Skip to content

Käsitööettevõtja 2023 on Liina Lehis

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit tunnustab igal aastal käsitööettevõtjat, kes on oma tegevusega silma jäänud. Aasta käsitööettevõtja kuulutatakse välja ettevõtluspäeval. Sel aastal toimus ettevõtluspäev Mardilaadal.

Liina Lehis on perenaine väliselt väikeses, aga sisult suures Muru Villavabrikus. Kõigest 90 ruutmeerile on kompaktselt mahutatud kõik, et valmistada Eesti oma toormaterjalist väga kvaliteetset lõnga. Muru villavabrik teeb lõnga ketrusteenusena, mis tähendab, et soovija saab tuua oma lamba-, alpaka- või isegi koeravilla ja lasta sellest lõnga teha. Lõng valmib kammtüübilisena ehk villa kiud on pikad ja vastupidavad. “Kvaliteetse lõnga eelduseks on kvaliteetne vill,” räägib Liina, “Kõige paremat lõnga saab teha Eesti valgepealise maalamba talle villast. Seda on lihtne töödelda ja see annab väga pehme ja elastse tulemuse.” Ta lisab, et kui keegi soovib villa ketramisele tuua, siis peab jälgima, et vill oleks kvaliteetne, siis saab ka head lõnga teha. “Igast lõngast peab olema tunda, et see on meie oma materjal,” ütleb ta. “Mina näiteks tunnen kohe ära, kui ese on kootud Muru villavabrikus tehtud lõngast.”

Liina Lehise vabrik on töös olnud 6 aastat. Enne seda on tal 10 aastat käsitsi ketramise kogemust. “See on uskumatu ja ootamatu tunnustus minu jaoks. Olen väga liigutatud ja väga tänulik, et mind on märgatud”, rõõmustab Liina.

Muru villavabrikus valmivad lõngad on väikese partiina, seetõttu vabrikul e-poodi ei ole, aga lõnga saab osta kohapealt või Facebooki kaudu.

Vaata videot, kus Liina Lehis räägib oma tööst ja vabrikust:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian