Ehted ja aksessuaarid

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite poolt valmistatud ehted, kotid ja aksessuaarid. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Katré brändi looja Katre Arula ei järgi suuri trende vaid on omaette energiaga, pidevalt kasvav, arenev ning jätkusuutlik. Katre on brändile loonud täiesti oma DNA, mis annab tema toodetele suure lisaväärtuse. Kõik Katré tooted on valmistatud Eestis, kasutamata toorikuid ja masstootmist – võite kindel olla, et kannate midagi väga erilist. Taaskasutus, vanade esemete uueks disainimine ning jääkide kasutamine on kõik aspektid, mida Katré enim tooteid luues hindab. Bränd on saanud alguse kirest lapitöö vastu, mis omakorda on viinud looja oma autoriethnikate väljatöötamiseni. Toodete valikusse kuuluvad: kotid, kleidid, t-särgid, pusad, puskleidid, sallid ja palju väikesi aksessuaare.

Võta kauplejaga ühendust!

Pitsikeskus on käsitöökeskus, kus asub Haapsalu pitside püsiekspositsioon ning saab tutvuda nende valmistamisega ja ka osta Haapsalu salle, rätte ja muid pitsilisi esemeid ja sallilõnga ning vardaid. Meie majas toimuvad erinevad töötoad ning üritused, alati on esitlemisel ka käsitöönäitus. Selle maja tegevuste ja lahtioleku eest kannab hoolt MTÜ Haapsalu Käsitööselts.

Võta kauplejaga ühendust!

Vaimustun jätkuvalt 18.-19.saj.ehtekultuurist.

Valmistan oma ateljees hõbedast  kihelkondlikke ehteid mis kujunesid välja koos rahvarõivastega. Sõled, preesid, kuhiksõled, kodarrahad, kannaga rahad, silmadega preesid, hõbeketid, krõllid, sõrmused, kõrvarõngad, ripatsid. 

Võta kauplejaga ühendust!

Maalitud portselan. Tootepered: Sinine sari, Täpp, Tunnustatud Eesti Käsitöö märgiga von Lauw. Ehtesari LYSA

Võta kauplejaga ühendust!

Lelukoda - Lembe Maria Sihvre

Lembe Maria Sihvre Lelukojas valmivad kaunid tikitud padjad, rahvuslikud tited, nunnud kaisuloomad ja uhked tikitud rõivad

Võta kauplejaga ühendust!

Maailmas on klaashelmeid valmistatud aastatuhandeid ning neil on pikk ja värvikas ajalugu. Minu missioon on jagada oma teadmisi ja oskusi, et hoida alal ja kanda edasi klaashelmeste valmistamise kunsti, mis on kantud UNESCO vaimse pärandi maailmanimekirja.

Armastan mängida klaasi ja tulega. Leekpõletitehnikas valminud klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon klaasist ja tulest. Alates aastast 2008 on see on viinud mind väga erinevatesse paikadesse üle maailma ja andnud võimaluse tutvuda suurepäraste kunstnikega Inglismaal, Austrias, Norras, Türgis, Itaalias ja USA-s.

Võta kauplejaga ühendust!

Anne Roolaht - Ehtekunst

Inspiratsiooni ehete loomisel pakub mulle igapäevane ilus elu, kodumaa lihtne, kuid meeletult kaunis loodus, inimesed, loomad, mineraalid, kalliskivid, kõik, mis on olnud ja on. Soovin, et minu loodud ehe oleks mugav ja kantav igas olukorras – rahvariietel, kostüümil või pintsakul, siidkleidil ja karmimal kangal. Soovin, et minu looming toetab ja rõõmustab, paitab ja armastab, innustab ja inspireerib, lennutab kõrgele ja aitab maanduda pehmelt. Just niimoodi sünnivad minu loodud ehted ja leiavad oma inimesed!

Võta kauplejaga ühendust!

Helkiv pross ja helkivad ehete komplektid. “Oled särama loodud”

Baia Decor valmistab toredaid värvilisi, põnevaid ja erikujulisi helkivaid prosse ja kõrvarõngaid, mis rõõmustavad silma ja teevad sind isuaalselt nähtavamaks.. Tooted on valmistatud ja loodud armastusega,saades inspiratsiooni loodusest ja meist ümbritsevast.

Prossid ehivad kandjat nii öösel pimedas kui päeval. Toode on kaetud EL standardile vastava 3M scotchlite helkurkilega. 

Võta kauplejaga ühendust!

Etno stiilis ehted ja sõled – Eesti disain ja käsitöö.

Igasse päeva midagi ilusat!

Võta kauplejaga ühendust!

Eksole

Hõbe- ja sulatatud klaasist ehted on Eksole põhilised tooted täna. Eksole looming on sündinud eheda käsitööna ja kantuna  suurest katsetamise rõõmust.

Võta kauplejaga ühendust!

EHE ELO valmistab käsitööna maagilisi hõbeehteid – rahvuslikud ehted, seto ehted, soomeugri rahvapärandist inspireeritud ehted.

Ehted on 925 prooviga hõbedast ja käsitsi graveeritud. Valikus on sõlgi(ka seto sõlg), kodarrahasid, krõlle, kaalakõrdu, kõrvarõngaid, kaelakeesid jm ehteid.Tellimuse peale valmistatakse isiklik ehe. Ehted valmistab ehtemeister Elo Uibokand, kes on õppinud ehtekunsti Saimaa ülikoolis Soomes. EHE ELO töökoda on Võrus.

Võta kauplejaga ühendust!

Etskae ehted valmivad autori loominguna. Iga ehe on väike teos, kus kohtuvad hetke meeleolu, mõte, värv, loovus ja tunne. 

Need kõik segunevad omavahel ja  seepärast on iga toode omanäoline ja kordumatu. 

Võta kauplejaga ühendust!

Meie eesmärk on pakkuda kunstniku loominguna valminud autoriehteid, mis on kvaliteetsest materjalist ainueksemplarid. Inga Kalistru Ehted on kooslus väärismetallist ja põnevast looduslikust materjalist nagu vääriskivid, Eestis leiduvad kivimid, kohalik ajupuit ja pärlid. Meid on inspireerinud karge põhjamaine loodus. Nii pakume mitmete kollektsioonide raames ehteid just Eesti materjalidest. Klientide tagasiside on olnud väga julgustav. Tuttavatest kivimitest ja puidust ehetes on killuke Eestit alati kaasas.

Võta kauplejaga ühendust!

KYLLIKE- see on disainrõivaste bränd, mille tooted valmivad keskkonnasäästlikult naturaalsetest materjalidest ning on suunatud nn. „aeglase moe” hindajatele. Käsitsi maalitud siidist ja meriinovillast valmistame nunoviltimise tehnikas originaalse materjali, sellest omakorda ainulaadse mantli või jaki.

Linaste mantlite muster on disaineril käsitsi vaba käe joonega kangale kantud või käsitsi trükitud.

Just neile väärtustele – isikupärased värvid, looduslikkus, ainulaadsus – on loodud KYLLIKE bränd, mille disainer on Küllike Tuvikene.

Võta kauplejaga ühendust!

EHE EESTI EHE ehete valikust leiab Eesti suurima valik rahvuslikus stiilis käsitööehteid, mis on inspireeritud erinevate kihelkondade rahvariiete triibu ja tikandi mustritest. Ehted on saadaval nii prossi kõrvarõngaste ja ripatsina.

Võta kauplejaga ühendust!

Toomas Mägi

Murueide ehtekoda tegeleb ajalooliste ehete kontaktkoopiate valmistamisega. Valikus on sõled, ripatsid, käevõrud ja sõrmused, materjaliks hõbe ja pronks. Ehete originaalid asuvad erinevates muuseumides ja erakogudes.

Võta kauplejaga ühendust!

Semimari tegeleb tekstiiliga. Peamiselt siiditrüki tehnikas valmivad isikupärased ja originaalsed väiketiraazid. Põhilised tooted on sisustustekstiilid ja aksessuaarid, näiteks laudlinad, padjakatted, kardinad, kellad, kosmeetikakotid jne. Semimari armastab naturaalseid materjale – linane, villane, siid – ja käsitööd. Kasutatud materjalid on suures osas Eesti mööblitootmise lõikusjäägid.

Võta kauplejaga ühendust!

Wainu Disain

Meie puidust toodete parimaid omadusi on ainulaadsus. Iga puutükk on ainulaadne mitte ainult sellepärast, et see on valmistatud käsitsi vaid tal on ka kordumatu puidumuster. Kasutame oma toodangul vaid öko puitu.

Võta kauplejaga ühendust!

Emma Leppermanni on tekstiikunstnikud Merle Suurkask ja Liisa Kallam. 

Emma leppermann on ka: kirglik kasitöö ,naturaalsed materjalid, nutikad tehnilised lahendused, loov katsetamine, uued ideed, rõõmsad inimesed, erilised lood ja jonnakas oma asja ajamine 🙂  ning muidugi imeline ploom.

Võta kauplejaga ühendust!

Piibe Meistrikoda

Piibe Meistrikojal on traditsiooniline saaremaapärane käsitöö. Olen pärit Kuressaarest ja lõpetanud Kuresaare Ametikoolis käsitöömeistri eriala. Käsitöö valmistamise ja müügiga alustasin juba 1983.aastal, kui heegeldasin oma esimesed pitslinikud ja viis need müüki komisjonipoodi.

Käsitöö on olnud minu hobi ja kõrvaltegevus kooliaastate ja nüüd põhitöö kõrvalt. Kõik esemed on enda kavandatud ja valmis tehtud. Käsitöö tegemine on minule suur rõõm.

Võta kauplejaga ühendust!

 
UVVU Design ideeks on taaskasutada teksamaterjale ja nahka, valmistades nendest 100% käsitööna nii aksessuaare kui ka praktilisi tooteid. Oma ökoloogilise jälje vähendamiseks ei tooda me uut materjali juurde, vaid kasutame ära vana.
Brändi nimes olev lühend ,,UVVU’’ tähendab “Uus Või Vanast Uus”.

Toodeteks on põnevate mustritega teksakotid, nahast võtmehoidjad ja käevõrud, stiilsed nahast rahakotid, teksast mänguasjad ning teksa-nahaga tehtud kikilipsud nii meestele, naistele kui ka lastele. 

Võta kauplejaga ühendust!

Janika Mägi

Janika Mägi loob kõrgmoe tikandeid ja ehteid, mis paistavad silma oma unikaalsuse, ajatu disaini ja elegantsusega.

Eristuvaks muudavad need ajaloolised helmes- ja kuldtikandi tehnikad ning signatuurtehnikaks kujunenud sõlest inspireeritud metallpunutised. 

Hoiame uhkusega elus vanu traditsioone ja lisame neile kaasaegseid nüansse.”

Võta kauplejaga ühendust!

Sigil Stone Studio

Meisterdame omalaadseid ja suuresti kordumatuid käsitööehteid. Kasutame põhiliselt pronksi, vaske ja hõbedat (kui võimalik, taaskasutame materjale). Metalle on mitmel moel töödeldud keskaegse väljanagemise saavutamiseks. Meil on nii kõrvakaid ja kaelakeesid kui ka käevõrusid/cuffe, midagi kõigile!

Võta kauplejaga ühendust!

Silja Reemet

Minu nimi on Silja Reemet, elan ja töötan Hiiumaal.

Tegutsen Galder OÜ nime all ning minu põhitegevuseks on ehete valmistamine, mille materjaliks on luud ja sarved. Kõik materjal on eestimaine, inspiratsiooni oma eheteks saan nii Eesti kui muude rahvaste kultuuri- pärandist.

Võta kauplejaga ühendust!

Toodeteks Noarootsi Käsitöökojas meisterdatud tekstiiltooteid: rahvusliku mustriga vöökotid, vööd, rannarootsi tikandiga froteest saunahõlstid ja pearätikud, meriinovillast vilditud sall taaskasutatud pitsiga.Pits on pärit esivanemate varasalvest.

Helkivad ripatsid- Eveli Kaur

Noarootsi kohalike käsitöömeistrite erinevad tooted

Võta kauplejaga ühendust!

Jyrgens ART

Jyrgens ART valmistab originaalseid,  kvaliteetseid ja ajatuid ehteid. Inspiratsiooni saame õhulistest materjalidest ja vanadest rahvuslikest ehetest.

Võta kauplejaga ühendust!

Raina Subi nõelvilditud ja heegeldatud tooted

Erinevad nõelvilditud tooted kotid, kuumaalused, pildid, vaibad, istumisalused, linikud, mänguasjad, nõelapadjad. Tooted on valmistaud loodslikest materjalidest. 2012 ilmus raamat „Villapallist villapildini“, seal on palju erinevaid õpetusi nõelviltimiseks. 

Heegeldatud mänguasjad.

Võta kauplejaga ühendust!

Salong Käpp Kunstis, Kaja Raitar

Meie salong Käpp Kunstis liidab mitut kunstnikku. Mardilaadal on Ainiki Manglus, kes pakub oma loodusfotodega kaarte ja ehteid ning korkkangast aksessuaare – kotte ja vöösid

Kaja Raitar, kes teeb rahvale armsaks saanud rahvarõivastes nukkudest ehteid. Lisaks rahvuslike motiividega disainrõivaid, millest kõige uuem on Suguseltsi seelik. Samuti taaskasutusdisaini, millest olulisemad on Kuupsid – kaunist villasest materjalist kuued, mis on täiendatud käsitsi kootud rahvuslike mustritega detailidega ning villased mantlid, mis tikandite ja lisatud osadega saavad uue elu.

Võta kauplejaga ühendust!

Eva Raudkivi Art/Määra Mäe Meistrikoda

Eva Raudkivi Art/ Määra Mäe Meistrikoda.  12 aastat olen tegelenud keraamikaga, 30 aastat siidimaaliga. Hetkel suunanud oma tähelepanu keraamikast tekstiili tootedisainile.

Võta kauplejaga ühendust!

Kosejõe Käsitöökool

Kosejõe Käsitöökooli nimetuse alla on koondunud kolm ettevõtet:

Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ, kes peab kooli, brand nimega Pilliait ja disainerliku vaatevinkli eest esemetes seisab MRK Magic Design OÜ. Tõõkojas tegutsevad: Margit Solo, Heidi Solo, Rein Reinpõld.

Oleme avatud kõigil kolmel Mardilaada päeval kell 11-16, tutvustame oma tegemisi ning valmistooteid saab osta. Ootame kõiki huvilisi aadressil Kosejõe 9d/2, Kose-Uuemõisa.

Mardilaada raames pakume:

Helkurtooted (sertifitseeritud helkurmärgid, rippuvad helkurid, helkursallid jne)

Puitjuveelid (suuremad ja väiksemad puitehted, väiketiraažid)

Väikekandled (nii harjutamiseks kui profile)

Kodalukud (nii uste ette kui ehtekarpidele)

Võta kauplejaga ühendust!

Naturaalsest materjalist esemed.

Võta kauplejaga ühendust!

Aleksandra Vahter

Meie vitraažikojas saab soetada juba olemasolevaid vitraaže, klaasimaale ja ehteid. Kui soov on saada midagi erilist, valmistame ka tellimusel. Hästi põnevaid ning huvitavaid valguse-värvilahendusi pakuvad tiffany tehnikas valmistatud küünlaalused. Kui meie majast ei hakka silma midagi  meelepärast, aga huvi on, saab alati tulla meisterdama. Pakume asjakohast õpetust ning vajalikke materjale. Olete alati oodatud meie juurde pidama enda jõulupidusid, sünnipäevi jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Harakalooming

Meie loomingu hulka kuuluvad kaunid mustrilised või pitsilised kindad, labakud, mütsid, säärised, sokid, põlvikud, sukad ja veel nii mõndagi kaunist ja erilist. 

Harakaloomingu mustrilised labakud ja sokid on maavillased ning hoiavad käed soojas ka krõbedamal talvel. Lisaks kinnastele ja sokkidele võib end ehtida kauniste ja õhuliste haapsalu sallidega. Väiksemale sõbrale pakume suuremaid ja väiksemaid heegeldatud loomakesi ning päris pisikestelegi saab kindad kätte, sokid jalga ja kampsuni selga.  Kõik Harakaloomingu loodu on südamega tehtud käsitöö.  

Võta kauplejaga ühendust!

JO ehted on inspiratsiooni saanud Eesti loodusest. Need on välja lõigatud kvaliteetsest puidust ning neile on käsitsi peale maalitud.

JO kollektsioonis võib kohata erinevaid loomi, linde, kujundeid ja sümboleid.

ÖÖHELK märgid on inspiratsiooni saanud Eesti loodusest. Märgid on valmistatud pleksiklaasist ning kaetud EU standarditele vastava helkiva materjaliga.

Võta kauplejaga ühendust!

Ehtekollektsiooni KROON läbivaks motiiviks on kolmnurk – algelement, mis iidsetest aegadest on tuntud kui tulemärk ja tugevalt seotud päikesega, andes kõigile valgust, soojust ja energiat.  Kolmnurkade ühendamisel tekkinud kujundid on ehteseeria baasmudeliteks – TULI, VESI, ÕHK, mille edasiarendusest on sündinud uued kaelakeed ja kõrvarõngad. Ehted on kerged ja elegantsed, mõjudes õhuliste ja graafilistena. Tõstavad esile kandja väljapeetud lihtsat stiili, võimaldavad end identifitseerida ja rõhutada kuuluvustunnet. 925 hõbedast ehted on valminud käsitsi kasutades traditsioonilisi käsitöövõtteid.

Võta kauplejaga ühendust!

Tugikeskus Juks

Tallinna Tugikeskuses Juks valmistavad erivajadusega pikaajaliste kogemustega käsitöömeistrid ja kunstnikud erilisi ning omanäolisi käsitöötooteid. Meilt võib leida kaltsuvaipu, saorisalle, kotte, keraamilisi tooteid, siidisalle, vilditud seepe, maalitud nõusid, helkureid ja teisi põnevaid tooteid. Valmistame neid ka tellimustöödena näiteks firmakingitusteks.

Võta kauplejaga ühendust!

Laura Šmideberga

Laura Šmideberga on Lätis pärit klaasi kunstnik, kelle huvi klaashelmeste ajaloo vastu leidis ta klaasi valmistamise tehnikast, mida nimetatakse lampwork, mis kasutab klaasi esemete ja helmete manipuleerimiseks ja vormimiseks lahtise leegi allikana gaasipõletit. 2011. aastal loodi vanalinna Laura Šmideberga klaasistuudio ja viimased 6 aastat on see olnud osa Meistrite Hoovist.

Laura eripära on ajalooliste klaashelmeste taastamine, mille eest ta on saanud eritellimused ERM-i, Turu Ülikooli Ajaloo instituudi ja Balti Ehete muuseumi jaoks, aga kõige suurem osa Laura Šmideberga loomingus on tema oma kunstiline väljendus.

Võta kauplejaga ühendust!

Inga Radikainen/ Leather accessories and shoe design

Käsitööna valminud nahast kotid, seljakotid, rahakotid, jalatsid meestele ja naistele. Jalanõude ja aksessuaaride märksõnadeks on eelkõige kvaliteet, unikaalsus, ja mugavus, samas loodusest inspireeritud disain.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilditud kotid, baretid,fantaasiaehted erinevast materjalist (suled, pärlid,traat,lõng) taaskasutusteemalised rõivad-kleidid, kampsunid, mantlid jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Katarina Naarits

Katarina Naaritsa loomingus peitub muinasjutt ja värvidega kohtumise rõõm. Iga ese on hoolikalt valmistatud ja kingib kandjale killukese julgust teha midagi uut ja olla just see kaunis inimene kes ta on.

Võta kauplejaga ühendust!

Anneli Endla Glass

Käsitööna valminud klaasist ehted ja aksessuaarid. 

Võta kauplejaga ühendust!

Kairi Himma

Klaashelmed on juba 1. sajandist olulisel kohal meie ajaloos. Igal helmel on lugu ajastust, kaubateedest, leiukohast, Eesti pidupäevade tähendusest ja loomulikult iluideaalidest. Klaashelmeste kohta saad lugeda ehtemeistri kodulehelt www.wildsun.eu. Kui tunned huvi klaashelmekeede vastu, kirjuta meilile klaasimaa@gmail.com

Võta kauplejaga ühendust!

Emilly Ruul Koduateljee

HÕBELUSIKATEST/KAHVLITEST VALMISTATUD EHTED: KÄEVÕRUD, KÕRVARÕNGAD,
RIPATSID. TELLIMINE JA INFO FB EMILLY RUUL KODUATELJEE LEHEL.

Võta kauplejaga ühendust!