Skip to content

Klaas

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud klaasist esemed. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Anneli Endla Glass

Anneli Endla Glass tegeleb klaasikunsti ja -disainiga. Valikus on unikaalsed klaasist aksessuaarid ning tehtut iseloomustab julge värvivalik. Aksessuaarid valmivad klaasi kuumtöötlemisel ja kõrgkuumus-ahjus.

Võta kauplejaga ühendust!

Laura Šmideberga

Laura Šmideberga on Lätist pärit klaasikunstnik, kes leidis huvi klaashelmeste ajaloo vastu klaasi valmistamise tehnikast lampwork – tehnika, kus kasutatakse klaasesemete ja -helmete manipuleerimiseks ja vormimiseks lahtise leegi allikana gaasipõletit. 2011. aastal loodi vanalinna Laura Šmideberga klaasistuudio ja viimased 6 aastat on see olnud osa Meistrite Hoovist.
Laura eripära on ajalooliste klaashelmeste taastamine, mille eest ta on saanud eritellimused ERM-i, Turu Ülikooli Ajaloo instituudi ja Balti Ehete muuseumi jaoks, aga kõige suurem osa Laura Šmideberga loomingus on tema oma kunstiline väljendus.

Võta kauplejaga ühendust!

ÕF PÕHI

ÕF PÕHI toodab looduslikke küünlaid, mis aitavad muuta maailma puhtamaks paigaks. Küünlatops valmib juba kasutusel olnud klaaspudelitest. Kasutame sojavaha, mis on 100% looduslik ja ei tee keskkonnale kahju. Ka meie lõhnaained on kõikidele ohutud.

Meie küünlad on ideaalne kink tuttavale või iseendale. Soetades meie küünla, aitad kaasa taaskasutusele ning rohelisemale homsele.

Võta kauplejaga ühendust!

Klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Termin flameworking – traditsiooniliselt tuntud rohkem kui lampworking – hõlmab palju erinevaid klaasitöötlemise tehnikaid kasutades leekpõletit. Maailmas on klaashelmeid valmistatud aastatuhandeid ning neil on pikk ja värvikas ajalugu. Sõna lampworking pärineb ajast, kus klaashelmeste valmistamiseks kasutati õlilampe. Tänapäeval on selleks leekpõleti, mille tööks on vajalikud propaan ja hapnik. Klaashelmeid saab kasutada ehete valmistamiseks või kujunduselemendina kunstilistes projektides.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian