Skip to content

Nahk ja luu

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud nahast ja luust tooteid. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Iisaka Talu

Meie peretalu paikneb looduskaunis Lahemaa Rahvuspargis. 

Tegudelt oleme suured – tegeleme sinise tekseli tõugu lammaste kasvatuse, aretuse ja müügiga, kes ühtlasi hooldavad poolloodusliku kooslusega kadakalisi karjamaid. Meie lambad on väga hea villakuga, millest valmistame mõnusaid tooteid: kindaid, sokke, salle, patju ja kõike muud vajalikku, et külm naha vahele ei poeks 🙂 
Loomulikult on meie kaubavalikus ka säravate triipudega kaltsuvaibad ning kvaliteetsed lambanahad.

Meil on siin ilus, oma ja hää!

Võta kauplejaga ühendust!

Inga Radikainen/
Leather accessories and shoe design

Inga Radikainen / Leather Accessories and shoe design on noor bränd, loodud 2012. aastal. Hetkel tegeleb ta eritellimustööde valmistamisega ja pakub väiksemaid unikaalse disainiga tootesarju nagu kotid, rahakotid, vööd, jalatsid. Jalanõude ja aksessuaaride märksõnadeks on eelkõige kvaliteet, unikaalsus ja mugavus, samas loodusest inspireeritud disain.

Inga hindab kõrgelt loodust, looduslikke materjale. Tema disain on tihtilugu just loodusest ja selle mitmekesisusest inspireeritud. Tema jaoks on disain defineeritud läbi lihtsuse, funktsionaalsuse, elegantsi ning seejuures ei tohiks olla unustatud graafilisus ning looduslikud mustrid, faktuurid, moodulid ja põimed. Disaineri jaoks saabub edu siis, kui ta suudab oma tootes kõige efektiivsemal moel kokku panna vormi, väljanägemise ja kasutuskõlblikkuse pikemas perspektiivis, saavutades seeläbi nn “kestva disaini”.

Võta kauplejaga ühendust!

Alates 2004 tegeleme Eestis veel säilinud Eesti maalammaste kogumise, säilitamise ja eesti maalamba kasvatusega –  villa kasvatamisest, eesti loodusvärvide kasutamiseni. Et Eesti talu-, villa- ja käsitöökultuur ikka  säiliks, et meie esivanematele tuhandeid aastaid kehakatet, toitu, tööriistu, tarbeesemeid andnud ja ka täna uhkusega kantava rahvariide tarbeks villaandja säiliks.
Meie talus on üle 150 eesti maalamba.

Mardilaadal pakume käsitsi tehtud, maalamba- ja koeravillasegu loodusvärvides  lõngast (kirkamad toonid on Eesti seentelt ja taimedelt): 

  • kudumeid – mütsist sokini,
  • viltvaipu,
  • lambanahast veste, papusid, susse jpm.

Kust meie sukad-sokid-käpikud? Lahemaalammas teab!

Võta kauplejaga ühendust!

Trendbag

 
Uuskasutatud mööblimaterjalidest eestimaine käsitöö.
 
Trendbag – kotid igale maitsele!

Võta kauplejaga ühendust!

Saare Hobu käsitööpood asub Tartus, mis pakub laias valikus suveniire ja käsitööd. Põhiline kaubagrupp on naturaalsest lambanahast sussid, mis on suure numbrivalikuga. Lisaks veel lambanahast kindad, sisetallad ja ka hülgenahast sussid. (Nii lambanahast kui ka hülgenahast sussidega oleme Mardilaadal esindatud.) Poe valikust leiab veel puitu, villast, linast, keraamikat, ehteid ja palju muud.

Võta kauplejaga ühendust!

Ulmus Glamura Prahiring

Ulmus Glamura prahiring tegeleb taaskasutusega, meisterdab jääk- ja leidmaterjalidest, vahest ostame ikka midagi uut ka – nt liimi ja värvi…

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian