Skip to content

Kudumid

Siit lehelt leiad parimate kohalike meistrite valmistatud kudumeid. Leia endale meelepärased tooted ning sirvi kauplejate kodulehti ja müügikanaleid või võta meistriga ühendust mugavalt läbi Mardilaada veebilehe.

Kõigi tootekategooriate ja meistritega saab tutvuda SIIN

Pitsikeskus on käsitöökeskus, kus asub Haapsalu pitside püsiekspositsioon ning saab tutvuda nende valmistamisega ja ka osta Haapsalu salle, rätte ja muid pitsilisi esemeid ja sallilõnga ning vardaid. Meie majas toimuvad erinevad töötoad ning üritused, alati on esitlemisel ka käsitöönäitus. Selle maja tegevuste ja lahtioleku eest kannab hoolt MTÜ Haapsalu Käsitööselts.

Võta kauplejaga ühendust!

Kagu Kudujad/ Nordic Knitters

Külli Jakobson

Kagu Kudujad on käsitööettevõte, mis tegeleb igapäevaselt Eesti traditsioonilise peene silmuskudumise ja selle edendamisega käsitööreiside, koolituste ning töötubade abil. Kagu Kudujate kaunid labakud ja sõrmikud on pilkupüüdvad soojad värvilised kirikindad, mis koguvad komplimente nagu koer õues puuke või villane mantel takjaid.
Kõik Kagu Kudujate kirikindad on vanade eesti kirjadega, mis on kogutud erinevatesse muuseumidesse või nähtud inimestel käes.
Käsitööreisid viivad kohalikke lähivälismaale ja tutvustavad välismaalastele Eesti erinevaid põnevaid piirkondi – Setomaa, Võromaa, Haapsalu ja Läänemaa, Mulgimaa, Kihnu jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Hoiame ja viime edasi rahvuslikke käsitöötraditsioone: pärimuslik kõrvuti uusloominguga. Meie Tallinna käsitööpoodides on rohkem kui 200 meistri ja ettevõtte toodang.

Valmistame tellimusel rahvuslikke kudumeid ja rahvarõivaid.

Võta kauplejaga ühendust!

Ullaline/Ulve Kangro

Seto pitsi aineline looming ja kirjandus ning väiketiraaž tekstiilist käsitöötooted.

Võta kauplejaga ühendust!

annibutlogo
Mardilaadal pakume Otepääl valminud villasest lõngast väikekudumeid: sokke, labakindaid, sõrmikuid, peidulabakuid, randmesoojendajaid, sääriseid, põlvikuid, mütse ja salle ning villast lõnga. Suurusnumbrid algavad 0 aasta vanusest kuni kõige suuremateni.

Võta kauplejaga ühendust!

Elotroi OÜ

Naturaalne ja mugav läbi aasta. See on meie tunnuslause, mis iseloomustab Elotroi tooteid. Meie kudumid on inspireeritud Eesti rahvuslikest ornamentidest. 

Võta kauplejaga ühendust!

Emma and Theo on 2011. aastal sündinud pere-ettevõte, mis valmistab riideid lastele ja naistele. Talvel on meie lemmikuks vill, millest valmivad naiselikud mantlid ja pehmed meriinovillased kudumid – mütsid ja sallid ning kardiganid. Meie valikust leiab ka kaunid kleidid lastele ja naistele ning poistele šikid ülikonnad.

Võta kauplejaga ühendust!

Harakalooming

Meie loomingu hulka kuuluvad kaunid mustrilised või pitsilised kindad, labakud, mütsid, säärised, sokid, põlvikud, sukad ja veel nii mõndagi kaunist ja erilist. 

Harakaloomingu mustrilised labakud ja sokid on maavillased ning hoiavad käed soojas ka krõbedamal talvel. Lisaks kinnastele ja sokkidele võib end ehtida kauniste ja õhuliste haapsalu sallidega. Väiksemale sõbrale pakume suuremaid ja väiksemaid heegeldatud loomakesi ning päris pisikestelegi saab kindad kätte, sokid jalga ja kampsuni selga.  Kõik Harakaloomingu loodu on südamega tehtud käsitöö.  

Võta kauplejaga ühendust!

Kangastelgedel kootud sallid, kahtepidi kantavad kootud mütsid, kotid,  köögirätikud

Võta kauplejaga ühendust!

Iisaka Talu

Meie peretalu paikneb looduskaunis Lahemaa Rahvuspargis. 

Tegudelt oleme suured – tegeleme sinise tekseli tõugu lammaste kasvatuse, aretuse ja müügiga, kes ühtlasi hooldavad poolloodusliku kooslusega kadakalisi karjamaid. Meie lambad on väga hea villakuga, millest valmistame mõnusaid tooteid: kindaid, sokke, salle, patju ja kõike muud vajalikku, et külm naha vahele ei poeks 🙂 
Loomulikult on meie kaubavalikus ka säravate triipudega kaltsuvaibad ning kvaliteetsed lambanahad.

Meil on siin ilus, oma ja hää!

Võta kauplejaga ühendust!

Etnowerk on Eestis loodud käsitöökudumite kaubamärk – rahvarõivastest inspireeritud kaasaegsed naiste- ja meesterõivad on täis emotsioone ja külluslikku ilu. Rõivaloojad Liina ja Annika soojendavad oma loominguga klientide südameid ning muudavad nende päevad säravaks.

Annika on tõeline tikandimeister. Tema eriti peenelt tehtud tikandid on kudumitel võrratuks dekoratsiooniks. Liina on väga osav julgete värvide, mustrite ja uhkete materjalide kombineerija.

Võta kauplejaga ühendust!

Varrastelt tuleb müts. Iga müts isemoodi, üks ja ainus.

Võta kauplejaga ühendust!

Hiiumaine traditsiooniline ja uus käsitöö, tooted lastele, jõulud, kingitused, ehted, koeravillast tooted, villane lõng, sokid, kindad, mütsid, kudumid, raamat „Hiiumaa heegelpitsid“, raamat „Hiiumaa kindad“ ja muud põnevat.

Võta kauplejaga ühendust!

Kaire Tali armastab kududa nii varrastel kui ka kangastelgedel, õmmelda, tikkida, maalida siidi, tegeleda ka ehete ja kübaratega – kõigega mis inspireerib ning parasjagu huvitab. Armastab naturaalseid materjale ja on kirglik taaskasutaja.

Kaire: „Minu teosed on inimestele, kes hindavad erilist, keskkonnasäästlikku ning kestvat loomingut. Tegelikult pole praeguse mugava elustiiliga meile kuigi palju vaja! Kui hing ihkab midagi uut ja kordumatut, tule ja avasta minu loodud salle, peakatteid ja tekstiilist kaelaehteid igapäevaselt minu Katariina Gildi stuudiost“.   

Võta kauplejaga ühendust!

Jolleri Käsitöö

Sel aastal pakume ülipehmest ja mõnusast alpakalõngast käsitööna valminud sõrmikuid, randmesoojendajaid, pitssokke, pitssukki, sääriseid, kampsuneid, mütse, lastekudumeid. Pakume ka alpakalõnga ja tavalist villast lõnga – nii ühevärvilisi toone kui üleminekutoonides lõnga. Uudistootena on meil sel aastal heegeldatud nukud – Sasipea. Nukkude käed liiguvad ja kõik riided on vahetatavad.

Võta kauplejaga ühendust!

Katarina Naarits

Katarina Naaritsa loomingus peitub muinasjutt ja värvidega kohtumise rõõm. Iga ese on hoolikalt valmistatud ja kingib kandjale killukese julgust teha midagi uut ja olla just see kaunis inimene kes ta on.

Võta kauplejaga ühendust!

Kauni brändi looja ja eestvedaja on villaseid kudumeid südamest väärtustav disainer Kauni Sillat. Meie suur, igal aastal uuenev kollektsioon valmib Pärnu töökojas kudujate ja õmblejate poolt, kelle jaoks kvaliteet on auasi. Meie kudumid valmivad käsikudumismasinatel, kootakse lõikesse, ja on väga korraliku lõppviimistlusega. Kauni disain on ajatu ja rõõmustab kandjaid palju aastaid. Enamus disainitooteid on saanud inspiratsiooni meie rahvariietest, loodusest ning  meie esivanemate poolt kasutatud kaitse- ja väemärkidest. 
Meie toodete hulka kuuluvad kardiganid, pontšod, mantlid, pulloverid, mütsid, peapaelad, retuusid, seelikud, rätid, pleedid, sokid, kotid jne.
Põhilised kollektsioonid on: Minu Eesti, Mu Meri, Loodusmaagia, Vägi.

Võta kauplejaga ühendust!

Meretaguse rahvakillu – kihnlaste – käsitöö on omanäoline: peentel varrastel kootud kirjud kjõndad (kindad), kapõtad (sokid), sukad ning troid (kampsunid) kestavad väga kaua.
Varem kooti igal ajal ja igal pool — jalgsi teed käies, vankril või laevaga sõites, karjas, rannas kalamehi oodates, kodus sööki keetes ja mujal. Kombeks oli, et ainult kirikuteel vardaid (vardu) ei kootud. Täna tehakse käsitööd igal võimalikul vabal hetkel vaid vanema põlvkonna seas.
Teada on kihnlaste armastus lillelise ja neerulise sitsiriide vastu: sitsijaki õmblemisest järele jäänud riidetükid õmmeldakse taskuteks, vardakottideks, titemütsideks ja veel paljudeks muudeks tarbeesemeteks.

Tule vaata meie käsitöökauba valikut Mardilaadal!

Võta kauplejaga ühendust!

Alates 2004 tegeleme Eestis veel säilinud Eesti maalammaste kogumise, säilitamise ja eesti maalamba kasvatusega –  villa kasvatamisest, eesti loodusvärvide kasutamiseni. Et Eesti talu-, villa- ja käsitöökultuur ikka  säiliks, et meie esivanematele tuhandeid aastaid kehakatet, toitu, tööriistu, tarbeesemeid andnud ja ka täna uhkusega kantava rahvariide tarbeks villaandja säiliks.
Meie talus on üle 150 eesti maalamba.

Mardilaadal pakume käsitsi tehtud, maalamba- ja koeravillasegu loodusvärvides  lõngast (kirkamad toonid on Eesti seentelt ja taimedelt): 

  • kudumeid – mütsist sokini,
  • viltvaipu,
  • lambanahast veste, papusid, susse jpm.

Kust meie sukad-sokid-käpikud? Lahemaalammas teab!

Võta kauplejaga ühendust!

Lillemantel

Lillemantlite lood on Eestimaa loodusest, lapsepõlvest  ja igavikulisest igatsusest. Töödes on kasutatud vanu kudumeid ja tootmisjääke. Detailid on ühendatud käsitsi ja masinaga, pitsid on heegeldatud, tööd on  viimistletud nõelviltimise ja vanutamisega.

Võta kauplejaga ühendust!

Rahvuslikel ainetel kootud villased kudumid. Villased vanutatud “vanast-uus” tooted. Taimedega värvitud lõng.

Võta kauplejaga ühendust!

Lõngast loodud

 
Rõõmuga valitud värvid  kirega kootud sallides, mis paitavad silma ning soojendavad kaela ja südant.

Olen kirglik kuduja. Mind inspireerivad värvid, vormid ja uue ning vana leidlik sidumine. Sallikollektsioon sündis ideest leida kasutust rahvariide seelikutest üle jäänud lõngadele. Praegu kasutan suurtootmiste peenvillase lõnga jääke. Valikus on rahvusliku triibustikuga, meremehestiilis sini-valged, toon-toonis üleminekutega ja Eesti lindude värvidest inspireeritud toru- ning rõngassallid.

Võta kauplejaga ühendust!

Madeli Käsitöö OÜ

Firma Madeli Käsitöö on tegutsenud juba üle 30 aasta. Meie kõik tooted on valmistatud kohalikust lambavillasest lõngast. Valdava osa firma toodangust moodustavad kindad, sokid, mütsid, kampsunid, sallid ja sussid. Valmistame esemeid nii täiskasvanutele kui ka lastele. Käsitöötooted on valmistatud hoole ja armastusega meie pere poolt. Meil on väga palju erinevaid ja erilisi käsitööesemeid. Iga meie toode on unikaalne, mida kuskilt mujalt ei leia. Eriti populaarsed on jõulueelsel ajal roostikandiga sõrmikud ja labakindad, rahvuslikud kindad ja sokid ning soojad viltsussid.

Võta kauplejaga ühendust!

MargitCraft

Kootud ja tikitud villased ja linased rõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

Mithio on 2009. aastal loodud Eesti bränd, mis loob ajatuid kudumeid meestele ja naistele. Mithio kampsunid on inspireeritud karmi kuid kauni põhjamaa looduse nelja aastaaja värvidest.
Meie koekirjades leidub erinevates värvikombinatsioonides geomeetrilisi mustreid ja palmikuid, mis igas uues kollektsioonis loovad uue mulje.
Kvaliteetsest Itaalia lõngast kampsunid valmivad parimate Leedu kudujate juures. 
Lisaks mõnusale praktilisele imagole on meie eesmärgiks luua jätkusuutlik toode, millel on selle kandja garderoobis tähendus veel palju järgnevaid aastaid.

Võta kauplejaga ühendust!

Oleme väike pereettevõte Viljandimaal – kasvatame mahelambaid, laseme nende villast teha lõnga ja valmistame sellest kaunist Eesti käsitööd. Kindad on tikitud käsitsi ja seetõttu on iga paar ainulaadne ja kordumatu. Mitmed mustrid on inspireeritud Eesti rahvarõivaste tikanditest. Käsitöö tooted on valmistatud 100% lambavillasest lõngast ning neid on hoolikalt vanutatud, et hoida sind soojas ka kõige külmemate ilmadega. Meie toodete hulgast leiad – kaunid sõrmikud, soojad käpikud, kätised, nutikindad, meeste kindad, laste kindad, villased sokid, põlvikud, säärised, mütsid ja sallid.

Võta kauplejaga ühendust!

OLDE kaubamärgi all valmistan riideid linasest ja villasest kangast nii naistele kui meestele samuti kollektiividele ja eraisikutele.

OLDE HOME märgi all valmivad kodutekstiilid ja saunarõivad.

Võta kauplejaga ühendust!

Piibe Meistrikoda

Piibe Meistrikojal on traditsiooniline saaremaapärane käsitöö. Olen pärit Kuressaarest ja lõpetanud Kuresaare Ametikoolis käsitöömeistri eriala. Käsitöö valmistamise ja müügiga alustasin juba 1983. aastal, kui heegeldasin oma esimesed pitslinikud ja viisin need müüki komisjonipoodi.

Käsitöö on olnud minu hobi ja kõrvaltegevus kooliaastate ja nüüd põhitöö kõrvalt. Kõik esemed on enda kavandatud ja valmis tehtud. Käsitöö tegemine on minule suur rõõm.

Võta kauplejaga ühendust!

MTÜ Porkuni

Reine Falten, Hele Teidla

Käsitsi kootud ja heegeldatud linikud ja kardinad kodu disainiks. Samuti käsitsi kootud sokid, kindad, sallid lastele, meestele ja naistele.

Võta kauplejaga ühendust!

Meie väikeettevõte pakub kangastelgedel kootud kvaliteetseid põrandavaipu. Taaskasutatud materjalidest kaltsuvaibad on tugevad ning püsivad aastaid. Meie tootevalikust leiad telgedel kootud kotid. Need silmapaistvad ja mugavad kotid mahutavad palju ning nende sangad on mõnusalt laiad. Interjööri kaunistuseks sobivad kootud laudlinad igal tähtpäeval.

Võta kauplejaga ühendust!

Taimi Käsitööpoest saate osta sooje kahekordselt kootud lõbusate piltidega käpikuid ja sõrmikuid nii lastele, naistele kui ka meestele. Valikus on ka pontsod, õlarätikud, mütsid.
Kõik kudumid on valmistatud 100% villasest lõngast.

Võta kauplejaga ühendust!

UpYarn – upcycled meriino lõngad.

Kerakerimise masin tegi praaki ja 50-grammiste kerade asemel tulid väiksema või suurema kaaluga kerad. Lõng on kvaliteetne, aga lõngakerade välimus ei ole ühtlane. Kui Sind see ei häiri, siis tule lõngale!

Lõngavalik on värviküllane ning uskumatult mõistliku hinnaga!

Võta kauplejaga ühendust!

Kaupleme Vana-Võromaa mustritel põhineva mitmekesise tootevalikuga. Meie seekordse väljapaneku koondnimetuseks on „Kirjun om väke“.
Seekord on esindatud rohkem puitkäsitööd, aga on ka tekstiiltooteid, taimedega värvitud lõngu jne.

Võta kauplejaga ühendust!

Vildi Villa

Kootud, heegeldatud ja õmmeldud mänguasjad naturaalsetest materjalidest ning jõuluehted ja keraamilised nukunõud.

Võta kauplejaga ühendust!

Viru Käsitöö Salongist saab osta eesti rahvuslikku käsitööd. Poes on lai valik tekstiilitooteid, keraamikat, metallehistööd, puidu- ja nahatööd, suveniire ja käsitöömaterjale. Samas on eksponeeritud Virumaa rahvarõivad mitmest kihelkonnast.

Valmistame rahvarõivaid nii üksikisikutele kui kollektiividele. Tellida saab tervet komplekti aga ka üksikuid esemeid. Valmistoodetena pakume erinevate kihelkondade seelikukangaid, kirivöösid, sukapaelu, pastlaid, ehteid, rätikud jpm.

Omatoodanguna pakume ka rahvuslikke tekstiile – kleite, jakke, džempreid, kindaid, sokke, mütse, salle jne. Toodetes kasutame naturaalseid materjale.

Mardilaadal eksponeerime rahvarõivaid ja aksessuaare ning rahvuslikke kudumeid.

Võta kauplejaga ühendust!

Villakamber

Villakamber on pereettevõte. Tegemist on väikese kaasaegse villavabrikuga Läänemaal. Väärindame Eestimaist villa. Valmistame villasisuga tekke, patju, kattemadratseid, villaloori, kraaslinti, lõnga, vanutatud vaibamaterjali telgedel kudumiseks.

Võta kauplejaga ühendust!

Järvamaal, Wile Farmis, kasvavad Lõuna-Ameerikast pärit villaloomad alpakad. Alpakade vill on imepehme, väga soe ja esineb paljudes looduslikes toonides. Valmistame alpakade pehmest ja soojast villast lõnga, kudumeid ning mõnusaid alpakavillatekke. Meie looduslikes alpakatoonides kudumid valmivad nii käsitööna kui käsikudumismasinatel.

Võta kauplejaga ühendust!

Vilni projekt

Mittetulunduslik sotsiaalne ettevõte, mis pakub rahalist ja emotsionaalset tuge sõja tõttu ümberasustatud Ukraina naistele. Naised teenivad käsitööd tehes raha ning kuna kudumine ise on rahustav ning lõõgastav, vähendab see oluliselt ka nende stressi ja ärevust. Praeguseks on meil enam kui 200 naisest koosnev online-kogukond, kus nad saavad üksteisele toeks olla, oma kogemusi jagada ning erinevatest online loengutest osa võtta. Kudumist teostatakse nii Eestis kui ka Ukrainas. Kaunid käsitsi valmistatud sokid ja aksessuaarid, mis soojendavad nii keha kui ka südant. Üks ainulaadne omadus igal kudumil on qr-kood, mis suunab veebis selle konkreetse toote kuduja isiklikule loole.

Võta kauplejaga ühendust!

etEstonian