Skip to content

Rõivad

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud rõivaid. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

FeltMilli vildiateljee Kalamajas. 

FeltMill kaubamärgi all valmivad kvaliteetsed ja omanäolised vildist tooted, kõik käsitööna.

Vilt on mõnus ja tänuväärne materjal, otsekui Eesti kliimasse loodud: püsib suvel jahedana ja pakub talvel sooja.

Saa vildiga sõbraks!

Võta kauplejaga ühendust!

Pitsikeskus on käsitöökeskus, kus asub Haapsalu pitside püsiekspositsioon ning saab tutvuda nende valmistamisega ja ka osta Haapsalu salle, rätte ja muid pitsilisi esemeid ja sallilõnga ning vardaid. Meie majas toimuvad erinevad töötoad ning üritused, alati on esitlemisel ka käsitöönäitus. Selle maja tegevuste ja lahtioleku eest kannab hoolt MTÜ Haapsalu Käsitööselts.

Võta kauplejaga ühendust!

Katre Arula ei järgi suuri trende, tema bränd on omaette energiaga, pidevalt kasvav, arenev ning jätkusuutlik. Katré on oma brändile loonud täiesti oma DNA, mis annab toodetele suure lisaväärtuse. Kõik Katré tooted on valmistatud Eestis, kasutamata toorikuid ja masstootmist – võite kindel olla, et kannate midagi väga erilist. Taaskasutus, vanade esemete disainimine uueks ning jääkide kasutamine on kõik aspektid, mida Katré enim disaintooteid luues hindab. Tootevalikusse kuuluvad kotid ja nende juurde kuuluvad aksessuaarid, kleidid, pusad, T-särgid.

Võta kauplejaga ühendust!

Kangastelgedel kootud tekstiilid ja neist valmistatud tooted – sallid, rõivad ja kotid.

Võta kauplejaga ühendust!

Hoiame ja viime edasi rahvuslikke käsitöötraditsioone: pärimuslik kõrvuti uusloominguga. Meie Tallinna käsitööpoodides on rohkem kui 200 meistri ja ettevõtte toodang.

Valmistame tellimusel rahvuslikke kudumeid ja rahvarõivaid.

Võta kauplejaga ühendust!

Lelukoda - Lembe Maria Sihvre

Lembe Maria Sihvre Lelukojas valmivad kaunid tikitud padjad, rahvuslikud tited, nunnud kaisuloomad ja uhked tikitud rõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

Ullaline/ Ulve Kangro

Seto pitsi aineline looming ja kirjandus ning väiketiraaž tekstiilist käsitöötooted.

Võta kauplejaga ühendust!

Vildin käsitsi erinevaid vilttooteid, kus kasutan taaskasutusmaterjale ning erinevaid villa segusid ja looduslikke kiudusid. Samuti värvin taimedega taimetrüki tehnikas, kus taimede kontuurid jäävad siidile, linale või eelnevalt vilditud tootele.

Võta kauplejaga ühendust!

COTTON

Meriinovillased mütsid, kaelused ja peapaelad

Võta kauplejaga ühendust!

Donna Nordica on kodumaine moebränd, mis Mardilaadale tuleb sel korral Eestis disainitud/toodetud kleitide/jakkidega, mida kaunistavad käsitööst inspireeritud võtted ning mis on sobilikud kandmiseks hommikust õhtuni. Kindlasti leiate ka laadalt Donna Nordica mõnusad lambavillased kampsunmantlid, mis meie kliimas sobivad aastaringselt kandmiseks.

Võta kauplejaga ühendust!

Emma and Theo on 2011. aastal sündinud pere-ettevõte, mis valmistab riideid lastele ja naistele. Talvel on meie lemmikuks vill, millest valmivad naiselikud mantlid ja pehmed meriinovillased kudumid – mütsid ja sallid ning kardiganid. Meie valikust leiab ka kaunid kleidid lastele ja naistele ning poistele šikid ülikonnad.

Võta kauplejaga ühendust!

Elotroi OÜ

Naturaalne ja mugav läbi aasta. See on meie tunnuslause, mis iseloomustab Elotroi tooteid. Meie kudumid on inspireeritud Eesti rahvuslikest ornamentidest. 

Võta kauplejaga ühendust!

Taaskasutusrõivad, -aksessuaarid, -ehted, mis on valmistatud erinevatest materjalidest. Vanad kampsunid, lipsud, pitsid, kleidid, jakid, tikitud linikud, villane lõng, traat, pärlid jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Hilja Sepp FIE

Suurrätiruudulised kodutekstiilid ja aksessuaarid. Vaipade, tekkide, pleedide, padjakatete, sallide, rättide lapitehnikas pealistekstiili õmblemiseks on kasutatud villaseid kangajääke ja väärtustatud taaskasutusmaterjali. Toodete ruuduline pealispind on villase lõngaga tehtud tepingutega kinnitatud puuvillasele flanellvoodrile. Pehme vooder hoiab ära villase kareduse.

Võta kauplejaga ühendust!

Etnowerk on Eestis loodud käsitöökudumite kaubamärk – rahvarõivastest inspireeritud kaasaegsed naiste- ja meesterõivad on täis emotsioone ja külluslikku ilu. Rõivaloojad Liina ja Annika soojendavad oma loominguga klientide südameid ning muudavad nende päevad säravaks.

Annika on tõeline tikandimeister. Tema eriti peenelt tehtud tikandid on kudumitel võrratuks dekoratsiooniks. Liina on väga osav julgete värvide, mustrite ja uhkete materjalide kombineerija.

Võta kauplejaga ühendust!

Katarina Naarits

Katarina Naaritsa loomingus peitub muinasjutt ja värvidega kohtumise rõõm. Iga ese on hoolikalt valmistatud ja kingib kandjale killukese julgust teha midagi uut ja olla just see kaunis inimene kes ta on.

Võta kauplejaga ühendust!

FRIDA toodab Eestis orgaanilisest puuvillast, meriinost ja alpakavillast mütse, puuvillaseid kaelussalle ja peapaelu.

Lisaks on meie valikus vihmamantlid ja meriinovillased kimonod.

Võta kauplejaga ühendust!

Keerukoda

KEERUKODA meisterdab originaallõikelisi seelikuid ja kleite. Materjalideks on valitud nii rahvuslikud puuvillased triibukangad kui ka muud materjalid. Viimaseks avastuseks on taaskasutusmood – anname teksadele seeliku või kleidina uue naiselikuma  näo. Keerukoja mudelid on kaitstud tööstusdisainilahendustena. Keeruseelikud sobivad suurepäraselt ka “suurtele tüdrukutele”.

Võta kauplejaga ühendust!

Hamere Stuudio on võluv käsitöökoda, kus vilditakse, õmmeldakse, kootakse kangastelgedel kangast ning viiakse läbi erinevaid koolitusi ja käsitöötube. Hamere perenaine on rahvusliku käsitöö ja kutseõpetaja kutsega viltimisentusiast Merike Rammo, kes jagab oma teadmisi viltimistehnikate ja enamus tekstiil- ja puukäsitööde kohta.
Meie stuudio pakub rohkelt kaasaegseid vildituid aksessuaare. Lisaks pakutakse stuudios autoriloominguna valminud vilditud salle, mütse, ehteid kui ka õmmeldud lapiseelikuid/pontšosid ja Wabbyt nime kandvaid väikelaste riideid.
Kõik meil valminud esemed on tehtud südamega looduslikest ja taaskasutatud materjalidest – meil ei teki tootejääke, kõik viimsenigi kasutame ära oma uutes projektides.
Stuudio asub Põhja-Tallinnas, Naked Islandi loomeinimeste majas!

Võta kauplejaga ühendust!

Meretaguse rahvakillu – kihnlaste – käsitöö on omanäoline: peentel varrastel kootud kirjud kjõndad (kindad), kapõtad (sokid), sukad ning troid (kampsunid) kestavad väga kaua.
Varem kooti igal ajal ja igal pool — jalgsi teed käies, vankril või laevaga sõites, karjas, rannas kalamehi oodates, kodus sööki keetes ja mujal. Kombeks oli, et ainult kirikuteel vardaid (vardu) ei kootud. Täna tehakse käsitööd igal võimalikul vabal hetkel vaid vanema põlvkonna seas.
Teada on kihnlaste armastus lillelise ja neerulise sitsiriide vastu: sitsijaki õmblemisest järele jäänud riidetükid õmmeldakse taskuteks, vardakottideks, titemütsideks ja veel paljudeks muudeks tarbeesemeteks.

Tule vaata meie käsitöökauba valikut Mardilaadal!

Võta kauplejaga ühendust!

JuurPärimuse rõivad on loodud Sinule. Iga komplekt on kordumatu. Rõivad valmivad koostöös Sinuga – saad osa loomise-valmimise protsessist.
ML Meistrikojas oled oodatud loovpunuma JuurPärimuse moodi. Materjaliks lõng, tehnikad – esiemade teada-tuntud punumistehnikad. Igas vanuses punumise huvilised on väga oodatud!

Võta kauplejaga ühendust!

Käpp Kunstis

Käsitsi valmistatud rahvariietes nukkudest ehted ja taaskasutusdisain KUUPS – käsitsi kootud rahvuslike kindamustritega villasest lõngast detailidega täisvillane kuub.

Võta kauplejaga ühendust!

Kauni brändi looja ja eestvedaja on villaseid kudumeid südamest väärtustav disainer Kauni Sillat. Meie suur, igal aastal uuenev kollektsioon valmib Pärnu töökojas kudujate ja õmblejate poolt, kelle jaoks kvaliteet on auasi. Meie kudumid valmivad käsikudumismasinatel, kootakse lõikesse, ja on väga korraliku lõppviimistlusega. Kauni disain on ajatu ja rõõmustab kandjaid palju aastaid. Enamus disainitooteid on saanud inspiratsiooni meie rahvariietest, loodusest ning  meie esivanemate poolt kasutatud kaitse- ja väemärkidest. 
Meie toodete hulka kuuluvad kardiganid, pontšod, mantlid, pulloverid, mütsid, peapaelad, retuusid, seelikud, rätid, pleedid, sokid, kotid jne.
Põhilised kollektsioonid on: Minu Eesti, Mu Meri, Loodusmaagia, Vägi.

Võta kauplejaga ühendust!

Lillemantel

Lillemantlite lood on Eestimaa loodusest, lapsepõlvest  ja igavikulisest igatsusest. Töödes on kasutatud vanu kudumeid ja tootmisjääke. Detailid on ühendatud käsitsi ja masinaga, pitsid on heegeldatud, tööd on  viimistletud nõelviltimise ja vanutamisega.

Võta kauplejaga ühendust!

KOOSdisaini kirg on tekstiil ja jätkusuutlik eluviis.
Meie linasest kangast tooted nagu hommikumantlid, voodikatted, padjakatted ja käterätikud on keskkonnasõbralikud ja vastupidavad.
Meie teine ​​lemmikmaterjal on nahk, mis tuleb mööblitootjatelt tootmisjäägina. Valmistame sellest pajakindadi, pajalappe, tassialuseid ja põllesid. KOOSdisain kasutab traditsioonilisi materjale kaasaegsel viisil, tekitades tootmise käigus võimalikult vähe jäätmeid.

Võta kauplejaga ühendust!

MargitCraft

Kootud ja tikitud villased ja linased rõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

LoreStamps disainib ja valmistab puitklotsil kummitempleid, mida saab kasutada tekstiilil, paberil, puidul, savil. Templivalikus on loodusmotiive, Eesti etnomustreid – kindakirjadest, arhailistest tikanditest inspireeritud templeid.

LoreStampsi templid on välja kasvanud ideest peita plekke, mis armsalt riideesemelt enam pestes välja ei tule. Mustrid on piisavalt tihedad, et vajadusel plekid ära katta. Või hoopis teha riidel parandatud koht veelgi toredamaks. Aga loomulikult saab Lorestamps templeid kasutada ka lihtsalt riideesemete, mööbli, kodutekstiilide jmt. dekoreerimiseks.

Võimalus on tellida ka tempel just enda soovi järgi.

Võta kauplejaga ühendust!

Oleme väike pereettevõte Viljandimaal – kasvatame mahelambaid, laseme nende villast teha lõnga ja valmistame sellest kaunist Eesti käsitööd. Kindad on tikitud käsitsi ja seetõttu on iga paar ainulaadne ja kordumatu. Mitmed mustrid on inspireeritud Eesti rahvarõivaste tikanditest. Käsitöö tooted on valmistatud 100% lambavillasest lõngast ning neid on hoolikalt vanutatud, et hoida sind soojas ka kõige külmemate ilmadega. Meie toodete hulgast leiad – kaunid sõrmikud, soojad käpikud, kätised, nutikindad, meeste kindad, laste kindad, villased sokid, põlvikud, säärised, mütsid ja sallid.

Võta kauplejaga ühendust!

Rahvuslikel ainetel kootud villased kudumid. Villased vanutatud “vanast-uus” tooted. Taimedega värvitud lõng.

Võta kauplejaga ühendust!

NUCKÖ FASHION

– Softshellist kombed täiskasvanutele.

– Ilmastikukindlad. Mugavad.

– Mudelid vastavalt kehatüübile.

Disainitakse ja valmistatakse Noarootsis (rootsi keeles Nuckö).

Võta kauplejaga ühendust!

Toodeteks on Noarootsi Käsitöökojas kohalike käsitöömeistrite poolt valmistatud tekstiiltooted: rahvusliku mustriga vöökotid, vööd, rannarootsi tikandiga froteest saunahõlstid ja pearätikud, meriinovillast vilditud sall taaskasutatud pitsiga. Pits on pärit esivanemate varasalvest. 
Helkivad ripatsid: Eveli Kaur

Võta kauplejaga ühendust!

Kodumaised riided naturaalsetest materjalidest. Fookuses on lihtsad skandinaavia mudelid, mis sobivad igale vanusele, kehatüübile ja rahakotile. Kasutame viskoosi, mahedat puuvilla ja musliini. Kangad omavad ülemaailmset GOTS sertifikaati. Kõik riided valmivad Tallinnas  käsitööna. Lisatootena pakume portselanist prosse.

Võta kauplejaga ühendust!

Muhu käsitööselts Oad ja Eed ühendab inimesi, kel on huvi ja tahtmine teha käsitööd. Juba üle 25 aasta tegutsenud seltsi eesmärgiks on rahvusliku käsitöö, eriti Muhus ajalooliselt viljeletud käsitöövaldkondade ja -võtete elujõulisena hoidmine: õppimine ja õpetamine, tutvustamine ja populariseerimine. Laialdaselt on tuntud ja hinnatud Muhu tikand ja värviküllased rahvariided.
Käsitööseltsi nimi Oad ja Eed on vanad Muhu mehe ja naise nimed. Praegu on seltsi liikmeteks 28 naist. Meie käsitööd saab imetleda Muhu keskuses Liival asuvas seltsi käsitööpoes, mis on avatud kevadest sügiseni.

Võta kauplejaga ühendust!

Lambavillast vaibaseeriad kaljumaalingutega, mediteerimis- või istumisvaibad, tikandiga randmesoojendajad ja kätised, narmastega kindad

Võta kauplejaga ühendust!

OLDE kaubamärgi all valmistan riideid linasest ja villasest kangast nii naistele kui meestele samuti kollektiividele ja eraisikutele.

OLDE HOME märgi all valmivad kodutekstiilid ja saunarõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

Piibe Meistrikoda

Piibe Meistrikojal on traditsiooniline saaremaapärane käsitöö. Olen pärit Kuressaarest ja lõpetanud Kuresaare Ametikoolis käsitöömeistri eriala. Käsitöö valmistamise ja müügiga alustasin juba 1983. aastal, kui heegeldasin oma esimesed pitslinikud ja viisin need müüki komisjonipoodi.

Käsitöö on olnud minu hobi ja kõrvaltegevus kooliaastate ja nüüd põhitöö kõrvalt. Kõik esemed on enda kavandatud ja valmis tehtud. Käsitöö tegemine on minule suur rõõm.

Võta kauplejaga ühendust!

Saare Hobu käsitööpood asub Tartus, mis pakub laias valikus suveniire ja käsitööd. Põhiline kaubagrupp on naturaalsest lambanahast sussid, mis on suure numbrivalikuga. Lisaks veel lambanahast kindad, sisetallad ja ka hülgenahast sussid. (Nii lambanahast kui ka hülgenahast sussidega oleme Mardilaadal esindatud.) Poe valikust leiab veel puitu, villast, linast, keraamikat, ehteid ja palju muud.

Võta kauplejaga ühendust!

Ribiinia

Ribiinia uued tooted on villased kootud mantlid erinevates pikkustes, rõõmsates värvides ja sinna juurde sobivad mütsid.

Võta kauplejaga ühendust!

Saare Vilt OÜ

Saare vilt OÜ pakub Mardilaadal vilditud ja tikitud käsitööd. Üks populaarsem toode on vilditud sussid. Nahktallaga soojad lambavillast valmistatud sussid on hea kink lähedastele või kena ost iseendale.

Uudisena pakub Saare vilt OÜ rahvusmustrites tikitud kraesid ja lipse. Kaunist tikandiga kaunistatud lipsu kannavad heameelega nii mehed kui noorukid, kuid meister Mareli Rannap on mõelnud ka naistele. Nende jaoks on välja töötatud lühem ja laiem lipsu variant, nii, et see sobiks kanda koos särgi või särkkleidiga, mis hetkel ka väga populaarsed on. Mardilaadal võib Saare vildi letil näha ka muid tikitud tooteid ja rahvariideid. Meister Mareli Rannap toob Mardilaadale Saaremaa rahvariided, tutvustab neid ja temalt on võimalus küsida nõu või tellida endale mõni rahvariidekomplekti üksikosa või lausa terve komplekt rahvariideid.

Võta kauplejaga ühendust!

Triinu Traumann

Kangad ja mustrite loomise lõbus mäng on mind saatnud juba pikalt. Nende kahe kire kokku sulamisel sündisidki minu mustritega digiprint kangad, millest toodan jätkusuutliku tootmise ja disaini põhimõtteid järgides ning etnograafiast mõjutusi saanud rõivaid, ehteid, aksessuaare.
Praktilisus ning ületootmise vältimine on suurimad läbivad jooned, millest lähtun uue eseme loomisel ning disainis.
Minu eesmärgiks oma loomerännakul on pakkuda Teile värviküllast ning teraapilist rõõmu oma rõivastest, ehetest ning
aksessuaaridest.
See on Minu maailm. Saage osa. Nautige!

Võta kauplejaga ühendust!

AS Velmard on juba 26 aastat kodumaine mütsivabrik, kus töötab 35 mütsimeistrit. Kujundame ja valmistame vormimütse nii koolidele kui ülikoolidele, Kaitseväele, Politseile ja Piirivalvele jne nii Eestis kui mujal Põhjamaades.

Igapäevamütse müüme nii e-poes kui vabrikupoes aadessil Tondi 17b. Valikus on palju põnevaid ja kvaliteetseid peakatteid nii naistele kui meestele, hinnad soodsad ja kõik mütsid on õmmeldud Eestis, meie oma vabrikus kohapeal.

Võta kauplejaga ühendust!

Vormsi Käsitöö Selts loodi aastal 2000. Seltsi eesmärk on kohaliku kultuuripärandi tundmaõppimine ja tutvustamine, hoidmine, jäädvustamine ja jagamine.

Korraldame üheskoos toredaid õpitubasid, vahetame oskusi, teadmisi ja kogemusi. Oma töödes ja tegemistes kasutame võimalikult palju kohalikke ressursse ning taaselustame kohalikke traditsioonilisi käsitöövõtteid, sageli ka moodsas võtmes. Selle läbi hoiame elus ning kanname edasi siinset kultuuripärandit.

Oleme teadlikult sidunud oma tegemised lastega, sest laste kaasamine on meie töö ja järjepidevuse loomine.

Võta kauplejaga ühendust!

Järvamaal, Wile Farmis, kasvavad Lõuna-Ameerikast pärit villaloomad alpakad. Alpakade vill on imepehme, väga soe ja esineb paljudes looduslikes toonides. Valmistame alpakade pehmest ja soojast villast lõnga, kudumeid ning mõnusaid alpakavillatekke. Meie looduslikes alpakatoonides kudumid valmivad nii käsitööna kui käsikudumismasinatel.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilni projekt

Mittetulunduslik sotsiaalne ettevõte, mis pakub rahalist ja emotsionaalset tuge sõja tõttu ümberasustatud Ukraina naistele. Naised teenivad käsitööd tehes raha ning kuna kudumine ise on rahustav ning lõõgastav, vähendab see oluliselt ka nende stressi ja ärevust. Praeguseks on meil enam kui 200 naisest koosnev online-kogukond, kus nad saavad üksteisele toeks olla, oma kogemusi jagada ning erinevatest online loengutest osa võtta. Kudumist teostatakse nii Eestis kui ka Ukrainas. Kaunid käsitsi valmistatud sokid ja aksessuaarid, mis soojendavad nii keha kui ka südant. Üks ainulaadne omadus igal kudumil on qr-kood, mis suunab veebis selle konkreetse toote kuduja isiklikule loole.

Võta kauplejaga ühendust!

Ürgrättsepp Kairi

Uurin ja õmblen vanu pikki meeste pükse – kaadsu. Kirjutan neist õmblemisõpikuid. Korraldan oma kodustuudios Setomaal pikemaid ja lühemaid kursuseid, peamiselt käsitsi õmblemisest ja seebi keetmisest. Käsitsi õmblemine, mahetoit, suitsusaun, majutus ja teraapiakass mõjuvad tervendavalt – telli kursus ja võta enda jaoks aega!

Vajadusel liigun õpitoaga teie juurde.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian