Skip to content

Koolid

Siit lehelt leiad info kohalikke koolide ja koolituskeskuste kohta. Leia endale meelepärased asutused ja tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Haapsalu Kutsehariduskeskuses saab õppida erinevates valdkondades rohkem kui kolmekümnel erialal. Käsitööd on õpetatud koolis alates 2005. aastast. Professionaalsete õpetajate käe all saab õppida tekstiilkäsitööd, kangakudumist ning silmuskudumist. Õppimine on kõigile tasuta.

17 aasta jooksul on õppekavadel olnud erinevad nimetused, kuid eesmärk on jäänud samaks: õpetada, innustada, inspireerida, toetada käsitööst huvitatuid ning aidata neil iseseisvalt käsitöölistena rakenduda.

Pea igal aastal enne sisseastumist helistab keegi ja uurib ääri-veeri: „ Ma olen üle 45-aastane, kas mina võin õppima tulla?“. Õnneks ei ole tänasel päeval vanus takistuseks. Oluline on õppija tahe õppida ja lasta ennast õpetada.

Võta kauplejaga ühendust!

PIPIK

Arendavad lauamängud, pusled, magnetid 3-12a lastele ja koguperemängud.

PIPIK-mängudega saab õppida tundma numbreid, värvisüsteemi, liitmist-lahutamist, korrutustabelit, tähestikku jpm.

Võta kauplejaga ühendust!

Kuressaare Ametikoolis õpetatakse 4. tasemel tekstiilitööd, nahatööd ja keraamikat. Tutvustame kooli ja käsitööga seotud projekte, õpilasfirmasid. Müügil on vilistlaste ja õpilaste valmistatud tooteid.

Võta kauplejaga ühendust!

Räpina Aianduskool

Tekstiilkäsitöö eriala

RAK-is saab õppida tekstiilkäsitööliseks kahel tasemel: 4.tasemel saab põhjalikud algteadmised ja oskused heegeldamises, silmuskudumises, tikkimises, kangakudumises ning masinkudumises või tekstiilide trükkimises, maalimises ja värvimises. Lisanduvad Kagu-Eesti eripärad. 5.taseme pitsitehnikas esemete valmistaja õpib tegema niplis-, nõela-, hargi-, makramee-, süstik-, filee- ja iiri pitsi, etnograafilised pitsid ja pitsilised silmuskoed saavad ka selgeks.

Võta kauplejaga ühendust!

Kooli virtuaaltuuri näed SIIT.

Käsitööalane tasemeharidus:

  • Tekstiilkäsitöö
  • Keraamika
  • Klaasipuhuja assistent

 

Täienduskoolituskursuste pakkumine

Käsitööalased töötoad

Võta kauplejaga ühendust!

Tallinna Tugikeskus Juks

Meie valikus on kaltsuvaipu, saoritehnikas kootud salle, kotte, keraamilisi tooteid, siidisalle, vilditud seepe, maalitud nõusid, helkureid ja teisi põnevaid tooteid.

Kõik tooted on omanäolised ja kordumatud ning valmistatud erivajadusega inimeste poolt.

Võta kauplejaga ühendust!

Tallinna Kopli Ametikool

Tallinna Kopli Ametikool on ainus munitsipaalkutsekool Tallinnas. Koolis on loodud vajalikud õpitingimused tänapäeva tööjõuturu vajadustele vastavalt. Õppetööjärgset praktikat on võimalik läbida nii kohalikes kui ka välismaistes praktikabaasides, kus asuvad kooli lepingulised koostööpartnerid.

Tallinna Kopli Ametikooli missioon on pakkuda erineval tasemel koolitust kutset taotlevatele inimestele, esma-, ümber- ja täiendusõpet. Selleks kasutame kaasaja nõuetele vastavaid konkurentsivõimelisi õppekavasid ja õpikeskonda.

Võta kauplejaga ühendust!

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

TÜ Viljandi kultuuriakadeemias saab õppida pärandtehnoloogia rakenduskõrgharidus- ning kultuuripärandi loovrakenduste magistriõppes. Pärandtehnoloogia õppekavas on võimalik valida rahvusliku tekstiili, rahvusliku ehituse ja rahvusliku metallitöö eriala vahel. 2023. a. toimub vastuvõtt rahvusliku metallitöö ja ehituse erialale ning kultuuripärandi loovrakenduste magistriõppesse. 
Mardilaadal saab Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste ja õppejõudude juhendamisel puntseldada vasest ripatsi, kududa kõlapaela, meisterdada nahast kärbselapi või osaleda tööriista terituse töötoas. Kultuuriakadeemia boksis on üliõpilaste töid tutvustav väljapanek.

Võta kauplejaga ühendust!

Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool on pika ajalooga kutseõppeasutus, kus õpetatakse meistreid mitmel käsitöö erialal: sepatöö, keraamika ja puukäsitöö. Õpingute jooksul omandatakse traditsioonilised käsitöövõtted ning oskused neid mitmekülgselt ning tänapäevaselt kasutada. Vigala käsitöö on kvaliteetne, omapärane ja hingega. Mardilaadal saab meie juurest soetada erinevaid sepiseid.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian