Skip to content

Puu ja punutis

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud punutised ja puidust tooted. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Lahemaa pärimuskoda hoiab, viljeleb ja annab edasi meile omast kultuuripärandit, käsitööarmastust ja looduse lugu läbi õpetuste, eeskuju ja hoiakute.

Meie pere kasvatab villalammaste karja, kellelt tuleva villa kasutame kõik ära enda käsitöös. Perenaine Liisu armastab eriti nõeltehnikas esemeid valmistada. Peremees Roland aga toimetab rahvusliku puutööga, kus iga ese valmib aeglaselt käsitsi vaid noa, peitli jt tööriistade abil. Meie juures käiakse õppimas ja kuulamas käsitöö, looduses toimetulemise ning eesti pärimuspulma kohta. Lisaks toodame looduslikku ja puhast Lahemaa pärimuskoja musta pässiku tõmmist, mille hea toime pakub leevendust erinevatele murekohtadele ja tagab keha tasakaalus toimimise.

Võta kauplejaga ühendust!

Allan Jürgens

Teen karjapasunaid ja muid tarbeesemeid järgides rahvapärase puutöönduse traditsioone ja oskuseid.

Võta kauplejaga ühendust!

Edeva Eremiidi Puutöökool

Meistriõpe A.Viirese “Rahvapärane puutööndus” ainetel. Töötoad. Koolitused

Võta kauplejaga ühendust!

Glowshaper Design

Glowshaper Design on väike ühemehefirma, mis tegeleb mitmesuguste puust toodete disainimise ja valmistamisega.
Valikus on kohvilauad, pingid, puidust voolitud kausid, mitut sorti käsitöövalgustid ning muud nipet-näpet.

Võta kauplejaga ühendust!

Navesti heinakauss

Elis Seppius

NAVESTI HEINAKAUSS on Elis Seppiuse ja Navesti jõe äärse heina vahelise sõnatu kokkuleppena sündinud umbrohu väärindamise projekt, luues korve-kausse, topse, amuletikotikesi ja nööri kõigest, mis tõsistel käsitöölistel sageli kahe silma vahele jääb – alustades kõrrelistest kuni võilillevarre ja koogist üle jäänud rabarberinahani, sekka pajukoort ja kasetohtu, tarna ja luga. Viljandimaal Allika-Löövi talus sündivad Navesti heinakausid kutsuvad huvilisi käsitööringis ka üheskoos maha istuma, et aja kulgemist jõe voolu rütmis nautida.

Võta kauplejaga ühendust!

Kosejõe Käsitöökool

Kosejõe Käsitöökooli nimetuse alla on koondunud kolm ettevõtet:

Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ, kes peab kooli, bränd nimega Pilliait ja disainerliku vaatevinkli eest esemetes seisab MRK Magic Design OÜ. Tõõkojas tegutsevad: Margit Solo, Heidi Solo, Rein Reinpõld.
Ootame kõiki huvilisi aadressil Kosejõe 9d/2, Kose-Uuemõisa.

Mardilaada raames pakume:
helkurtooteid (sertifitseeritud helkurmärgid, rippuvad helkurid, helkursallid jne);
puitjuveele (suuremad ja väiksemad puitehted, väiketiraažid);
väikekandleid (nii harjutamiseks kui profile);
kodalukke (nii uste ette kui ehtekarpidele).

 

Võta kauplejaga ühendust!

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tooted on valmistatud nägemispuudega inimeste poolt. Kõik esemed on valminud käsitööna, mistõttu on iga toode kordumatu! Pimedad ja vaegnägijad valmistavad erinevaid keraamilisi tooteid, kaltsuvaipasid, puidust esemeid, harju jms. Samuti on võimalik soetada kinkekaart pimemassööri juurde või keraamika töötuppa.

Ostes meie tooteid toetad nägemispuudega inimeste töötamise võimalusi!

Võta kauplejaga ühendust!

Margus Rebane

Pärnumaa meister, korvipunumise traditsiooni säilitaja. Õpetaja ja looja.

Võta kauplejaga ühendust!

11 aasta vanuse  perefirma hingega tehtud puidust käsitöö valmistab rõõmu kõigile ja kaunistab igat kodu.

Meie valikus on  omanäolised seinakellad, suur valik lõikelaudasid, kahes suuruses erinevast puidust kokkupandavad puuviljakorvid, originaalsed rahakassad.
Väiksematest toodetest pakume näiteks pokaalihoidjaid, mitmesugused kuumaalused, erinevaid võileivaaluseid, tassialuseid, võinugasid ja  võtmehoidjaid.

Paljud meie tooted on valmistatud termopuidust, st. puitu on kuumutatud 210 kraadini, kuumutamise tulemusel väljuvad puidust suhkrud, puit muutub kaunilt tumedaks ja vastupidavaks niiskusele.

Võta kauplejaga ühendust!

Uue-Auna talu

Uue-Auna talus valmistatud puit-, tekstiil- ja nahkkäsitöö.

Võta kauplejaga ühendust!

Nime uBent taha peidab end Viljo Naarits, kes segab iidset puidu auruga painutamise kunsti ja kaasaegseid disainilahendusi.
Viljol on 20 aastat kogemust mööblirestauraatorina. Esimesed puidupainutused said tooteks aastal 2011. Aastal 2016, valgustitega välja tulles, tuli kasutusele ise välja mõeldud nimi uBent.
Miks uBent? U on painutusvormi kõige klassikalisem kuju ja bent on inglise keeles painutatud. Materjalina on kasutusel ainult tugev lehtpuu ja kogu toodang valmib käsitööna. Tulemuseks on looming, mille märksõnadeks võiks olla õhuline ja voogav, aga samas jõulise joonega ja praktiline. Inspireerib ja materjali annab eestimaine loodus, kus sirgjooned peaaegu puuduvad, just nagu ka uBentil.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilepillimeister Daniel Rahuvarm

Daniel Rahuvarm teeb laias valikus vilepille. Saadaval on lihtsamaid vilepille lastele ja keerulisemaid pille koos teiste muusikainstrumentidega mängimiseks. Danieli puidutöökoda asub Tapiku külas Jõgevamaal ja kõik pillid on tehtud alates kasvavatest puudest kuni valmispillideni ühe mehe poolt. 

Vilepillile saab tellida ka puidupõletiga tehtud tasuta nimegraveeringu, kui kirjutad e-poe tellimuse vormistamisel kommentaari lahtrisse soovitud nime või saadad eraldi e- kirja koos tellimuse numbriga. Toeta kohalikku meistrit ja soeta vilepill! 

Võta kauplejaga ühendust!

Kaupleme Vana-Võromaa mustritel põhineva mitmekesise tootevalikuga. Meie seekordse väljapaneku koondnimetuseks on „Kirjun om väke“.
Seekord on esindatud rohkem puitkäsitööd, aga on ka tekstiiltooteid, taimedega värvitud lõngu jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Wainu Disain

Meie puidust toodete parimaid omadusi on ainulaadsus. Iga puutükk on ainulaadne mitte ainult sellepärast, et see on valmistatud käsitsi vaid tal on ka kordumatu puidumuster. Kasutame oma toodangul vaid öko puitu.

Võta kauplejaga ühendust!

Wood Flower toodete hulgast leiab erinevaid puidust tooteid. Ehete valikust leiab hõbekinnitusega kõrvarõngad, erinevad prossid, kaelakeed ja käevõrud. Lisaks ehetele saab meilt kingituseks või oma tarbeks soetada erinevas suuruses kuumaaluseid ja lõikelaudu ning parkimiskellasid. 

Võta kauplejaga ühendust!

Woodroom OÜ

Woodroom OÜ pakub laias valikus kvaliteetset puitkäsitööd, mis sobib koju, toitlusajale või ettevõtte firmakingituseks. Woodroom’i populaarsemateks tootesarjadeks on tammepuust toidu serveerimisalused, kellad ja praktilised kuid samas elegantsed lõikelauad. Kõik tooted on valmistatud Eesti enda puidust ning töödeldud kvaliteetsete toiduga kokkusobivate viimislusvahenditega.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian