Skip to content

Käsitööpoed

Siit lehelt leiad parimad kohalikud käsitööpoed. Leia endale meelepärased poed ning sirvi käsitööpoodide kodulehti ja müügikanaleid või võta nendega ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Kagu Kudujad/ Nordic Knitters

Külli Jakobson

Kagu Kudujad on käsitööettevõte, mis tegeleb igapäevaselt Eesti traditsioonilise peene silmuskudumise ja selle edendamisega käsitööreiside, koolituste ning töötubade abil. Kagu Kudujate kaunid labakud ja sõrmikud on pilkupüüdvad soojad värvilised kirikindad, mis koguvad komplimente nagu koer õues puuke või villane mantel takjaid.
Kõik Kagu Kudujate kirikindad on vanade eesti kirjadega, mis on kogutud erinevatesse muuseumidesse või nähtud inimestel käes.
Käsitööreisid viivad kohalikke lähivälismaale ja tutvustavad välismaalastele Eesti erinevaid põnevaid piirkondi – Setomaa, Võromaa, Haapsalu ja Läänemaa, Mulgimaa, Kihnu jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Hoiame ja viime edasi rahvuslikke käsitöötraditsioone: pärimuslik kõrvuti uusloominguga. Meie Tallinna käsitööpoodides on rohkem kui 200 meistri ja ettevõtte toodang.

Valmistame tellimusel rahvuslikke kudumeid ja rahvarõivaid.

Võta kauplejaga ühendust!

annibutlogo
Mardilaadal pakume Otepääl valminud villasest lõngast väikekudumeid: sokke, labakindaid, sõrmikuid, peidulabakuid, randmesoojendajaid, sääriseid, põlvikuid, mütse ja salle ning villast lõnga. Suurusnumbrid algavad 0 aasta vanusest kuni kõige suuremateni.

Võta kauplejaga ühendust!

ARS Portselan OÜ

Kaupluses ARS Portselan kanname edasi Eesti klassikalise portselanimaali parimaid oskusi ja traditsioone. Meie tööd valmivad kohapeal ja on eranditult meie oma meistrite poolt loodud. Aitame ellu viia teie ideid ja soove – olgu nendeks eritellimusel kujundatud üksikesemed, serviisid, meened või lihtsalt tassile kirjutatud nimi. Pakume väga laia valikut maalitud portselani, mille hulgast leiab kindlasti sobiva iga meie külaline.

Võta kauplejaga ühendust!

Kangastelgedel kootud sallid, kahtepidi kantavad kootud mütsid, kotid,  köögirätikud

Võta kauplejaga ühendust!

Glowshaper Design

Glowshaper Design on väike ühemehefirma, mis tegeleb mitmesuguste puust toodete disainimise ja valmistamisega.
Valikus on kohvilauad, pingid, puidust voolitud kausid, mitut sorti käsitöövalgustid ning muud nipet-näpet.

Võta kauplejaga ühendust!

Eesti Rahva Muuseumi muuseumipood pakub kodumaiseid tooteid rahvuslikust käsitööst kaasaegse Eesti disainini. Meie tootevalikust leiab nii šokolaade ja maiuseid kui ka trükiseid ja kauneid kudumeid. Meelepärased tooted nii suurtele kui ka väiksematele.

Võta kauplejaga ühendust!

Kaabsoo

Kaabsoo küünlameistrid valmistavad Võrus käsitööna taimsest steariinist küünlaid. Nad on aastatega õppinud sügavuti tundma steariini hingeelu ja suudavad sellest keerulisest materjalist valmistada mitmesuguseid küünlaid. Oma loomingus panevad nad rõhku kvaliteedile ja headele põlemisomadustele.
Lisaks küünalde valmistamisele korraldavad Kaabsoo küünlameistrid erinevaid õpitubasid, mille ühiseks jooneks on vanade küünlajääkide taaskasutus, et võimalikult vähe väärtuslikku küünlamaterjali rändaks prügimäele.

Võta kauplejaga ühendust!

Ingrid-Silvia Erikson

Tegelen realistliku kunsti loomisega. Kasutatavad meediumid on pliiats, süsi, õlivärv, värvilised pliiatsid, pehmed pastellid. Müün joonistuste ja maalide trükiseid ning originaale, millede seas on suuresti esindatud armsate metsloomade pildid. Võtan vastu tellimustöid.

Võta kauplejaga ühendust!

Klauser Baltic

Laudlinad, liinikud, pajalapid, tee-kohvikannusoojendajad, tekstiiltooteid kangast rahvamustriga.

Võta kauplejaga ühendust!

Jolleri Käsitöö

Sel aastal pakume ülipehmest ja mõnusast alpakalõngast käsitööna valminud sõrmikuid, randmesoojendajaid, pitssokke, pitssukki, sääriseid, kampsuneid, mütse, lastekudumeid. Pakume ka alpakalõnga ja tavalist villast lõnga – nii ühevärvilisi toone kui üleminekutoonides lõnga. Uudistootena on meil sel aastal heegeldatud nukud – Sasipea. Nukkude käed liiguvad ja kõik riided on vahetatavad.

Võta kauplejaga ühendust!

Madeli Käsitöö OÜ

Firma Madeli Käsitöö on tegutsenud juba üle 30 aasta. Meie kõik tooted on valmistatud kohalikust lambavillasest lõngast. Valdava osa firma toodangust moodustavad kindad, sokid, mütsid, kampsunid, sallid ja sussid. Valmistame esemeid nii täiskasvanutele kui ka lastele. Käsitöötooted on valmistatud hoole ja armastusega meie pere poolt. Meil on väga palju erinevaid ja erilisi käsitööesemeid. Iga meie toode on unikaalne, mida kuskilt mujalt ei leia. Eriti populaarsed on jõulueelsel ajal roostikandiga sõrmikud ja labakindad, rahvuslikud kindad ja sokid ning soojad viltsussid.

Võta kauplejaga ühendust!

LapaDuu – igas mõttes kauneim viis toidu säilitamiseks – NÄGUS JA LOODUSSÕBRALIK!
Säilita oma järelejäänud toitu käsitööga valminud loodussõbralikus, 100% biolagunevas ja korduvkastutatavas (jah, tõepoolest pestavas ja pikaealises) ning imenägusas LapaDuus. See on kätesoojusega mõnusasti vormuv ning ülimugav sättida ümber millele iganes ja isegi kaaneks kaussidele, pottidele, et kaitsta toitu ärakuivamise eest. Lisaboonusena, tänu mesilasvaha võluvõimele püsib LapaDuudes kõik söödav TÕESTI pikalt värskena.  LapaDuu hoiab looduse elusana nii Sinu külmikus kui ka meie planeedil. Tänu oma nägususele sobib see imeliselt ka kellegi armsale kingikotti. <3

Võta kauplejaga ühendust!

Marja Matiisen Lapitöö Maja

Meister Marja Matiisen tutvustab Mardilaadal väikese näituse ja töötoaga taaskasutuse ja lapitöö võimalusi.

Müügil on suures valikus erinevaid lapitehnikas tooteid:

  • Lapitekid
  • Beebitekid
  • Lastetekid
  • Tooli- ja mööblikatted
  • Linikud
  • Pajalapid
  • Kunstilised õnnitluskaardid
  • Albumi- ja raamatukaaned
  • Kande- ja käekotid
  • Kaela- ja mobiilikotid

Lapitöid on võimalik ka tellida.

Raamatule „Teksased lapitöös“ on soodus laadahind!

Võta kauplejaga ühendust!

LoreStamps disainib ja valmistab puitklotsil kummitempleid, mida saab kasutada tekstiilil, paberil, puidul, savil. Templivalikus on loodusmotiive, Eesti etnomustreid – kindakirjadest, arhailistest tikanditest inspireeritud templeid.

LoreStampsi templid on välja kasvanud ideest peita plekke, mis armsalt riideesemelt enam pestes välja ei tule. Mustrid on piisavalt tihedad, et vajadusel plekid ära katta. Või hoopis teha riidel parandatud koht veelgi toredamaks. Aga loomulikult saab Lorestamps templeid kasutada ka lihtsalt riideesemete, mööbli, kodutekstiilide jmt. dekoreerimiseks.

Võimalus on tellida ka tempel just enda soovi järgi.

Võta kauplejaga ühendust!

Muusikapood

CD-DVD plaadid Eesti muusikaga

Võta kauplejaga ühendust!

Rahvuslikel ainetel kootud villased kudumid. Villased vanutatud “vanast-uus” tooted. Taimedega värvitud lõng.

Võta kauplejaga ühendust!

Mõisakeraamika

Valmistame otsast lõpuni käsitööna erinevaid ja erilisi keraamilisi tooteid! Nii keskaja hõngulisi rustikaalseid pruunist savist, kui reljeefsete marjade ja käsimaalinguga valgest savist. 

Võta kauplejaga ühendust!

Nukukodu lükkab õigele mängule hoo sisse käsitööna valminud südamlike mängumajadega! Meie tootevalikust leiab mitmes eri suuruses mängumaju, rallimaja, lastemööblit (mänguasjakastid, lastemööbel) ja nukumööblit. Kõik tooted on valmistatud käsitsi ja naturaalsest täispuidust ning viimistletud loodusliku õlivahaga. Pakume tõeliselt vastupidavaid puidust mängumaju, millega saab mängida ka koos sõpradega ja mis peavad vastu suuremalegi mängulustile! Mängumajade minimalistlik disain võimaldab lapsel oma fantaasiat arendada ise sisustust luues ja koos ema-isaga meisterdades. Nii on rõõmu kogu perele!

Võta kauplejaga ühendust!

Nõelvilditud tooted ja heegeldatud mänguasjad

Raina Subi

Tooted on lambavillast käsitsi nõelvilditud, nii on valmistatud kuumaaluseid, vaipu ja pilte.

Võta kauplejaga ühendust!

Muhu käsitööselts Oad ja Eed ühendab inimesi, kel on huvi ja tahtmine teha käsitööd. Juba üle 25 aasta tegutsenud seltsi eesmärgiks on rahvusliku käsitöö, eriti Muhus ajalooliselt viljeletud käsitöövaldkondade ja -võtete elujõulisena hoidmine: õppimine ja õpetamine, tutvustamine ja populariseerimine. Laialdaselt on tuntud ja hinnatud Muhu tikand ja värviküllased rahvariided.
Käsitööseltsi nimi Oad ja Eed on vanad Muhu mehe ja naise nimed. Praegu on seltsi liikmeteks 28 naist. Meie käsitööd saab imetleda Muhu keskuses Liival asuvas seltsi käsitööpoes, mis on avatud kevadest sügiseni.

Võta kauplejaga ühendust!

Raamat "Esiemade käsitööpitside uus elu"

Ülle Erm. Saara Kirjastus 2020

Raamat “Esiemade käsitööpitside uus elu” ja raamatus kuvatud toodete näitusmüük.

Võta kauplejaga ühendust!

Saare Hobu käsitööpood asub Tartus, mis pakub laias valikus suveniire ja käsitööd. Põhiline kaubagrupp on naturaalsest lambanahast sussid, mis on suure numbrivalikuga. Lisaks veel lambanahast kindad, sisetallad ja ka hülgenahast sussid. (Nii lambanahast kui ka hülgenahast sussidega oleme Mardilaadal esindatud.) Poe valikust leiab veel puitu, villast, linast, keraamikat, ehteid ja palju muud.

Võta kauplejaga ühendust!

Ribiinia

Ribiinia uued tooted on villased kootud mantlid erinevates pikkustes, rõõmsates värvides ja sinna juurde sobivad mütsid.

Võta kauplejaga ühendust!

Trükitud laudlinad, padjakatted, aksessuaarid

Võta kauplejaga ühendust!

Ropkamõisa Lõngapood Aardla Kaubandus OÜ

Pakume suures valikus käsitöömaterjale: villased lõngad, lõimed, puuvillased ja linased lõngad, heegelniidid, peenvillased tikkimislõngad, masinkudumislõngad, õmblusmasinaniidid, villane (kalev) ja linane kangas, linased ja puuvillased köied.

Võta kauplejaga ühendust!

Taimi Käsitööpoest saate osta sooje kahekordselt kootud lõbusate piltidega käpikuid ja sõrmikuid nii lastele, naistele kui ka meestele. Valikus on ka pontsod, õlarätikud, mütsid.

Kõik kudumid on valmistatud 100% villasest lõngast.

Võta kauplejaga ühendust!

Trendbag

 
Uuskasutatud mööblimaterjalidest eestimaine käsitöö.
 
Trendbag – kotid igale maitsele!

Võta kauplejaga ühendust!

Viru Käsitöö Salongist saab osta eesti rahvuslikku käsitööd. Poes on lai valik tekstiilitooteid, keraamikat, metallehistööd, puidu- ja nahatööd, suveniire ja käsitöömaterjale. Samas on eksponeeritud Virumaa rahvarõivad mitmest kihelkonnast.

Valmistame rahvarõivaid nii üksikisikutele kui kollektiividele. Tellida saab tervet komplekti aga ka üksikuid esemeid. Valmistoodetena pakume erinevate kihelkondade seelikukangaid, kirivöösid, sukapaelu, pastlaid, ehteid, rätikud jpm.

Omatoodanguna pakume ka rahvuslikke tekstiile – kleite, jakke, džempreid, kindaid, sokke, mütse, salle jne. Toodetes kasutame naturaalseid materjale.

Mardilaadal eksponeerime rahvarõivaid ja aksessuaare ning rahvuslikke kudumeid.

Võta kauplejaga ühendust!

UpYarn – upcycled meriino lõngad.

Kerakerimise masin tegi praaki ja 50-grammiste kerade asemel tulid väiksema või suurema kaaluga kerad. Lõng on kvaliteetne, aga lõngakerade välimus ei ole ühtlane. Kui Sind see ei häiri, siis tule lõngale!

Lõngavalik on värviküllane ning uskumatult mõistliku hinnaga!

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian