Skip to content

Meistrikojad

Siit lehelt leiad parimad kohalikud meistrikojad. Leia endale meelepärased meistrikojad ning sirvi meistrite kodulehti ja müügikanaleid või võta nendega ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Katre Arula ei järgi suuri trende, tema bränd on omaette energiaga, pidevalt kasvav, arenev ning jätkusuutlik. Katré on oma brändile loonud täiesti oma DNA, mis annab toodetele suure lisaväärtuse. Kõik Katré tooted on valmistatud Eestis, kasutamata toorikuid ja masstootmist – võite kindel olla, et kannate midagi väga erilist. Taaskasutus, vanade esemete disainimine uueks ning jääkide kasutamine on kõik aspektid, mida Katré enim disaintooteid luues hindab. Tootevalikusse kuuluvad kotid ja nende juurde kuuluvad aksessuaarid, kleidid, pusad, T-särgid.

Võta kauplejaga ühendust!

Kagu Kudujad/ Nordic Knitters

Külli Jakobson

Kagu Kudujad on käsitööettevõte, mis tegeleb igapäevaselt Eesti traditsioonilise peene silmuskudumise ja selle edendamisega käsitööreiside, koolituste ning töötubade abil. Kagu Kudujate kaunid labakud ja sõrmikud on pilkupüüdvad soojad värvilised kirikindad, mis koguvad komplimente nagu koer õues puuke või villane mantel takjaid.
Kõik Kagu Kudujate kirikindad on vanade eesti kirjadega, mis on kogutud erinevatesse muuseumidesse või nähtud inimestel käes.
Käsitööreisid viivad kohalikke lähivälismaale ja tutvustavad välismaalastele Eesti erinevaid põnevaid piirkondi – Setomaa, Võromaa, Haapsalu ja Läänemaa, Mulgimaa, Kihnu jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Tee-ise rookroonide meisterdamis-komplektid, suured jõulukuuski asendavad rookroonid. Rookroonid on põhjamaised dekoratsioonid, mida on keskajast peale kasutatud jõulude, pulmade, lihavõtete ja teiste pidulikumate sündmuste tähistamiseks.

Võta kauplejaga ühendust!

Murueide ehtekoda tegeleb ajalooliste ehete kontaktkoopiate valmistamisega. Valikus on sõled, ripatsid, käevõrud ja sõrmused, materjaliks hõbe ja pronks. Ehete originaalid asuvad erinevates muuseumides ja erakogudes.

Võta kauplejaga ühendust!

Edeva Eremiidi Puutöökool

Meistriõpe A.Viirese “Rahvapärane puutööndus” ainetel. Töötoad. Koolitused

Võta kauplejaga ühendust!

Anneli Säre. Saori kudumine

Saori loovkudumine, sobib hästi ka lastele alates 6. eluaastast.

Võta kauplejaga ühendust!

Hamere Stuudio on võluv käsitöökoda, kus vilditakse, õmmeldakse, kootakse kangastelgedel kangast ning viiakse läbi erinevaid koolitusi ja käsitöötube. Hamere perenaine on rahvusliku käsitöö ja kutseõpetaja kutsega viltimisentusiast Merike Rammo, kes jagab oma teadmisi viltimistehnikate ja enamus tekstiil- ja puukäsitööde kohta.
Meie stuudio pakub rohkelt kaasaegseid vildituid aksessuaare. Lisaks pakutakse stuudios autoriloominguna valminud vilditud salle, mütse, ehteid kui ka õmmeldud lapiseelikuid/pontšosid ja Wabbyt nime kandvaid väikelaste riideid.
Kõik meil valminud esemed on tehtud südamega looduslikest ja taaskasutatud materjalidest – meil ei teki tootejääke, kõik viimsenigi kasutame ära oma uutes projektides.
Stuudio asub Põhja-Tallinnas, Naked Islandi loomeinimeste majas!

Võta kauplejaga ühendust!

Eesti Rookoondis

Eesti Rookoondis on 2019. aasta mardilaadalt alguse saanud rühmitus, keda ühendab armastus ja huvi rookroonide meisterdamise vastu.
Vabatahtlikest käsitööhuvilistest alguse saanud liikumine on võtnud oma südameasjaks loodussõbralike rookroonide populariseerimise korraldades töötube, näitusi ja meisterdades suuri ühisloome rookroone.

Võta kauplejaga ühendust!

JuurPärimuse rõivad on loodud Sinule. Iga komplekt on kordumatu. Rõivad valmivad koostöös Sinuga – saad osa loomise-valmimise protsessist.
ML Meistrikojas oled oodatud loovpunuma JuurPärimuse moodi. Materjaliks lõng, tehnikad – esiemade teada-tuntud punumistehnikad. Igas vanuses punumise huvilised on väga oodatud!

Võta kauplejaga ühendust!

Hea Villa Selts MTÜ

Julika Roosi käsitsi kedratud koerakarvased lõngad ja Jaani talu erinevad lambavillad ketramiseks ja viltimiseks.

Käki-Tasmuthi talu küüliku- ja lambanahad, villaheie, lõngad.

Villa kraasimise ja kedervarrega ketramise töötoad.

Võta kauplejaga ühendust!

Kihnu Maalamba Seltsi tegevuse peamiseks eesmärgiks on kihnu maalamba kui põlistõu säilitamine ja kasvatamine ning lambasaaduste traditsiooniliste käitlemisviiside populariseerimine. Meie inimesed teavad sellest lambast kõike ning oskavad jäätmevabalt ära kasutada kogu looma elukaare „sabast sarvedeni“. Mardilaadal jagame oma kogemusi ja õpetame neid töötubades ka laadalistele. Lisaks pakume eriilmelisi käsitööna valminud lambavillast tooteid.

Võta kauplejaga ühendust!

Kaabsoo

Kaabsoo küünlameistrid valmistavad Võrus käsitööna taimsest steariinist küünlaid. Nad on aastatega õppinud sügavuti tundma steariini hingeelu ja suudavad sellest keerulisest materjalist valmistada mitmesuguseid küünlaid. Oma loomingus panevad nad rõhku kvaliteedile ja headele põlemisomadustele.
Lisaks küünalde valmistamisele korraldavad Kaabsoo küünlameistrid erinevaid õpitubasid, mille ühiseks jooneks on vanade küünlajääkide taaskasutus, et võimalikult vähe väärtuslikku küünlamaterjali rändaks prügimäele.

Võta kauplejaga ühendust!

Kosejõe Käsitöökool

Kosejõe Käsitöökooli nimetuse alla on koondunud kolm ettevõtet:

Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ, kes peab kooli, bränd nimega Pilliait ja disainerliku vaatevinkli eest esemetes seisab MRK Magic Design OÜ. Tõõkojas tegutsevad: Margit Solo, Heidi Solo, Rein Reinpõld.
Ootame kõiki huvilisi aadressil Kosejõe 9d/2, Kose-Uuemõisa.

Mardilaada raames pakume:
helkurtooteid (sertifitseeritud helkurmärgid, rippuvad helkurid, helkursallid jne);
puitjuveele (suuremad ja väiksemad puitehted, väiketiraažid);
väikekandleid (nii harjutamiseks kui profile);
kodalukke (nii uste ette kui ehtekarpidele).

 

Võta kauplejaga ühendust!

Laura Šmideberga

Laura Šmideberga on Lätist pärit klaasikunstnik, kes leidis huvi klaashelmeste ajaloo vastu klaasi valmistamise tehnikast lampwork – tehnika, kus kasutatakse klaasesemete ja -helmete manipuleerimiseks ja vormimiseks lahtise leegi allikana gaasipõletit. 2011. aastal loodi vanalinna Laura Šmideberga klaasistuudio ja viimased 6 aastat on see olnud osa Meistrite Hoovist.
Laura eripära on ajalooliste klaashelmeste taastamine, mille eest ta on saanud eritellimused ERM-i, Turu Ülikooli Ajaloo instituudi ja Balti Ehete muuseumi jaoks, aga kõige suurem osa Laura Šmideberga loomingus on tema oma kunstiline väljendus.

Võta kauplejaga ühendust!

Lihula Lilltikandi Selts

Lihula Lilltikandi Selts tegeleb Lihula lilltikandi uurimise ja tutvustamisega. Oleme väga uhked oma kaunite punasepõhjaliste tikandite üle. Töötubades saab õppida lillemotiivide tikkimist.

Võta kauplejaga ühendust!

Maaja Kalle

Nõelviltimise töötuba. Töötoas saab näpunäiteid nõelviltimise tehnikas erinevate villavormide loomisel ja kaunistamisel. On võimalus ka ise kätt proovida mõne väiksema villavormi valmistamisel.

Võta kauplejaga ühendust!

Marja Matiisen Lapitöö Maja

Meister Marja Matiisen tutvustab Mardilaadal väikese näituse ja töötoaga taaskasutuse ja lapitöö võimalusi.

Müügil on suures valikus erinevaid lapitehnikas tooteid:

  • Lapitekid
  • Beebitekid
  • Lastetekid
  • Tooli- ja mööblikatted
  • Linikud
  • Pajalapid
  • Kunstilised õnnitluskaardid
  • Albumi- ja raamatukaaned
  • Kande- ja käekotid
  • Kaela- ja mobiilikotid

Lapitöid on võimalik ka tellida.

Raamatule „Teksased lapitöös“ on soodus laadahind!

Võta kauplejaga ühendust!

MTÜ Niplispitsi Selts

MTÜ Niplispitsi Selts tegeleb niplispitsist toodete, seal hulgas rahvarõivapitside valmistamisega. Seltsi liikmed korraldavad kursusi ja õpitubasid ning esinevad nii kodu- kui välismaal näitustel. Igal aastal võtavad seltsi liikmed aktiivselt osa ülemaailmsest pitsitegemise päevast ning tutvustavad niplispitsi tegemist Mardilaadal.

Võta kauplejaga ühendust!

Narva Käsitöö Klubi

Narva Käsitöö Klubi säilitab käsitöötraditsioone ja vanaaegset pitside valmistamise tehnikat. Teeme  niplispitsi, teeme pitsmustreid. Viime läbi näitusi, rahvusvahelisi festivale, pitside valmistamise meistriklasse.

Narva Pitsi Koolis  õpivad niplispitsi tegemist täiskasvanud ja lapsed.

Olga Kublitskaja
Niplispitsi meister
Pärandihoidja 2019

Võta kauplejaga ühendust!

Nukukoda

Nukukoja loomingulises töötoas saab juhendajate abiga meisterdada erinevat tüüpi nukke: traadinukk, nöörinukk ja lusikanukk.

Võta kauplejaga ühendust!

Muhu käsitööselts Oad ja Eed ühendab inimesi, kel on huvi ja tahtmine teha käsitööd. Juba üle 25 aasta tegutsenud seltsi eesmärgiks on rahvusliku käsitöö, eriti Muhus ajalooliselt viljeletud käsitöövaldkondade ja -võtete elujõulisena hoidmine: õppimine ja õpetamine, tutvustamine ja populariseerimine. Laialdaselt on tuntud ja hinnatud Muhu tikand ja värviküllased rahvariided.
Käsitööseltsi nimi Oad ja Eed on vanad Muhu mehe ja naise nimed. Praegu on seltsi liikmeteks 28 naist. Meie käsitööd saab imetleda Muhu keskuses Liival asuvas seltsi käsitööpoes, mis on avatud kevadest sügiseni.

Võta kauplejaga ühendust!

Lambavillast vaibaseeriad kaljumaalingutega, mediteerimis- või istumisvaibad, tikandiga randmesoojendajad ja kätised, narmastega kindad

Võta kauplejaga ühendust!

Meie väikeettevõte pakub kangastelgedel kootud kvaliteetseid põrandavaipu. Taaskasutatud materjalidest kaltsuvaibad on tugevad ning püsivad aastaid. Meie tootevalikust leiad telgedel kootud kotid. Need silmapaistvad ja mugavad kotid mahutavad palju ning nende sangad on mõnusalt laiad. Interjööri kaunistuseks sobivad kootud laudlinad igal tähtpäeval.

Võta kauplejaga ühendust!

Rõivalugu

MTÜ RÕIVALUGU liikmed on välja kasvanud Rahvarõivakoolist ja on seotud Vabaõhumuuseumiga. Lisaks rahvarõivastele tunneme huvi ka eri ajastute linnamoelise riietuse vastu. Tutvustame igasuguseid vanaaegseid ja unustatud käsitöötehnikaid. Meil on ka vanaaegse aluspesu kollektsioon.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilditud jõuluehted ja mänguasjad; rahvariiete vööd; kootud sokid, kindad, kätised; heegeldatud mänguasjad

Võta kauplejaga ühendust!

TaevaniMaani Meistrikoda

TaevaniMaani meistrid toovad teieni kauni ja kordumatu tarbekeraamika.

Keraamika, millest õhkub sensuaalsust ja naiselikkust ning mille läbivaks fookuseks on roositemaatika.
 

Võta kauplejaga ühendust!

Taluelu

Olles veendunud, et plasti ja ühekordsete asjade aeg on läbi on meie eesmärgiks valmistada lihtsaid igapäevaseid kauakestvaid ja keskkonnasõbralikke tarbeesemeid. Valmistame jätkusuutlikke tooteid, mis aitavad meil vähendada meie ökoloogilist jalajälge. Lihtsad asjad, mis hoiavad sinu kodu puhtana kilest, plastmassist ja tarbekeemiast. Need on käsitööna valminud, kasutades naturaalseid materjale, kapileidusid ja tootmisjääke.
Väärtustav taaskasutus on meile oluline. Väärtustame esemeid, mis kellelegi teisele enam rõõmu ei too, ja valmistame neist uued tarbeesemed. Nii ütleb ka vanasõna: Ühe mehe vana, on teise mehe uus
Vaatame tagasi meie esivanemate ellu, ja võtame sealt eeskuju – aega kus ei olnud nulljäätmed midagi mille poole püüelda,vaid see oli ökonoomne mõttelaad ja säästev eluviis.

 

Võta kauplejaga ühendust!

TILLUke pood ja kohvik sünnib just ja ainult Mardilaada ajaks kahe mõnusa koostööpartneri – Jaago käsitöötalu ja kodukohvik Tillu – eestvedamisel ja taganttõukamisel. See on paik, kus võtad aja hetkeks maha. Istud ja mõnuled piimavahuga kohvi ja kahe-käe-kaneelirullide juures, lubad endal teha midagi ilusat Jaago talu õpitoas ning tutvud meie käsitöökarude, romantilise keraamika ja tavalise imelise argipäeva vahvate aksessuaaridega.

Peatse kohtumiseni!

Võta kauplejaga ühendust!

Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool on pika ajalooga kutseõppeasutus, kus õpetatakse meistreid mitmel käsitöö erialal: sepatöö, keraamika ja puukäsitöö. Õpingute jooksul omandatakse traditsioonilised käsitöövõtted ning oskused neid mitmekülgselt ning tänapäevaselt kasutada. Vigala käsitöö on kvaliteetne, omapärane ja hingega. Mardilaadal saab meie juurest soetada erinevaid sepiseid.

Võta kauplejaga ühendust!

Ulmus Glamura Prahiring

Ulmus Glamura prahiring tegeleb taaskasutusega, meisterdab jääk- ja leidmaterjalidest, vahest ostame ikka midagi uut ka – nt liimi ja värvi…

Võta kauplejaga ühendust!

Ürgrättsepp Kairi

Uurin ja õmblen vanu pikki meeste pükse – kaadsu. Kirjutan neist õmblemisõpikuid. Korraldan oma kodustuudios Setomaal pikemaid ja lühemaid kursuseid, peamiselt käsitsi õmblemisest ja seebi keetmisest. Käsitsi õmblemine, mahetoit, suitsusaun, majutus ja teraapiakass mõjuvad tervendavalt – telli kursus ja võta enda jaoks aega!

Vajadusel liigun õpitoaga teie juurde.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian