Skip to content

Villast ja vildist

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud villast ja vildist esemeid. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

FeltMilli vildiateljee Kalamajas. 

FeltMill kaubamärgi all valmivad kvaliteetsed ja omanäolised vildist tooted, kõik käsitööna.

Vilt on mõnus ja tänuväärne materjal, otsekui Eesti kliimasse loodud: püsib suvel jahedana ja pakub talvel sooja.

Saa vildiga sõbraks!

Võta kauplejaga ühendust!

Pitsikeskus on käsitöökeskus, kus asub Haapsalu pitside püsiekspositsioon ning saab tutvuda nende valmistamisega ja ka osta Haapsalu salle, rätte ja muid pitsilisi esemeid ja sallilõnga ning vardaid. Meie majas toimuvad erinevad töötoad ning üritused, alati on esitlemisel ka käsitöönäitus. Selle maja tegevuste ja lahtioleku eest kannab hoolt MTÜ Haapsalu Käsitööselts.

Võta kauplejaga ühendust!

Hoiame ja viime edasi rahvuslikke käsitöötraditsioone: pärimuslik kõrvuti uusloominguga. Meie Tallinna käsitööpoodides on rohkem kui 200 meistri ja ettevõtte toodang.

Valmistame tellimusel rahvuslikke kudumeid ja rahvarõivaid.

Võta kauplejaga ühendust!

Lahemaa pärimuskoda hoiab, viljeleb ja annab edasi meile omast kultuuripärandit, käsitööarmastust ja looduse lugu läbi õpetuste, eeskuju ja hoiakute.

Meie pere kasvatab villalammaste karja, kellelt tuleva villa kasutame kõik ära enda käsitöös. Perenaine Liisu armastab eriti nõeltehnikas esemeid valmistada. Peremees Roland aga toimetab rahvusliku puutööga, kus iga ese valmib aeglaselt käsitsi vaid noa, peitli jt tööriistade abil. Meie juures käiakse õppimas ja kuulamas käsitöö, looduses toimetulemise ning eesti pärimuspulma kohta. Lisaks toodame looduslikku ja puhast Lahemaa pärimuskoja musta pässiku tõmmist, mille hea toime pakub leevendust erinevatele murekohtadele ja tagab keha tasakaalus toimimise.

Võta kauplejaga ühendust!

Lelukoda - Lembe Maria Sihvre

Lembe Maria Sihvre Lelukojas valmivad kaunid tikitud padjad, rahvuslikud tited, nunnud kaisuloomad ja uhked tikitud rõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

Vildin käsitsi erinevaid vilttooteid, kus kasutan taaskasutusmaterjale ning erinevaid villa segusid ja looduslikke kiudusid. Samuti värvin taimedega taimetrüki tehnikas, kus taimede kontuurid jäävad siidile, linale või eelnevalt vilditud tootele.

Võta kauplejaga ühendust!

annibutlogo
Mardilaadal pakume Otepääl valminud villasest lõngast väikekudumeid: sokke, labakindaid, sõrmikuid, peidulabakuid, randmesoojendajaid, sääriseid, põlvikuid, mütse ja salle ning villast lõnga. Suurusnumbrid algavad 0 aasta vanusest kuni kõige suuremateni.

Võta kauplejaga ühendust!

Elotroi OÜ

Naturaalne ja mugav läbi aasta. See on meie tunnuslause, mis iseloomustab Elotroi tooteid. Meie kudumid on inspireeritud Eesti rahvuslikest ornamentidest. 

Võta kauplejaga ühendust!

COTTON

Meriinovillased mütsid, kaelused ja peapaelad

Võta kauplejaga ühendust!

Emma-Elfriide OÜ

Emma-Elfriide on spetsialiseerunud vildist ja veluurist peakatete valmistamisele. Meie juurest leiad klassikalisi kübaraid, kaabusid, nokatseid jne. Peakatteid on nii edevaid kui igapäevaseid. Ja kui juhtub, et seda päris õiget ja oma ei leia, siis tellida saad ka. Vajad nõu või abi juba olemasoleva kübara osas, oled samuti oodatud!

Sinu kübarameister
Merle Sepp

Võta kauplejaga ühendust!

Taaskasutusrõivad, -aksessuaarid, -ehted, mis on valmistatud erinevatest materjalidest. Vanad kampsunid, lipsud, pitsid, kleidid, jakid, tikitud linikud, villane lõng, traat, pärlid jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Hea Villa Selts MTÜ

Julika Roosi käsitsi kedratud koerakarvased lõngad ja Jaani talu erinevad lambavillad ketramiseks ja viltimiseks.

Käki-Tasmuthi talu küüliku- ja lambanahad, villaheie, lõngad.

Villa kraasimise ja kedervarrega ketramise töötoad.

Võta kauplejaga ühendust!

Etnowerk on Eestis loodud käsitöökudumite kaubamärk – rahvarõivastest inspireeritud kaasaegsed naiste- ja meesterõivad on täis emotsioone ja külluslikku ilu. Rõivaloojad Liina ja Annika soojendavad oma loominguga klientide südameid ning muudavad nende päevad säravaks.

Annika on tõeline tikandimeister. Tema eriti peenelt tehtud tikandid on kudumitel võrratuks dekoratsiooniks. Liina on väga osav julgete värvide, mustrite ja uhkete materjalide kombineerija.

Võta kauplejaga ühendust!

Hilja Sepp FIE

Suurrätiruudulised kodutekstiilid ja aksessuaarid. Vaipade, tekkide, pleedide, padjakatete, sallide, rättide lapitehnikas pealistekstiili õmblemiseks on kasutatud villaseid kangajääke ja väärtustatud taaskasutusmaterjali. Toodete ruuduline pealispind on villase lõngaga tehtud tepingutega kinnitatud puuvillasele flanellvoodrile. Pehme vooder hoiab ära villase kareduse.

Võta kauplejaga ühendust!

Hamere Stuudio on võluv käsitöökoda, kus vilditakse, õmmeldakse, kootakse kangastelgedel kangast ning viiakse läbi erinevaid koolitusi ja käsitöötube. Hamere perenaine on rahvusliku käsitöö ja kutseõpetaja kutsega viltimisentusiast Merike Rammo, kes jagab oma teadmisi viltimistehnikate ja enamus tekstiil- ja puukäsitööde kohta.
Meie stuudio pakub rohkelt kaasaegseid vildituid aksessuaare. Lisaks pakutakse stuudios autoriloominguna valminud vilditud salle, mütse, ehteid kui ka õmmeldud lapiseelikuid/pontšosid ja Wabbyt nime kandvaid väikelaste riideid.
Kõik meil valminud esemed on tehtud südamega looduslikest ja taaskasutatud materjalidest – meil ei teki tootejääke, kõik viimsenigi kasutame ära oma uutes projektides.
Stuudio asub Põhja-Tallinnas, Naked Islandi loomeinimeste majas!

Võta kauplejaga ühendust!

Iisaka Talu

Meie peretalu paikneb looduskaunis Lahemaa Rahvuspargis. 

Tegudelt oleme suured – tegeleme sinise tekseli tõugu lammaste kasvatuse, aretuse ja müügiga, kes ühtlasi hooldavad poolloodusliku kooslusega kadakalisi karjamaid. Meie lambad on väga hea villakuga, millest valmistame mõnusaid tooteid: kindaid, sokke, salle, patju ja kõike muud vajalikku, et külm naha vahele ei poeks 🙂 
Loomulikult on meie kaubavalikus ka säravate triipudega kaltsuvaibad ning kvaliteetsed lambanahad.

Meil on siin ilus, oma ja hää!

Võta kauplejaga ühendust!

Jolleri Käsitöö

Sel aastal pakume ülipehmest ja mõnusast alpakalõngast käsitööna valminud sõrmikuid, randmesoojendajaid, pitssokke, pitssukki, sääriseid, kampsuneid, mütse, lastekudumeid. Pakume ka alpakalõnga ja tavalist villast lõnga – nii ühevärvilisi toone kui üleminekutoonides lõnga. Uudistootena on meil sel aastal heegeldatud nukud – Sasipea. Nukkude käed liiguvad ja kõik riided on vahetatavad.

Võta kauplejaga ühendust!

Kaire Tali armastab kududa nii varrastel kui ka kangastelgedel, õmmelda, tikkida, maalida siidi, tegeleda ka ehete ja kübaratega – kõigega mis inspireerib ning parasjagu huvitab. Armastab naturaalseid materjale ja on kirglik taaskasutaja.

Kaire: „Minu teosed on inimestele, kes hindavad erilist, keskkonnasäästlikku ning kestvat loomingut. Tegelikult pole praeguse mugava elustiiliga meile kuigi palju vaja! Kui hing ihkab midagi uut ja kordumatut, tule ja avasta minu loodud salle, peakatteid ja tekstiilist kaelaehteid igapäevaselt minu Katariina Gildi stuudiost“.   

Võta kauplejaga ühendust!

Kauni brändi looja ja eestvedaja on villaseid kudumeid südamest väärtustav disainer Kauni Sillat. Meie suur, igal aastal uuenev kollektsioon valmib Pärnu töökojas kudujate ja õmblejate poolt, kelle jaoks kvaliteet on auasi. Meie kudumid valmivad käsikudumismasinatel, kootakse lõikesse, ja on väga korraliku lõppviimistlusega. Kauni disain on ajatu ja rõõmustab kandjaid palju aastaid. Enamus disainitooteid on saanud inspiratsiooni meie rahvariietest, loodusest ning  meie esivanemate poolt kasutatud kaitse- ja väemärkidest. 
Meie toodete hulka kuuluvad kardiganid, pontšod, mantlid, pulloverid, mütsid, peapaelad, retuusid, seelikud, rätid, pleedid, sokid, kotid jne.
Põhilised kollektsioonid on: Minu Eesti, Mu Meri, Loodusmaagia, Vägi.

Võta kauplejaga ühendust!

Meretaguse rahvakillu – kihnlaste – käsitöö on omanäoline: peentel varrastel kootud kirjud kjõndad (kindad), kapõtad (sokid), sukad ning troid (kampsunid) kestavad väga kaua.
Varem kooti igal ajal ja igal pool — jalgsi teed käies, vankril või laevaga sõites, karjas, rannas kalamehi oodates, kodus sööki keetes ja mujal. Kombeks oli, et ainult kirikuteel vardaid (vardu) ei kootud. Täna tehakse käsitööd igal võimalikul vabal hetkel vaid vanema põlvkonna seas.
Teada on kihnlaste armastus lillelise ja neerulise sitsiriide vastu: sitsijaki õmblemisest järele jäänud riidetükid õmmeldakse taskuteks, vardakottideks, titemütsideks ja veel paljudeks muudeks tarbeesemeteks.

Tule vaata meie käsitöökauba valikut Mardilaadal!

Võta kauplejaga ühendust!

Kihnu Maalamba Seltsi tegevuse peamiseks eesmärgiks on kihnu maalamba kui põlistõu säilitamine ja kasvatamine ning lambasaaduste traditsiooniliste käitlemisviiside populariseerimine. Meie inimesed teavad sellest lambast kõike ning oskavad jäätmevabalt ära kasutada kogu looma elukaare „sabast sarvedeni“. Mardilaadal jagame oma kogemusi ja õpetame neid töötubades ka laadalistele. Lisaks pakume eriilmelisi käsitööna valminud lambavillast tooteid.

Võta kauplejaga ühendust!

Klauser Baltic

Laudlinad, liinikud, pajalapid, tee- ja kohvikannusoojendajad, tekstiiltooteid kangast rahvamustriga.

Võta kauplejaga ühendust!

Alates 2004 tegeleme Eestis veel säilinud Eesti maalammaste kogumise, säilitamise ja eesti maalamba kasvatusega –  villa kasvatamisest, eesti loodusvärvide kasutamiseni. Et Eesti talu-, villa- ja käsitöökultuur ikka  säiliks, et meie esivanematele tuhandeid aastaid kehakatet, toitu, tööriistu, tarbeesemeid andnud ja ka täna uhkusega kantava rahvariide tarbeks villaandja säiliks.
Meie talus on üle 150 eesti maalamba.

Mardilaadal pakume käsitsi tehtud, maalamba- ja koeravillasegu loodusvärvides  lõngast (kirkamad toonid on Eesti seentelt ja taimedelt): 

  • kudumeid – mütsist sokini,
  • viltvaipu,
  • lambanahast veste, papusid, susse jpm.

Kust meie sukad-sokid-käpikud? Lahemaalammas teab!

Võta kauplejaga ühendust!

Lillemantel

Lillemantlite lood on Eestimaa loodusest, lapsepõlvest  ja igavikulisest igatsusest. Töödes on kasutatud vanu kudumeid ja tootmisjääke. Detailid on ühendatud käsitsi ja masinaga, pitsid on heegeldatud, tööd on  viimistletud nõelviltimise ja vanutamisega.

Võta kauplejaga ühendust!

Mithio on 2009. aastal loodud Eesti bränd, mis loob ajatuid kudumeid meestele ja naistele. Mithio kampsunid on inspireeritud karmi kuid kauni põhjamaa looduse nelja aastaaja värvidest.
Meie koekirjades leidub erinevates värvikombinatsioonides geomeetrilisi mustreid ja palmikuid, mis igas uues kollektsioonis loovad uue mulje.
Kvaliteetsest Itaalia lõngast kampsunid valmivad parimate Leedu kudujate juures. 
Lisaks mõnusale praktilisele imagole on meie eesmärgiks luua jätkusuutlik toode, millel on selle kandja garderoobis tähendus veel palju järgnevaid aastaid.

Võta kauplejaga ühendust!

Madeli Käsitöö OÜ

Firma Madeli Käsitöö on tegutsenud juba üle 30 aasta. Meie kõik tooted on valmistatud kohalikust lambavillasest lõngast. Valdava osa firma toodangust moodustavad kindad, sokid, mütsid, kampsunid, sallid ja sussid. Valmistame esemeid nii täiskasvanutele kui ka lastele. Käsitöötooted on valmistatud hoole ja armastusega meie pere poolt. Meil on väga palju erinevaid ja erilisi käsitööesemeid. Iga meie toode on unikaalne, mida kuskilt mujalt ei leia. Eriti populaarsed on jõulueelsel ajal roostikandiga sõrmikud ja labakindad, rahvuslikud kindad ja sokid ning soojad viltsussid.

Võta kauplejaga ühendust!

Oleme väike pereettevõte Viljandimaal – kasvatame mahelambaid, laseme nende villast teha lõnga ja valmistame sellest kaunist Eesti käsitööd. Kindad on tikitud käsitsi ja seetõttu on iga paar ainulaadne ja kordumatu. Mitmed mustrid on inspireeritud Eesti rahvarõivaste tikanditest. Käsitöö tooted on valmistatud 100% lambavillasest lõngast ning neid on hoolikalt vanutatud, et hoida sind soojas ka kõige külmemate ilmadega. Meie toodete hulgast leiad – kaunid sõrmikud, soojad käpikud, kätised, nutikindad, meeste kindad, laste kindad, villased sokid, põlvikud, säärised, mütsid ja sallid.

Võta kauplejaga ühendust!

Nõelvilditud tooted ja heegeldatud mänguasjad

Raina Subi

Tooted on lambavillast käsitsi nõelvilditud, nii on valmistatud kuumaaluseid, vaipu ja pilte.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilditud jõuluehted ja mänguasjad; rahvariiete vööd; kootud sokid, kindad, kätised; heegeldatud mänguasjad

Võta kauplejaga ühendust!

Lambavillast vaibaseeriad kaljumaalingutega, mediteerimis- või istumisvaibad, tikandiga randmesoojendajad ja kätised, narmastega kindad

Võta kauplejaga ühendust!

Ribiinia

Ribiinia uued tooted on villased kootud mantlid erinevates pikkustes, rõõmsates värvides ja sinna juurde sobivad mütsid.

Võta kauplejaga ühendust!

Ropkamõisa Lõngapood Aardla Kaubandus OÜ

Pakume suures valikus käsitöömaterjale: villased lõngad, lõimed, puuvillased ja linased lõngad, heegelniidid, peenvillased tikkimislõngad, masinkudumislõngad, õmblusmasinaniidid, villane (kalev) ja linane kangas, linased ja puuvillased köied.

Võta kauplejaga ühendust!

Taimi Käsitööpoest saate osta sooje kahekordselt kootud lõbusate piltidega käpikuid ja sõrmikuid nii lastele, naistele kui ka meestele. Valikus on ka pontsod, õlarätikud, mütsid.

Kõik kudumid on valmistatud 100% villasest lõngast.

Võta kauplejaga ühendust!

Saare Vilt OÜ

Saare vilt OÜ pakub Mardilaadal vilditud ja tikitud käsitööd. Üks populaarsem toode on vilditud sussid. Nahktallaga soojad lambavillast valmistatud sussid on hea kink lähedastele või kena ost iseendale.

Uudisena pakub Saare vilt OÜ rahvusmustrites tikitud kraesid ja lipse. Kaunist tikandiga kaunistatud lipsu kannavad heameelega nii mehed kui noorukid, kuid meister Mareli Rannap on mõelnud ka naistele. Nende jaoks on välja töötatud lühem ja laiem lipsu variant, nii, et see sobiks kanda koos särgi või särkkleidiga, mis hetkel ka väga populaarsed on. Mardilaadal võib Saare vildi letil näha ka muid tikitud tooteid ja rahvariideid. Meister Mareli Rannap toob Mardilaadale saaremaa rahvariided, tutvustab neid ja temalt on võimalus küsida nõu või tellida endale mõni rahvariidekomplekti üksikosa või laus terve komplekt rahvariideid.

Võta kauplejaga ühendust!

UpYarn – upcycled meriino lõngad.

Kerakerimise masin tegi praaki ja 50-grammiste kerade asemel tulid väiksema või suurema kaaluga kerad. Lõng on kvaliteetne, aga lõngakerade välimus ei ole ühtlane. Kui Sind see ei häiri, siis tule lõngale!

Lõngavalik on värviküllane ning uskumatult mõistliku hinnaga!

Võta kauplejaga ühendust!

Villakamber

Villakamber on pereettevõte. Tegemist on väikese kaasaegse villavabrikuga Läänemaal. Väärindame Eestimaist villa. Valmistame villasisuga tekke, patju, kattemadratseid, villaloori, kraaslinti, lõnga, vanutatud vaibamaterjali telgedel kudumiseks.

Võta kauplejaga ühendust!

Kaupleme Vana-Võromaa mustritel põhineva mitmekesise tootevalikuga. Meie seekordse väljapaneku koondnimetuseks on „Kirjun om väke“.
Seekord on esindatud rohkem puitkäsitööd, aga on ka tekstiiltooteid, taimedega värvitud lõngu jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilni projekt

Mittetulunduslik sotsiaalne ettevõte, mis pakub rahalist ja emotsionaalset tuge sõja tõttu ümberasustatud Ukraina naistele. Naised teenivad käsitööd tehes raha ning kuna kudumine ise on rahustav ning lõõgastav, vähendab see oluliselt ka nende stressi ja ärevust. Praeguseks on meil enam kui 200 naisest koosnev online-kogukond, kus nad saavad üksteisele toeks olla, oma kogemusi jagada ning erinevatest online loengutest osa võtta. Kudumist teostatakse nii Eestis kui ka Ukrainas. Kaunid käsitsi valmistatud sokid ja aksessuaarid, mis soojendavad nii keha kui ka südant. Üks ainulaadne omadus igal kudumil on qr-kood, mis suunab veebis selle konkreetse toote kuduja isiklikule loole.

Võta kauplejaga ühendust!

Vormsi Käsitöö Selts loodi aastal 2000. Seltsi eesmärk on kohaliku kultuuripärandi tundmaõppimine ja tutvustamine, hoidmine, jäädvustamine ja jagamine.

Korraldame üheskoos toredaid õpitubasid, vahetame oskusi, teadmisi ja kogemusi. Oma töödes ja tegemistes kasutame võimalikult palju kohalikke ressursse ning taaselustame kohalikke traditsioonilisi käsitöövõtteid, sageli ka moodsas võtmes. Selle läbi hoiame elus ning kanname edasi siinset kultuuripärandit.

Oleme teadlikult sidunud oma tegemised lastega, sest laste kaasamine on meie töö ja järjepidevuse loomine.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian