Skip to content

Sisustus

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud sisustustarbed. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Tee-ise rookroonide meisterdamis-komplektid, suured jõulukuuski asendavad rookroonid. Rookroonid on põhjamaised dekoratsioonid, mida on keskajast peale kasutatud jõulude, pulmade, lihavõtete ja teiste pidulikumate sündmuste tähistamiseks.

Võta kauplejaga ühendust!

OÜ ARS Portselan

Kaupluses ARS Portselan kanname edasi Eesti klassikalise portselanimaali parimaid oskusi ja traditsioone. Meie tööd valmivad kohapeal ja on eranditult meie oma meistrite poolt loodud. Aitame ellu viia teie ideid ja soove – olgu nendeks eritellimusel kujundatud üksikesemed, serviisid, meened või lihtsalt tassile kirjutatud nimi. Pakume väga laia valikut maalitud portselani, mille hulgast leiab kindlasti sobiva iga meie külaline.

Võta kauplejaga ühendust!

Kangastelgedel kootud sallid, kahtepidi kantavad kootud mütsid, kotid,  köögirätikud

Võta kauplejaga ühendust!

Eesti Rookoondis

Eesti Rookoondis on 2019. aasta mardilaadalt alguse saanud rühmitus, keda ühendab armastus ja huvi rookroonide meisterdamise vastu.
Vabatahtlikest käsitööhuvilistest alguse saanud liikumine on võtnud oma südameasjaks loodussõbralike rookroonide populariseerimise korraldades töötube, näitusi ja meisterdades suuri ühisloome rookroone.

Võta kauplejaga ühendust!

Etskae ehted valmivad autoriloominguna. Iga ehe on väike teos, mis peegeldab  hetke meeleolu, mõtet  ja loovust.  Iga toode on omanäoline ja kordumatu. Etskae tootevalikus on põhiliselt kõrvarõngad ja prossid, kuid leiab ka armsaid pilte interjööri elavdamiseks.

Võta kauplejaga ühendust!

Glowshaper Design

Glowshaper Design on väike ühemehefirma, mis tegeleb mitmesuguste puust toodete disainimise ja valmistamisega.
Valikus on kohvilauad, pingid, puidust voolitud kausid, mitut sorti käsitöövalgustid ning muud nipet-näpet.

Võta kauplejaga ühendust!

Ingrid-Silvia Erikson

Tegelen realistliku kunsti loomisega. Kasutatavad meediumid on pliiats, süsi, õlivärv, värvilised pliiatsid, pehmed pastellid. Müün joonistuste ja maalide trükiseid ning originaale, millede seas on suuresti esindatud armsate metsloomade pildid. Võtan vastu tellimustöid.

Võta kauplejaga ühendust!

Hedwig Seaver keraamika

Hedwig Seaver keraamika on ühe inimese ettevõte ja nimi tulenebki tööde autori nimest. Seega ka minu kätetöö on niiöelda minu enda nägu. Olen olnud juba noorest peale vanade nõude fänn ning ilmselgelt on see olnud inspiratsiooniks minu käekirja väljakujunemisel. Viimane on olnud tegelikult algusest peale ka minu eesmärk, olla oma käekirja poolest äratuntav.
Kui tegevust alustasin peamiselt portselanist aksessuaare tehes, siis tänaseks on suurema osa minu tegemistest võtnud siiski tarbekeraamika. 
Mul on äärmiselt hea meel, et võtsin omal ajal vastu otsuse teha elus suur muutus ja kontoritöötajast sai keraamik. Olen siiani selle üle äärmiselt õnnelik, sest see toidab oluliselt rohkem minu vaimu ning õnnelikud kliendid annavad positiivseid emotsioone.

Oled tererulnud minu maailma!

Võta kauplejaga ühendust!

Kajakeraamika, Kaja Rinaldo-Valdna

Kajakeraamika asub Pärnumaa metsade vahel, kus valmivad omanäolised, südmega tehtud keraamilised esemed. Need rõõmustavad kõiki kasutajaid oma disaini ja graatsilisusega.
Tootearenduse käigus on loodud tooted, mis lihtsustavad argipäeva toiminguid.
Kajakeraamika tooted toovad päikese välja ka kõige sombusemal päeval.

Võta kauplejaga ühendust!

Kaabsoo

Kaabsoo küünlameistrid valmistavad Võrus käsitööna taimsest steariinist küünlaid. Nad on aastatega õppinud sügavuti tundma steariini hingeelu ja suudavad sellest keerulisest materjalist valmistada mitmesuguseid küünlaid. Oma loomingus panevad nad rõhku kvaliteedile ja headele põlemisomadustele.
Lisaks küünalde valmistamisele korraldavad Kaabsoo küünlameistrid erinevaid õpitubasid, mille ühiseks jooneks on vanade küünlajääkide taaskasutus, et võimalikult vähe väärtuslikku küünlamaterjali rändaks prügimäele.

Võta kauplejaga ühendust!

KOOSdisaini kirg on tekstiil ja jätkusuutlik eluviis.
Meie linasest kangast tooted nagu hommikumantlid, voodikatted, padjakatted ja käterätikud on keskkonnasõbralikud ja vastupidavad.
Meie teine ​​lemmikmaterjal on nahk, mis tuleb mööblitootjatelt tootmisjäägina. Valmistame sellest pajakindadi, pajalappe, tassialuseid ja põllesid. KOOSdisain kasutab traditsioonilisi materjale kaasaegsel viisil, tekitades tootmise käigus võimalikult vähe jäätmeid.

Võta kauplejaga ühendust!

Meretaguse rahvakillu – kihnlaste – käsitöö on omanäoline: peentel varrastel kootud kirjud kjõndad (kindad), kapõtad (sokid), sukad ning troid (kampsunid) kestavad väga kaua.
Varem kooti igal ajal ja igal pool — jalgsi teed käies, vankril või laevaga sõites, karjas, rannas kalamehi oodates, kodus sööki keetes ja mujal. Kombeks oli, et ainult kirikuteel vardaid (vardu) ei kootud. Täna tehakse käsitööd igal võimalikul vabal hetkel vaid vanema põlvkonna seas.
Teada on kihnlaste armastus lillelise ja neerulise sitsiriide vastu: sitsijaki õmblemisest järele jäänud riidetükid õmmeldakse taskuteks, vardakottideks, titemütsideks ja veel paljudeks muudeks tarbeesemeteks.

Tule vaata meie käsitöökauba valikut Mardilaadal!

Võta kauplejaga ühendust!

LapaDuu – igas mõttes kauneim viis toidu säilitamiseks – NÄGUS JA LOODUSSÕBRALIK!
Säilita oma järelejäänud toitu käsitööga valminud loodussõbralikus, 100% biolagunevas ja korduvkastutatavas (jah, tõepoolest pestavas ja pikaealises) ning imenägusas LapaDuus. See on kätesoojusega mõnusasti vormuv ning ülimugav sättida ümber millele iganes ja isegi kaaneks kaussidele, pottidele, et kaitsta toitu ärakuivamise eest. Lisaboonusena, tänu mesilasvaha võluvõimele püsib LapaDuudes kõik söödav TÕESTI pikalt värskena.  LapaDuu hoiab looduse elusana nii Sinu külmikus kui ka meie planeedil. Tänu oma nägususele sobib see imeliselt ka kellegi armsale kingikotti. <3

Võta kauplejaga ühendust!

Liliina OÜ

Meie põhitegevuseks on masintelgedel linasest ja puuvillasest lõngast kanga kudumine. Kootud kangast õmbleme mitmesuguseid sauna- ja sisustustekstiile.

Võta kauplejaga ühendust!

Maris Willadsen

Kõrgkuumuses küpsenud keraamika, mis tehtud kestva kirega. Esemed, mis on unikaalsed ning samas igapäevasesse kasutusse sobivad. Siiras rõõm ja väikesed veidrused.

Võta kauplejaga ühendust!

Klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Termin flameworking – traditsiooniliselt tuntud rohkem kui lampworking – hõlmab palju erinevaid klaasitöötlemise tehnikaid kasutades leekpõletit. Maailmas on klaashelmeid valmistatud aastatuhandeid ning neil on pikk ja värvikas ajalugu. Sõna lampworking pärineb ajast, kus klaashelmeste valmistamiseks kasutati õlilampe. Tänapäeval on selleks leekpõleti, mille tööks on vajalikud propaan ja hapnik. Klaashelmeid saab kasutada ehete valmistamiseks või kujunduselemendina kunstilistes projektides.

Võta kauplejaga ühendust!

Marja Matiisen Lapitöö Maja

Meister Marja Matiisen tutvustab Mardilaadal väikese näituse ja töötoaga taaskasutuse ja lapitöö võimalusi.

Müügil on suures valikus erinevaid lapitehnikas tooteid:

  • Lapitekid
  • Beebitekid
  • Lastetekid
  • Tooli- ja mööblikatted
  • Linikud
  • Pajalapid
  • Kunstilised õnnitluskaardid
  • Albumi- ja raamatukaaned
  • Kande- ja käekotid
  • Kaela- ja mobiilikotid

Lapitöid on võimalik ka tellida.

Raamatule „Teksased lapitöös“ on soodus laadahind!

Võta kauplejaga ühendust!

MTÜ Mondo arendab ja müüb Ghana, Keenia, Uganda ja Afganistani partnerkogukondade käsitöötooteid, et toetada naiste ja erivajadusega inimeste toimetulekut.

Võta kauplejaga ühendust!

Mõisakeraamika

Valmistame otsast lõpuni käsitööna erinevaid ja erilisi keraamilisi tooteid! Nii keskaja hõngulisi rustikaalseid pruunist savist, kui reljeefsete marjade ja käsimaalinguga valgest savist. 

Võta kauplejaga ühendust!

Niidy & keraamika

Kõige ägedam, värvilisem ja lahedam käsitöökeraamika

Võta kauplejaga ühendust!

Toodeteks on Noarootsi Käsitöökojas kohalike käsitöömeistrite poolt valmistatud tekstiiltooted: rahvusliku mustriga vöökotid, vööd, rannarootsi tikandiga froteest saunahõlstid ja pearätikud, meriinovillast vilditud sall taaskasutatud pitsiga. Pits on pärit esivanemate varasalvest. 
Helkivad ripatsid: Eveli Kaur

Võta kauplejaga ühendust!

Nõelvilditud tooted ja heegeldatud mänguasjad

Raina Subi

Tooted on lambavillast käsitsi nõelvilditud, nii on valmistatud kuumaaluseid, vaipu ja pilte.

Võta kauplejaga ühendust!

Nukukodu lükkab õigele mängule hoo sisse käsitööna valminud südamlike mängumajadega! Meie tootevalikust leiab mitmes eri suuruses mängumaju, rallimaja, lastemööblit (mänguasjakastid, lastemööbel) ja nukumööblit. Kõik tooted on valmistatud käsitsi ja naturaalsest täispuidust ning viimistletud loodusliku õlivahaga. Pakume tõeliselt vastupidavaid puidust mängumaju, millega saab mängida ka koos sõpradega ja mis peavad vastu suuremalegi mängulustile! Mängumajade minimalistlik disain võimaldab lapsel oma fantaasiat arendada ise sisustust luues ja koos ema-isaga meisterdades. Nii on rõõmu kogu perele!

Võta kauplejaga ühendust!

MTÜ Porkuni

Reine Falten, Hele Teidla

Käsitsi kootud ja heegeldatud linikud ja kardinad kodu disainiks. Samuti käsitsi kootud sokid, kindad, sallid lastele, meestele ja naistele.

Võta kauplejaga ühendust!

Mardilaadal on esindatud meie küla eriliste inimeste poolt valmistatud mesilasvahast küünlad, kaltsuvaibad ja padjad. Küünaldes kasutame puhast Eesti mesilasvaha. Vaibad ja padjad koome kangastelgedel taaskasutatud materjalist. Igal külaelanikul on tähtis roll meie toodete valmistamisel.

Võta kauplejaga ühendust!

Tiina Tomingas ja NöRV

Kaubamärgi NöRV alla kuuluvad nööridest õmmeldud korvid, kotid ja muud sisustusesemed. Kõik esemed on valmistatud käsitööna ning vorme kasutamata.
Peamisteks materjalideks on puuvill ja jute.

Võta kauplejaga ühendust!

Trükitud laudlinad, padjakatted, aksessuaarid

Võta kauplejaga ühendust!

Eesti mahe tatar, Tõrvaaugu põldudel kasvatatud ja tootmishoones töödeldud.

Võta kauplejaga ühendust!

Signe Seebid OÜ on 2010. aastal loodud Eesti looduskosmeetika tootja. Ettevõte kasutab kosmeetikatoodete ja kodulõhnastajate valmistamiseks kvaliteetseid looduslikke komponente.
Signe Seebid tootevalikust leiab seebid, vannipiimad, vannisoolad, vannivahud, kehakoorijad, kehavõid, kehaõlid, eeterlikud õlid ja küünlad.
Ettevõte hoolib keskkonnast ning vähendamaks  keskkonnamõju pakendatakse kosmeetika taaskasutatavatesse pakkematerjalidesse nagu klaas ja taaskasutatud paber.

Võta kauplejaga ühendust!

Uhti Avatud Ateljee

Uhti kõrtsi kunstnike poolt välja pandud tooted:

-keraamika
-karusnahast tooted
-nahast tooted.

Tutvustame Mardilaadal  sündmust Kedrafest – potikedral treimise võistlus harrastuskeraamikutele, kuhu koguneb võistlejaid üle Eesti.

Võta kauplejaga ühendust!

Nime uBent taha peidab end Viljo Naarits, kes segab iidset puidu auruga painutamise kunsti ja kaasaegseid disainilahendusi.
Viljol on 20 aastat kogemust mööblirestauraatorina. Esimesed puidupainutused said tooteks aastal 2011. Aastal 2016, valgustitega välja tulles, tuli kasutusele ise välja mõeldud nimi uBent.
Miks uBent? U on painutusvormi kõige klassikalisem kuju ja bent on inglise keeles painutatud. Materjalina on kasutusel ainult tugev lehtpuu ja kogu toodang valmib käsitööna. Tulemuseks on looming, mille märksõnadeks võiks olla õhuline ja voogav, aga samas jõulise joonega ja praktiline. Inspireerib ja materjali annab eestimaine loodus, kus sirgjooned peaaegu puuduvad, just nagu ka uBentil.

Võta kauplejaga ühendust!

Uue-Auna talu

Uue-Auna talus valmistatud puit-, tekstiil- ja nahkkäsitöö.

Võta kauplejaga ühendust!

Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool on pika ajalooga kutseõppeasutus, kus õpetatakse meistreid mitmel käsitöö erialal: sepatöö, keraamika ja puukäsitöö. Õpingute jooksul omandatakse traditsioonilised käsitöövõtted ning oskused neid mitmekülgselt ning tänapäevaselt kasutada. Vigala käsitöö on kvaliteetne, omapärane ja hingega. Mardilaadal saab meie juurest soetada erinevaid sepiseid.

Võta kauplejaga ühendust!

ÕF PÕHI

ÕF PÕHI toodab looduslikke küünlaid, mis aitavad muuta maailma puhtamaks paigaks. Küünlatops valmib juba kasutusel olnud klaaspudelitest. Kasutame sojavaha, mis on 100% looduslik ja ei tee keskkonnale kahju. Ka meie lõhnaained on kõikidele ohutud.

Meie küünlad on ideaalne kink tuttavale või iseendale. Soetades meie küünla, aitad kaasa taaskasutusele ning rohelisemale homsele.

Võta kauplejaga ühendust!

Võhma Valgusevabrikus valmivad meistrite käe all käsitööküünlad juba pea 20 aastat. Kaunis helbeline marmorjas struktuur, pikk ühtlane põlemisaeg ja mõnusad aroomid, mis kestavad ja on tuntavad ka siis kui küünalt ei põleta. Kunstistuudios valmivad meie andekate kunstnike käe läbi maalitud ja 3D kaunistustega pulmaküünlad, ettevõtte reklaamküünlad erinevateks tähtpäevadeks. Tootearendusena leiab meie küünlavalikust keskkonnasõbralikud, taimse ja mineraalvahasegudest ja rapsivahast küünlad klaasides ja käsitöökeraamikas.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian