Skip to content

Toit

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud tooted maitsemeeltele. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Lahemaa pärimuskoda hoiab, viljeleb ja annab edasi meile omast kultuuripärandit, käsitööarmastust ja looduse lugu läbi õpetuste, eeskuju ja hoiakute.

Toodame looduslikku ja puhast Lahemaa pärimuskoja musta pässiku tõmmist, mille hea toime pakub leevendust erinevatele murekohtadele ja tagab keha tasakaalus toimimise. Iga meie tõmmisepudel valmib puhtalt käsitööna ja vaid looduslikult kasvanud musta pässiku seenest. 

Meie pere kasvatab ka villalammaste karja, kellelt tuleva villa kasutame kõik ära enda käsitöös. Perenaine Liisu armastab eriti nõeltehnikas esemeid valmistada. Peremees Roland aga toimetab rahvusliku puutööga, kus iga ese valmib aeglaselt käsitsi vaid noa, peitli jt tööriistade abil. Meie juures käiakse õppimas ja kuulamas käsitöö, looduses toimetulemise ning eesti pärimuspulma kohta. 

Võta kauplejaga ühendust!

Dagaith -

Hiiumaa käsitöö Gin

Dagaith Gin valmib käsitööna Reimo Kapi käe all Hiiumaal Harju külas. Iga valmistatud Dagaith Gini partii on tänu käsitsi valmimisele ja hooajalisele tooraine saadavusele isemoodi eriline.

Dagaith Gin on toodetud kohalikest kadakamarjadest ja põldmarjadest. Aroomis annavad ilmet marjasus koos kadakamarjadega, taustalt lisanduvad vürtsid-piprad koos delikaatse tsitruse nüansiga. Maitselt kuiv, nüanssiderohke ja pikk. Särtsu täis džinn, marjasus väga hästi integreeritud koos džinnile omase kadakamarjade maitse ja kergelt õhetava piprasusega, kuhu toob värskendust tsitruste mahlakus.

Võta kauplejaga ühendust!

Andre Juustufarm

Andre Farmi Mummukeste täispiimast valmistatud kaualaagerdunud käsitöö-juust

Võta kauplejaga ühendust!

Asuva Aed

Kasvatame ja müüme oma aia õunu ja nendest valmistatud tooteid.

Võta kauplejaga ühendust!

LapaDuu – igas mõttes kauneim viis toidu säilitamiseks – NÄGUS JA LOODUSSÕBRALIK!
Säilita oma järelejäänud toitu käsitööga valminud loodussõbralikus, 100% biolagunevas ja korduvkastutatavas (jah, tõepoolest pestavas ja pikaealises) ning imenägusas LapaDuus. See on kätesoojusega mõnusasti vormuv ning ülimugav sättida ümber millele iganes ja isegi kaaneks kaussidele, pottidele, et kaitsta toitu ärakuivamise eest. Lisaboonusena, tänu mesilasvaha võluvõimele püsib LapaDuudes kõik söödav TÕESTI pikalt värskena.  LapaDuu hoiab looduse elusana nii Sinu külmikus kui ka meie planeedil. Tänu oma nägususele sobib see imeliselt ka kellegi armsale kingikotti. <3

Võta kauplejaga ühendust!

Võib-olla ongi Hiiumaa haldjad need (Hiiumaal pidavat nad veel praegugi elama), kes on süüdi selles, et ühel heal päeval viisid mitmed juhused meid leivaküpsetamise juurde. Tänaseks on sellest hobist välja kasvanud oma leivaküpsetusfirma, mis on tänust haldjate vastu saanud nimeks Haldjaleib.

Meie leibade algretseptid ja õpetussõnad tulevad Hiiumaa Memmelt. Nii on ka täna Haldjaleiva valikus rukkileib, odrakarask ja sibulapäts, milles pole grammigi muutunud Memme ajast. Loomulikult oleme lisanud lauale ka palju uut!

Hiiuhaldja sosinaga!

Võta kauplejaga ühendust!

Karepa ravimtaimeaed asub Karepal, mere ääres. Toodame mahetunnustusega ravimtaime- ja ürditeesid ning ürdisooli, ravimtaimedest valmistatud salve ja kibuvitsasiirupit, karulauguvõiet ja pestot. Meilt saab tellida ka õpitubasid ravimtaimede ja loodustoidu teemadel.  Oleme suvel avatud ravimtaimede näidisaiana, kohapeal on ka Verner Luke loodusmaalide galerii.

Võta kauplejaga ühendust!

Jungel OÜ

Pähklid, kuivatatud puuviljad, kuivatatud kalmaar

Võta kauplejaga ühendust!

Mamm&Frukt on urbanistlik veinimaja suvepealinnas aastast 2015, kus valitseb põhimõte “sabast sarvedeni” – kõik, mis ei jõua veinipudelisse, suundub äädikakööki või destillatsioonimasinasse.

Tule külla Valgeranna Veinitalli (mõisaaegne hoone aastast 1841), kus ruumi on palju ja tegevust jagub. Lisaks veinidegustatsioonidele mahub mõnusasti pidu pidama, kontserte nautima ning ka seminari korraldama.
Veinitall asub Pärnust 10 minuti sõidu kaugusel. Tule auto, takso või miks mitte linnaliinibussiga. Ehe veinimaja kogemus spontaanselt ja kiirelt, ilma pikema planeerimiseta. Sobiliku degustatsioonipaketi leiab nii kirglik veinisõber kui ka kogemata sisseastuv suvine uitaja.

Võta kauplejaga ühendust!

Kruusakingu

Lepasuitsusingid, suitsukana, suitsuvorst

Võta kauplejaga ühendust!

Metsaoru loob gluteenita ja vähese suhkrusisaldusega tooteid.

Tooršokolaadiga võimandliküpsised. Vegan-biscotti. Tomatinäksid.

Võta kauplejaga ühendust!

Minna Sahvri lugu sai alguse väikesest poisist, kes sirutas käe ja küsis kommi. See andis ema Siretile tõuke hakata valmistama marmelaadi, mis sai armsa vanaema auks nimeks Minna. Nii on Minna marmelaad justkui põlvkondadevaheline sild. Iga kommi sisse on peidetud mälestus vanaema marjapõõsastest, viljapuudest, köögiviljaaiast ning sahvrist ja südamega tehtud hoidistest. Minna marmelaadid on valmistatud käsitööna ning mahedast toorainest. Tänaseks on pugenud kommide sisse ka kadakas, nõges, dzinn ja Raplamaa rabad. Kokku on sahvris üle 30 erineva maitse ning sellega on Minna Sahver Eestis suurima valikuga marmelaaditootja, kes pakub omapäraseid maitseid nii koduaiast kui ka metsast!

Olgu meil kõigil üks magus hetk!

Võta kauplejaga ühendust!

mesi24 logo väike

Mesi24.ee / OÜ Artocarpus on päris eakas mesindusega tegelev pereettevõte, mis sai alguse 1996. aastal tänu juhuslikele perekond Valtinite koduaeda saabunud mesilassülemitele. 1990-date lõpul valmisid Maire ja Igor Valtini eestvedamisel esimesed maitsvad ja omanäolised meesegud, millistest paljud on ettevõtte tootevalikus tänaseni. Ajapikku on pere ettevõtmist arendanud ning sellest tulenevalt jõudsid 2014. aastal tootmisse ja turule ka esimesed meetuubid nii tavalise kreemja meega kui ka erinevate meesegudega.
Lisaks mee ja meesegude tootmisele tegeletakse ka mesilasemade kasvatuse ja turustamisega, samuti müüakse kevadeti ka mesilasperesid. 2021. aastal valminud meemajas pakutakse mee pakendamise, meesegude valmistamise teenust ning viiakse läbi mesinduskoolitusi. Samuti arendatakse aatsaringselt ka mesindusturismi.

Võta kauplejaga ühendust!

Madalal temperatuuril kuivatatud mahe köögivilja näksid. Tervislikud mahenäksid on head kaaslased eineks või vahepalaks nii koju, tööle, lapsele kooli kui ka reisile.

Võta kauplejaga ühendust!

Pärna Talu valmistab vanade traditsioonide järgi Eesti lihast ehedat suitsusinki ja juuretise baasil erinevaid pagaritooteid. Lisaks teeme ka talugurmeed, kus kõige värskemat talu toorainet kombineerides proovime saavutada uudseid maitseid, mis viivad keele alla.

Võta kauplejaga ühendust!

Orumäe mesi

Oleme väiketootja Valgamaalt ja pakume müügiks kvaliteetset mett ja mesilasvahast küünlaid. Mesi on kogutud Otepää looduspargi puhastelt aladelt ja mesila on kõikide nõuete kohaselt registreeritud ning kontrollitud. Toodame, pakendame ja tarnime oma tooteid võimalikult keskkonnasõbralikul moel.

Võta kauplejaga ühendust!

Sepamäe talu on mardilaadalisi vitamiinirikaste astelpajutoodetega kostitanud juba 10 aastat. Meie talu asub Vooremaa südames Raigastvere külas. Põhitootena pakume astelpaju toormahla sügavkülmutatuna, lisaks on saadaval marjad ja maiustused. Mardilaadal kohapeal on loomulikult ka värskendav astelpaju toormahlajook ja jääjook.

Võta kauplejaga ühendust!

Eesti mahe tatar, Tõrvaaugu põldudel kasvatatud ja tootmishoones töödeldud.

Võta kauplejaga ühendust!

TILLUke pood ja kohvik sünnib just ja ainult Mardilaada ajaks kahe mõnusa koostööpartneri – Jaago käsitöötalu ja kodukohvik Tillu – eestvedamisel ja taganttõukamisel. See on paik, kus võtad aja hetkeks maha. Istud ja mõnuled piimavahuga kohvi ja kahe-käe-kaneelirullide juures, lubad endal teha midagi ilusat Jaago talu õpitoas ning tutvud meie käsitöökarude, romantilise keraamika ja tavalise imelise argipäeva vahvate aksessuaaridega.

Peatse kohtumiseni!

Võta kauplejaga ühendust!

Uma Mekk on Vana-Võromaa taoidutoodangu kaubamärk, mis koosndab enda alla väiketootajad, kes kasvatavad kohalikku toorainet või kasutavad seda toodangu valmistamisel. Uma Mekk märgi all tuleb Mardilaadale 6 ettevõtjat:

  • Veinimäe (veinid, siidrid, vahuveinid kohalikest viinamarjadest ja õuntest)
  • Ilumäe talu (värvilised juurviljad, käsitöö verivorstid, hoidised, hapukapsas)
  • Andri-Peedo talu (kitsejuustud, kitsepiim ja jogurt)
  • Nipi seafarm (suitsusauna sink, täissuitsuvorst, suitsutatud linnuliha)
  • Tarmere (mahedad kanepi ja tatratooted)
  • Saaluse mesila (Haanja looduspargi aladelt korjatud mesi. Pakkuda on õiemesi, tatramesi, kanarbikumesi, kreemjas mesi).

Ostes Uma Mekk märgiga tooteid:

  • toetad võrumaa pereettevõtteid ja väiketalunikke,
  • tarbid kvaliteetset ja puhast toitu.
  • aitad lühendada tarneahelat ja säästa loodust.

 

Võta kauplejaga ühendust!

Treppoja Sahver valmistab juba 10 aastat käsitööna särtsakaid kastmeid ja magusad moose. Tooteid on valikus üle 20. Lemmiku leiab nii terava maitsete austaja kui magusamaias. Tooted sobivad juurikate, erienevate lihade, salatite ning loomulikult juustude juurde. Meilt leiab ka laia valiku kinkepakke, kus lisaks meie toodetele on ka teiste Eesti väiketootjate head maitsed ja nii saabki kokku tõeliselt maitsva ja kauni kingipaki igaühele, kes heast toidust lugu peab.

Võta kauplejaga ühendust!

Öselwise OÜ on perefirma, mis toodab Saaremaal käsitööna valminud Wösel brändi nime kandvaid populaarseid tervislikke joogipõhju Shrube, terviseshotte, õunasiidriäädikaid, salatikastmeid, kuivatatud tervislikke marjamaiustusi ja Söul käsitöönapsu. Pakume samuti erinevaid ägedaid jõulukinke nii eraisikule kui ärikliendile. Eelistame oma toodete tootmisel saaremaist ja kvaliteetset toorainet. Wöseli kõikides toodetes leidub ühe komponendina saaremaist õuna.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian