

Piibe Meistrikoda

Piibe Meistrikojal on traditsiooniline saaremaapärane käsitöö. Olen pärit Kuressaarest ja lõpetanud Kuresaare Ametikoolis käsitöömeistri eriala. Käsitöö valmistamise ja müügiga alustasin juba 1983. aastal, kui heegeldasin oma esimesed pitslinikud ja viisin need müüki komisjonipoodi.

Käsitöö on olnud minu hobi ja kõrvaltegevus kooliaastate ja nüüd põhitöö kõrvalt. Kõik esemed on enda kavandatud ja valmis tehtud. Käsitöö tegemine on minule suur rõõm.

Võta kauplejaga ühendust!

Suurkivi Disaini poolt loodud ehted on mõeldud moodsale naisele, kes hindab traditsioone. Ehteid valmistades on insipiratsiooni ammutatud Eesti kultuuriloost. Põimime traditsioonilist Eesti disaini kaasaegsete kunstnike tõlgenduste ja globaalsete moeaksessuaaride trendidega, et pakkuda ainulaadseid, elegantseid ning unikaalseid Eesti aksessuaare naistele ja edaspidi ka meestele.
Eesti Mustrite Taassünd. Suurkivi. Osta meie e-poest: suurkividisain.ee

Võta kauplejaga ühendust!

Nime uBent taha peidab end Viljo Naarits, kes segab iidset puidu auruga painutamise kunsti ja kaasaegseid disainilahendusi.
Viljol on 20 aastat kogemust mööblirestauraatorina. Esimesed puidupainutused said tooteks aastal 2011. Aastal 2016, valgustitega välja tulles, tuli kasutusele ise välja mõeldud nimi uBent.
Miks uBent? U on painutusvormi kõige klassikalisem kuju ja bent on inglise keeles painutatud. Materjalina on kasutusel ainult tugev lehtpuu ja kogu toodang valmib käsitööna. Tulemuseks on looming, mille märksõnadeks võiks olla õhuline ja voogav, aga samas jõulise joonega ja praktiline. Inspireerib ja materjali annab eestimaine loodus, kus sirgjooned peaaegu puuduvad, just nagu ka uBentil.

Võta kauplejaga ühendust!

Triinu Traumann

Kangad ja mustrite loomise lõbus mäng on mind saatnud juba pikalt. Nende kahe kire kokku sulamisel sündisidki minu mustritega digiprint kangad, millest toodan jätkusuutliku tootmise ja disaini põhimõtteid järgides ning etnograafiast mõjutusi saanud rõivaid, ehteid, aksessuaare.
Praktilisus ning ületootmise vältimine on suurimad läbivad jooned, millest lähtun uue eseme loomisel ning disainis.
Minu eesmärgiks oma loomerännakul on pakkuda Teile värviküllast ning teraapilist rõõmu oma rõivastest, ehetest ning
aksessuaaridest.
See on Minu maailm. Saage osa. Nautige!

Võta kauplejaga ühendust!

Ulmus Glamura Prahiring

Ulmus Glamura prahiring tegeleb taaskasutusega, meisterdab jääk- ja leidmaterjalidest, vahest ostame ikka midagi uut ka – nt liimi ja värvi…

Võta kauplejaga ühendust!

Wainu Disain

Meie puidust toodete parimaid omadusi on ainulaadsus. Iga puutükk on ainulaadne mitte ainult sellepärast, et see on valmistatud käsitsi vaid tal on ka kordumatu puidumuster. Kasutame oma toodangul vaid öko puitu.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian