Skip to content

Lastele

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite poolt valmistatud lastele mõeldud tooted. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Tee-ise rookroonide meisterdamis-komplektid, suured jõulukuuski asendavad rookroonid. Rookroonid on põhjamaised dekoratsioonid, mida on keskajast peale kasutatud jõulude, pulmade, lihavõtete ja teiste pidulikumate sündmuste tähistamiseks.

Võta kauplejaga ühendust!

Lelukoda - Lembe Maria Sihvre

Lembe Maria Sihvre Lelukojas valmivad kaunid tikitud padjad, rahvuslikud tited, nunnud kaisuloomad ja uhked tikitud rõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

COTTON

Meriinovillased mütsid, kaelused ja peapaelad

Võta kauplejaga ühendust!

Anneli Säre. Saori kudumine

Saori loovkudumine, sobib hästi ka lastele alates 6. eluaastast.

Võta kauplejaga ühendust!

Eesti Rookoondis

Eesti Rookoondis on 2019. aasta mardilaadalt alguse saanud rühmitus, keda ühendab armastus ja huvi rookroonide meisterdamise vastu.
Vabatahtlikest käsitööhuvilistest alguse saanud liikumine on võtnud oma südameasjaks loodussõbralike rookroonide populariseerimise korraldades töötube, näitusi ja meisterdades suuri ühisloome rookroone.

Võta kauplejaga ühendust!

Ehe Elu

Ehe Elu on valmistab pea 10 aastat mänguasju järgides väärtustava taaskasutuse printsiipe. Kääride ja õmblusmasina all leiavad endale uue elu nii villased kui puuvillased materjalid. Kangad või rõivatükid leiavad tee uue loomise juurde tuttavate, annetajate või nö jahi tulemusena second hand poodidest. Tegelased, kes nii sünnivad, on lustilised, väikese kiiksuga ja sobivad igas vanuses uutele omanikele.
Sügiseses tootevalikus on ka helkivad ripatsid, nendes leiavad kasutust mööblitööstuse ülejäägid.  

Võta kauplejaga ühendust!

Emma and Theo on 2011. aastal sündinud pere-ettevõte, mis valmistab riideid lastele ja naistele. Talvel on meie lemmikuks vill, millest valmivad naiselikud mantlid ja pehmed meriinovillased kudumid – mütsid ja sallid ning kardiganid. Meie valikust leiab ka kaunid kleidid lastele ja naistele ning poistele šikid ülikonnad.

Võta kauplejaga ühendust!

Harakalooming

Meie loomingu hulka kuuluvad kaunid mustrilised või pitsilised kindad, labakud, mütsid, säärised, sokid, põlvikud, sukad ja veel nii mõndagi kaunist ja erilist. 

Harakaloomingu mustrilised labakud ja sokid on maavillased ning hoiavad käed soojas ka krõbedamal talvel. Lisaks kinnastele ja sokkidele võib end ehtida kauniste ja õhuliste haapsalu sallidega. Väiksemale sõbrale pakume suuremaid ja väiksemaid heegeldatud loomakesi ning päris pisikestelegi saab kindad kätte, sokid jalga ja kampsuni selga.  Kõik Harakaloomingu loodu on südamega tehtud käsitöö.  

Võta kauplejaga ühendust!

Hiiumaine traditsiooniline ja uus käsitöö, tooted lastele, jõulud, kingitused, ehted, koeravillast tooted, villane lõng, sokid, kindad, mütsid, kudumid, raamat „Hiiumaa heegelpitsid“, raamat „Hiiumaa kindad“ ja muud põnevat.

Võta kauplejaga ühendust!

Minna Sahvri lugu sai alguse väikesest poisist, kes sirutas käe ja küsis kommi. See andis ema Siretile tõuke hakata valmistama marmelaadi, mis sai armsa vanaema auks nimeks Minna. Nii on Minna marmelaad justkui põlvkondadevaheline sild. Iga kommi sisse on peidetud mälestus vanaema marjapõõsastest, viljapuudest, köögiviljaaiast ning sahvrist ja südamega tehtud hoidistest. Minna marmelaadid on valmistatud käsitööna ning mahedast toorainest. Tänaseks on pugenud kommide sisse ka kadakas, nõges, dzinn ja Raplamaa rabad. Kokku on sahvris üle 30 erineva maitse ning sellega on Minna Sahver Eestis suurima valikuga marmelaaditootja, kes pakub omapäraseid maitseid nii koduaiast kui ka metsast!

Olgu meil kõigil üks magus hetk!

Võta kauplejaga ühendust!

LoreStamps disainib ja valmistab puitklotsil kummitempleid, mida saab kasutada tekstiilil, paberil, puidul, savil. Templivalikus on loodusmotiive, Eesti etnomustreid – kindakirjadest, arhailistest tikanditest inspireeritud templeid.

LoreStampsi templid on välja kasvanud ideest peita plekke, mis armsalt riideesemelt enam pestes välja ei tule. Mustrid on piisavalt tihedad, et vajadusel plekid ära katta. Või hoopis teha riidel parandatud koht veelgi toredamaks. Aga loomulikult saab Lorestamps templeid kasutada ka lihtsalt riideesemete, mööbli, kodutekstiilide jmt. dekoreerimiseks.

Võimalus on tellida ka tempel just enda soovi järgi.

Võta kauplejaga ühendust!

Nukukoda

Nukukoja loomingulises töötoas saab juhendajate abiga meisterdada erinevat tüüpi nukke: traadinukk, nöörinukk ja lusikanukk.

Võta kauplejaga ühendust!

Nukukodu lükkab õigele mängule hoo sisse käsitööna valminud südamlike mängumajadega! Meie tootevalikust leiab mitmes eri suuruses mängumaju, rallimaja, lastemööblit (mänguasjakastid, lastemööbel) ja nukumööblit. Kõik tooted on valmistatud käsitsi ja naturaalsest täispuidust ning viimistletud loodusliku õlivahaga. Pakume tõeliselt vastupidavaid puidust mängumaju, millega saab mängida ka koos sõpradega ja mis peavad vastu suuremalegi mängulustile! Mängumajade minimalistlik disain võimaldab lapsel oma fantaasiat arendada ise sisustust luues ja koos ema-isaga meisterdades. Nii on rõõmu kogu perele!

Võta kauplejaga ühendust!

PIPIK

Arendavad lauamängud, pusled, magnetid 3-12a lastele ja koguperemängud.

PIPIK-mängudega saab õppida tundma numbreid, värvisüsteemi, liitmist-lahutamist, korrutustabelit, tähestikku jpm.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilditud jõuluehted ja mänguasjad; rahvariiete vööd; kootud sokid, kindad, kätised; heegeldatud mänguasjad

Võta kauplejaga ühendust!

MTÜ Porkuni

Reine Falten, Hele Teidla

Käsitsi kootud ja heegeldatud linikud ja kardinad kodu disainiks. Samuti käsitsi kootud sokid, kindad, sallid lastele, meestele ja naistele.

Võta kauplejaga ühendust!

11 aasta vanuse  perefirma hingega tehtud puidust käsitöö valmistab rõõmu kõigile ja kaunistab igat kodu.

Meie valikus on  omanäolised seinakellad, suur valik lõikelaudasid, kahes suuruses erinevast puidust kokkupandavad puuviljakorvid, originaalsed rahakassad.
Väiksematest toodetest pakume näiteks pokaalihoidjaid, mitmesugused kuumaalused, erinevaid võileivaaluseid, tassialuseid, võinugasid ja  võtmehoidjaid.

Paljud meie tooted on valmistatud termopuidust, st. puitu on kuumutatud 210 kraadini, kuumutamise tulemusel väljuvad puidust suhkrud, puit muutub kaunilt tumedaks ja vastupidavaks niiskusele.

Võta kauplejaga ühendust!

Saare Vilt OÜ

Saare Vilt OÜ pakub Mardilaadal vilditud ja tikitud käsitööd. Üks populaarsem toode on vilditud sussid. Nahktallaga soojad lambavillast valmistatud sussid on hea kink lähedastele või kena ost iseendale.

Uudisena pakub Saare Vilt OÜ rahvusmustrites tikitud kraesid ja lipse. Kaunist tikandiga kaunistatud lipsu kannavad heameelega nii mehed kui noorukid, kuid meister Mareli Rannap on mõelnud ka naistele. Nende jaoks on välja töötatud lühem ja laiem lipsu variant, nii, et see sobiks kanda koos särgi või särkkleidiga, mis hetkel ka väga populaarsed on. Mardilaadal võib Saare Vildi letil näha ka muid tikitud tooteid ja rahvariideid. Meister Mareli Rannap toob Mardilaadale Saaremaa rahvariided, tutvustab neid ja temalt on võimalus küsida nõu või tellida endale mõni rahvariidekomplekti üksikosa või lausa terve komplekt rahvariideid.

Võta kauplejaga ühendust!

Safal KIDS on eestimaine bränd, mis on pühendunud mugavusele ning jätkusuutlikkusele. Meie tootevalikust leiab näiteks laia assortii kõrge kvaliteediga DROPS lõngu nii kudumiseks kui ka heegeldamiseks. Ülipehmed ja väga hinnatud meriinomütsid-sallid lastele ning hulganisti lasteriideid, mis kõik on valminud käsitööna vaid nahasõbralikest ning jätkusuutlikest materjalidest. Kõik toodete lõiked oleme läbi testinud-katsetanud ning tuuninud-täiendanud. Lisaks valmistame ise veel ka sojavahast erinevate lõhnadega aroomiküünlaid ning vahvaid seepe, mis sobivad kasutamiseks kogu perele.

Võta kauplejaga ühendust!

Tallinna Kopli Ametikool

Tallinna Kopli Ametikool on ainus munitsipaalkutsekool Tallinnas. Koolis on loodud vajalikud õpitingimused tänapäeva tööjõuturu vajadustele vastavalt. Õppetööjärgset praktikat on võimalik läbida nii kohalikes kui ka välismaistes praktikabaasides, kus asuvad kooli lepingulised koostööpartnerid.

Tallinna Kopli Ametikooli missioon on pakkuda erineval tasemel koolitust kutset taotlevatele inimestele, esma-, ümber- ja täiendusõpet. Selleks kasutame kaasaja nõuetele vastavaid konkurentsivõimelisi õppekavasid ja õpikeskonda.

Võta kauplejaga ühendust!

Uue-Auna talu

Uue-Auna talus valmistatud puit-, tekstiil- ja nahkkäsitöö.

Võta kauplejaga ühendust!

Vildi Villa

Kootud, heegeldatud ja õmmeldud mänguasjad naturaalsetest materjalidest ning jõuluehted ja keraamilised nukunõud.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilepillimeister Daniel Rahuvarm

Daniel Rahuvarm teeb laias valikus vilepille. Saadaval on lihtsamaid vilepille lastele ja keerulisemaid pille koos teiste muusikainstrumentidega mängimiseks. Danieli puidutöökoda asub Tapiku külas Jõgevamaal ja kõik pillid on tehtud alates kasvavatest puudest kuni valmispillideni ühe mehe poolt. 

Vilepillile saab tellida ka puidupõletiga tehtud tasuta nimegraveeringu, kui kirjutad e-poe tellimuse vormistamisel kommentaari lahtrisse soovitud nime või saadad eraldi e- kirja koos tellimuse numbriga. Toeta kohalikku meistrit ja soeta vilepill! 

Võta kauplejaga ühendust!

Wainu Disain

Meie puidust toodete parimaid omadusi on ainulaadsus. Iga puutükk on ainulaadne mitte ainult sellepärast, et see on valmistatud käsitsi vaid tal on ka kordumatu puidumuster. Kasutame oma toodangul vaid öko puitu.

Võta kauplejaga ühendust!

Wood Flower toodete hulgast leiab erinevaid puidust tooteid. Ehete valikust leiab hõbekinnitusega kõrvarõngad, erinevad prossid, kaelakeed ja käevõrud. Lisaks ehetele saab meilt kingituseks või oma tarbeks soetada erinevas suuruses kuumaaluseid ja lõikelaudu ning parkimiskellasid. 

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian