Skip to content

Muuseumid

Siit lehelt leiad parimad kohalikud muuseumid. Leia endale meelepärased muuseumid ning sirvi muuseumite kodulehti ja müügikanaleid või võta nendega ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Eesti Rahva Muuseumi muuseumipood pakub kodumaiseid tooteid rahvuslikust käsitööst kaasaegse Eesti disainini. Meie tootevalikust leiab nii šokolaade ja maiuseid kui ka trükiseid ja kauneid kudumeid. Meelepärased tooted nii suurtele kui ka väiksematele.

Võta kauplejaga ühendust!

Meretaguse rahvakillu – kihnlaste – käsitöö on omanäoline: peentel varrastel kootud kirjud kjõndad (kindad), kapõtad (sokid), sukad ning troid (kampsunid) kestavad väga kaua.
Varem kooti igal ajal ja igal pool — jalgsi teed käies, vankril või laevaga sõites, karjas, rannas kalamehi oodates, kodus sööki keetes ja mujal. Kombeks oli, et ainult kirikuteel vardaid (vardu) ei kootud. Täna tehakse käsitööd igal võimalikul vabal hetkel vaid vanema põlvkonna seas.
Teada on kihnlaste armastus lillelise ja neerulise sitsiriide vastu: sitsijaki õmblemisest järele jäänud riidetükid õmmeldakse taskuteks, vardakottideks, titemütsideks ja veel paljudeks muudeks tarbeesemeteks.

Tule vaata meie käsitöökauba valikut Mardilaadal!

Võta kauplejaga ühendust!

Eesti Kirjandusmuuseum  müüb raamatuid: Eesti muinasjutud. Loomamuinasjutud II osa, Väike linnuraamat rahvapärimusest, Väike loomaraamat rahvapärimusest, Väike kalaraamat rahvapärimusest, Väike puu- ja põõsaraamat rahvapärimusest ja teisi

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian