Skip to content

Käsitööliidu noortekogu laagrid keskendusid kohalikule materjalile

  • by

Maikuus kutsus Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit kokku noorte mõttetalgute koosoleku, kus noored kaardistasid oma soove ja nägemusi. Pandi paika, milliseid tegevusi noored koostöös liiduga teha soovivad ja millistele ettevõtmistele enda panust anda. Lisaks sai kokku lepitud käsitööliidu noortekogu loomine. Kevadel toimus ka Kolga seltsimajas noortelaager, kus fookus oli villal kui materjalil. Noored said ise lammast pügada ja läbi teha etapid, mis on vajalikud, et villast saaks lõng ja vilt.

Sama aasta oktoobris toimus noortelaager, kus tutvuti linatööde ja -materjaliga. Väljend “Linal on üheksa surma” sai selgeks, sest ühest taimest kiu kättesaamiseks tuleb tõesti läbi teha väga palju töid. Valmis linakiust kedrati lõnga, tehti köit ja pärast ka õmmeldi.

Kevade ja sügise vahele jäänud pika suve jooksul said noored osaleda käsitööliidu laatadel ja ettevõtmistel töötubade läbiviijatena ja kaaskorraldajatena ning linaprojekti tutvustajatena laudlina tikkimise juures.

Käsitööliidu noortekogu liikmeid saab kindlasti näha ka Mardilaadal toimetamas. Peame juba plaane ka kevadise laagri teemade ja toimumispaiga üle.

Oleme väga rõõmsad, et käsitööliit on saanud KÜSK arenguhüppe toetust, millest saame katta mitmeid mentorite kulusid meie ettevõtmistel.

Liis Burk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian